Jump to content
Dogomania

WYSTAWOWy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gazuś

Recommended Posts

Magda !!!! Ty ją lepiej schlej i zostaw w lesie :) nikt jej nie weżmie !!! Wszyscy wiedzą że jest zła :) ale będzie na dogomaniii :))) cisza spokój :) wszyscy sobie będą prawić komplementy każdy pies będzie najpiękniejszy a ona nam tu zamęt wprowadza.Mówie schlej :) i wywież może z Wrocławia do domu nie wróci :)a ja wtedy sobie wezmę psy :) bo mam już pewne plany Fiszera na skórkę przed kominek , Czesterem nawiozę ogródek ,tatę krasnala ochydka zostawię bo ktoś musi Portkowi towrzyszyć w molestowaniu kaczek ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... i nie powiedziała tego Karolina, bo ją akurat znam i jest to w moim odczuciu jedyna osoba ze "środowiska", która zamiast obgadywać potrafi coś doradzić.

Coś mi się jednak zdaje że to Karolina powiedziała no chyba że już mam omamy słuchowe...:oops: ze starości

A co opanowania psa to może faktycznie popracuj nad tym , bo szkoda ładny pies a jednak nie fajnie wygląda jego zachowanie na ringu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erloy']Jeżeli nie Ty to przepraszam, ale z tego co pamiętam na ringu były dwie kobiety (oprócz sędziny)...



... i nie powiedziała tego Karolina, bo ją akurat znam i jest to w moim odczuciu jedyna osoba ze "środowiska", która zamiast obgadywać potrafi coś doradzić.



Masz może jakieś zdjęcia jak leżę na psie na ringu? Z chęcią bym dołączył do swojego albumu.[/quote]

nigdzie nie napisałam ze to było na ringu ...

dla mnie koniec tematu

Link to comment
Share on other sites

Picie zarówno sędziów jak i wystawców jest tak samo super, a goldeny lękliwe i agresywne powinno się trzymać w domu.
Jestem na liście od niedawna ale dało się zauważyć kółko wzajemnej adoracji. Wydaje mi się również, że właściciele goldenó są bardziej agresywni od swoich pupili i to oni uczą swoje pieski takich zachowań. Oby tak dalej. Strach pomyśleć jacy są właściciele yorków.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm nie wiem w którym kółku jestem bo już występowałam w obronie Cezarowej promocji hodowlanej no a nie zgadzłam się z Asią co do jakości naszych psów więc nie wiem :) to dyskusja i nie każdy się we wszystkim zawsze zgadza.Ja z Fiszerową też się nie zgadzam w wielu sprawach każdy ma więc swoje zdanie.
Co do agresjii to jakoś nie wydaje mi się żeby miał na to wpływ charkter własciciela :) co do tego jacy są właściciele yorków tacy sami jak goldenów czy dobermanów i jamników, po prostu różni.

Link to comment
Share on other sites

Ja Was pociesze, że co jak co, ale w goldenach jeszcze mamy nie najgorszą sytuacje, jeśli chodzi o rywalizacje ;-) jak wspomniałam mojej koleżance od innej rasy, że mamy pikniki itpo (na których bawimy sie z wystawowymi konkurentami ;-)) to popukała się w głowie i stwierdziła, że u nich zamiast wątrobianych ciasteczek własnej roboty były by środki przeczyszczające ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']No cos TY Dorota! WSZYSCY wiedza:p , toz w Polsce wszyscy na wszystkim sie znaja, wlaczajac w to sedziow oczywiscie, a takze uczestnikow psich forow. Najbardziej lubie tych allround'ow. I wcale nie uwazam, nie maja wiedzy kynologicznej. Po prostu nie czytaja wzorcow ras, ktore sedziuja , bo sa na to zbyt wielcy.[/QUOTE]
Pan K. nigdy nas nie sedziowal, ale w Opolu widzialam jego sedziowanie beauceronow i na wlasne oczy przekonalam sie, ze nie bardzo odroznia owczarka francuskiego krotkowlosego od dobermana :(
O czyms to swiadczy, szczegolnie wziawszy pod uwage jego wiek i wyksztalcenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adsum']Ja przepraszam.
Fiszowa - nic nie bedziesz pila.
Jedziesz ze mna i chcialabym miec jakas odrobine pozytku z ciebie (na duza litere nie zaslugujesz).
I w ogole co to za chlanie, zlopanie i zalewanie sie w małe karakany...

[/quote]


Hmmmm....., skoro o piciu mowa.... Cus mi sie wydaje, ze ktos mi flaszke wodki wisi.....:lol: Nio, Madzia, masz cos do powiedzenia ?

Przy okazji witam wszystkich :loveu: . Pare dni temu w koncu sie na forum zapisalam, ale dopiero teraz trafilam na fascynujacy temat :evil_lol: . Az dziw, zescie sie tu jeszcze nawzajem nie pozagryzali ...
Dzieki za umilenie wieczoru :grins:

Link to comment
Share on other sites

Hej,to jakiś obłęd.Mam propozycję,spotkajmy się na wystawie przy piwie,bez psów,zaprośmy Pana K,S i innych,napijmy się piwka(ja bezalkoholowe,bo wogóle nie piję) i wyluzujmy.A tak na marginesie,mnie tam Tabzir nigdy nie napadł,a nawet się z nami bawił,napadali inni,ale im wybaczam,bo mogli mieć gorszy dzień i nie skarżyłam na nich.A Magda niech Fiszowej nie porzuca w lesie,bo Tolutkowa jej nie wybaczy,bo ona stawia pierwsze piwo,ale liczy na rewanż.Uśmiechnijcie się,jutro się zobaczymy.Hura!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dominika i Porto']Również witamy :) Judyto Ty dla odmiany posiadasz też wystawowe koty :) czy tam tez hi hi są takie problemy ?? Właśnie jak jest w kotach ...spokojniej ??[/quote]


Coz, zeby byc prawdomowna musze powiedziec, ze w kotach jest jeszcze gorzej. Kociarze nie tylko sie gryza, ale i drapia :razz: . Zawszec to pocieszajace, ze inni maja jeszcze gorzej ( choc nie wydaje sie to prawdopodobne ), nie ? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To znowu ja,chcę Wam,a głównie Dorocie powiedzieć,że przykro mi czytać"co tam takie championaty",bo nie byly ani załatwiane ani z braku konkurencji,wcale nie uważam je za gorsze od francuskich czy innych.Pamiętam wystawę międzynar.w Antwerpii,gdzie byłam jedynym Polakiem,tym dumniejsza,że wygrałam z suką i CACIBA gratulowali mi Wielcy Hodowcy.Jeśli tak dyskredytujecie polskie certyfikaty to po co jeżdzicie tu na wystawy,szkoda kasy,lepiej mniej a za granicę....A wystawianie dysplastyków jest nazwyczajnie nieetyczne tak jak tych z implantami zębów,czy samców z jadrem slikonowym.Takie mamy psy,jakich wystawców.Dodam jeszcze,wracając do goldków,że pierwszą goldenę miałam z b.dobrej angielskiej hodowli.....w 1984 roku,niektórych z Was na swiecie nie było,a ja sama byłam dziewczątkiem,nigdy jej nie wystawiałam.Do zobaczenia!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziadpradziad']przykro mi czytać"co tam takie championaty",bo nie byly ani załatwiane ani z braku konkurencji,wcale nie uważam je za gorsze od francuskich czy innych.[/quote]


Nie ? A przeciez wystarczy popatrzec JAKIE PSY tam po ringach biegaja, JACY SEDZIOWIE sedziuja, jakie sa WYMAGANIA do championatu


[quote]Jeśli tak dyskredytujecie polskie certyfikaty to po co jeżdzicie tu na wystawy,szkoda kasy,lepiej mniej a za granicę....[/quote]


Ja np. na polskie wystawy praktycznie nie jezdze :razz:


[quote] A wystawianie dysplastyków jest nazwyczajnie nieetyczne tak jak tych z implantami zębów,czy samców z jadrem slikonowym.![/quote]

A co w tym nieetycznego ? Bo jakos zrozumiec nie moge :-(. Jesli pies nie cierpi z powodu dysplazji, to niech tupta po ringu na zdrowie ! POrownanie z implantami raczej chybione, bo to juz oszustwo - we wzorcu jest mowa i o zebach i o jadrach.

[quote]Takie mamy psy,jakich wystawców.[/quote]

E,tam, nawet brzydki wystawca moze miec pieknego psa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']
Ktos mial wziac psa z holenderskiej hodowli Xanthous.Praktycznie w dniu odbioru nagle sie odmienilo.Dzieki temu wlascicielka hodowli powiedziala,ze juz nigdy nie sprzeda psa do Polski.I to sie niestety roznioslo po innych hodowcach :-(
Mysle,ze az tak kategoryczni nie beda,ale by dostac stamtad psa trzeba bedzie cuda na kiju udowadniac :-([/quote]


Oj skad ja to znam :-). W zasadzie wszyscy wazniejsi hodowcy belgijscy i holenderscy maja juz wyrobione, ugruntowane zdanie o starajacych sie u nich o szczenieta Polakach. Smutno mi Boze i wstyd i nie dziwie sie, ze tak sa ostrozni. Oby byli jak najdluzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']Hmmmm....., skoro o piciu mowa.... Cus mi sie wydaje, ze ktos mi flaszke wodki wisi.....:lol: Nio, Madzia, masz cos do powiedzenia ?

Przy okazji witam wszystkich :loveu: . Pare dni temu w koncu sie na forum zapisalam, :grins:[/quote]

No popatrz, popatrz, wreszcies trafila. Jak sie ciesze :multi: .

Link to comment
Share on other sites

Witamy na forum :-) Swoją drogą - ładne kotki :-)

Zgadzam się zupełnie, że w Polsce może i w goldenach stawki duże ale psy kiepskie, sędziowie który się (w większości) mało znają, niski (zazwyczaj) poziom pokazywania i przygotowania psa...

Asia, nikt nie kwestionuje tego, że zgarnęłaś za granicą CACIBA - my mówimy o goldenach, może w innych rasach właśnie poziom polskich psów jest całkiem, całkiem ;-) I szczerze Ci tego sukcesu gratulujemy.

Link to comment
Share on other sites

Ja na prawdę nie rozumiem czemu dobrej klasy pies ale z dysplazją ma siedzieć w domu.Przecież jak już pisałam biodra C można rozmnażać a jak te psy mają zrobić hodowlankę.Pomijam kwestie rozmnażania psów z C i łączenia ich z A bo to już kwestia indywidualna zarówno hodowcy jak i kupującego szczenię bo dla mnie nie stanowi to problemu jak pisałam. Ale po ringach czemu nie mają biegać ?? Nie wiem co jest w tym nieetycznego czyli wogóle nie powinno być klasy młodzieży i sczeniąt bo one nie badane zazwyczaj ??
Jądra i zęby to jakby inny temat ... o biodrach i rtg we wzorcu mowy nie ma :) ani w książce Wendy Andrews ani w naszych krajowych tłumaczeniach wzorca.
W Polsce na listach i teraz na dogo popada się w pewną paranoję dysplazjii , czemu nie mówimy o badaniach oczu i serca.
Hmm co do championów skoro mamy takie dobre to czemu tak mało mają tytułów zagranicznych zwykle większość poprzestaje na krajowych czemu nasze championy schodziły z oceną bardzo dobrą na światówce oczywiście nie wszystkie ale chyba żaden nie powalczył dalej poprawcie mnie jeśli się mylę.Przecież można zamienić 3 wystawy krajowe na jedną zagraniczną i finansowo wyjdzie podobnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']Hmmmm....., skoro o piciu mowa.... Cus mi sie wydaje, ze ktos mi flaszke wodki wisi.....:lol: Nio, Madzia, masz cos do powiedzenia ?

Przy okazji witam wszystkich :loveu: . Pare dni temu w koncu sie na forum zapisalam, ale dopiero teraz trafilam na fascynujacy temat :evil_lol: . Az dziw, zescie sie tu jeszcze nawzajem nie pozagryzali ...
Dzieki za umilenie wieczoru :grins:[/quote]

Do tej pory w samochodzie woze!!!!
Ale masz do wyboru, wyobraz sobie:
ilegancko: Johnnie Walker
albo swojsko: pol litra siwuchy - i to prawdziwy bimber, prywatnej roboty - sprawdzony, ze nie oslepniesz:evil_lol:

Ja sie nie wypowiadam na tematy na razie, bo by tu tego...i potem siedzialabym za ludobojstwo...
WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.....:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adsum']Ale masz do wyboru, wyobraz sobie:
ilegancko: Johnnie Walker
albo swojsko: pol litra siwuchy - i to prawdziwy bimber, prywatnej roboty[/quote]

A moge i jedno i drugie ? :evil_lol:

[quote] sprawdzony, ze nie oslepniesz:evil_lol:[/quote]

Tiaaa, z pewnoscia ....:razz:


[quote]-Ja sie nie wypowiadam na tematy na razie, bo by tu tego...i potem siedzialabym za ludobojstwo...
WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.....:mad::mad::mad:[/quote]

Powiem tak- sprawa słuszna, wiec Ci nawet moge cytrynki do celi przynosic :grins:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']Nieco smutne, zes mnie po przygadywaniu sie o flaszke poznala :oops:[/quote]


E tam smutne :-). Ja tam sie szczerze ciesze! A o nalezne dobra trzeba sie zawsze upomniec, a co! Flaszka Ci sie nalezala? Nalezala, wiec o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...