Jump to content
Dogomania

Nessi <3


Av.

Recommended Posts

Dzięki ^^

Wczoraj wieczorem zauważyłam, że wypadł jej pierwszy mleczak :D A dzisiaj zniknął już drugi. No i widać jak wychodzą stałe na zastępstwo tamtych. Czy to nie za szybko na wymianę ząbków ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wiek jak najbardziej OK :)
i ile dobrze kojarzę to ma obecnie 4 miesiące?

[QUOTE]
Zestawienie wieku psa na podstawie stanu uzebienia

3-4 tygodnie - wyrzynanie się zębów mlecznych
4-5 miesięcy - początek wymiany zebow mlecznych
6 miesiecy - koniec wymiany zebow
1,5 roku - starte cegi zuchwy (guzek glowny)
2,5 roku - starte sredniaki zuchwy (guzek glowny)
3,5 roku - starte cegi szczeki (guzek glowny)
4,5 roku - starte sredniaki szczeki (guzek glowny)
5 lat slady - starcia na klach
5,5 roku - starte okrajki zuchwy (guzek glowny)
6 lat starte okrajki szczeki (guzek glowny)
7 lat - powierzchnia traca cegow zuchwy jest poprzeczno-owalna
8 lat - powierzchnia traca sredniakow zuchwy jest poprzeczno-owalna
9 lat - powierzchnia traca cegow szczeki jest poprzeczno-owalna
10-12 lat - wypadania cegow
12-16 lat - wypadania pozostalych siekaczy
16-20 lat - wypadania klow

Dla ulatwienia przeglad techniczny uzebienia
[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images3.fotosik.pl/284/e356d0d6e221fe2e.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dudek, dzięki! Jeszcze mam takie pytanie -> czy zaczerwienione dziąsła w momencie kiedy zaczyna się wymiana ząbków to nic złego ? I tak, ma 4 miesiące.
euphoria, super! Ja również jestem jak najbardziej za jakimiś spotkaniami. Może coś w przyszłym tygodniu ? :)

Dzisiaj trochę bardziej oswajałyśmy się z pokazywaniem ząbków gdyż wczoraj zauważyłam, że nie najlepiej nam z tym szło. W sensie mała średnio chciała żebym je oglądała. I też uczyłyśmy się wskakiwać na fotel później mały stolik na komendę ^^ Jak tylko wrócimy do domku muszę zainwestować w maszynkę i nieco ją ogolę. Chociaż tak nieprofesjonalnie, ale zawsze pierwszy raz. Po za tym byłyśmy dzisiaj na spotkaniu z innym Grzywkiem pp, 3 letnim. Pies zwariowany, ciągle chciał ją "kryć" -.- Było irytujące kiedy ten gonił Nessi po całym ogródku właścicieli i przygniatał ją całym ciałem do ziemi. Na początku Mała go przegoniła, a potem kiedy nie miała już siły powarkiwała na niego i szczekała.

Link to comment
Share on other sites

Av. nie ma sprawy zawsze chętnie pomagam :)

Jeśli będziecie ją golić - zostawcie włosy na uszach - myślę, że będzie fantastycznie wyglądać z zarośnietymi uszami:loveu:
przy pierwszym goleniu po dłuższej przerwie może się trochę buntować ;)

przy wymianie zębów kontrolujcie czy nie zostają jej przetrwałe zęby mleczne (czasami mleczaki nie wypadają - jest to dosyć częste u ras miniaturowych) jeśli będziecie mieli jakieś zastrzeżenia najlepiej będzie pokazać ją weterynarzowi. Najczęściej jednak mleczaki same wypadają bez żadnej interwencji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Być może w ten weekend rzucę nowymi fotkami suńki, jeśli tylko uzyskam skądś aparat [tylko skąd?!]
Nie gwarantuję, że będą ładne, bo zostawiłam swój aparat w Internacie, a w domu jest tylko cyfrowa małpka.
Zaczynamy naukę wystawiania, pierwszy raz mam w rękach grzywacza, więc uczymy się obie. Szczęście, że w domu mam wielkie lustro do samej ziemi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[img]http://img214.imageshack.us/img214/9930/91965094.jpg[/img]

[img]http://img80.imageshack.us/img80/3553/img7852r.jpg[/img]

Tak to wygląda na pierwszy dzień. Ringówki jeszcze nie doszły, jutro będę dzwonić i się pytać co i jak, no bo ILE MOŻNA CZEKAĆ?
Statyka wychodzi jak wychodzi na razie, chyba na wystawę wezmę lustro xD
Myślicie, że p. Supronowicz miała by coś przeciwko? :evil_lol:

Nie wiem co z ruchem, mi się podoba, ale jak Wam?
Mała biegnie za mną niestety, jak biegnę wolniej to ona też.. Może motywacja serem? CO o tym myślicie?

W ogóle zauważyłam, że na żółty ser ładnie stoi, więc będę go używać..

Link to comment
Share on other sites

Niestety do 'ringówek' nie da się zadzwonić - na stronie nie mają podanego numeru. Wysłałam do nich drugiego maila razem z Asią z jej konta.. Kupe kasy poszło, zamówienie wysłane 3września a ringówek ani widu ani slychu! :/

[img]http://img405.imageshack.us/img405/3168/nessi2dzien.jpg[/img]
Nessi, nauki wystawiania dzień drugi.

Jutro mała ma ode mnie spokój :evil_lol:, ale za to dopadnę ją w sobotę chyba. Albo w niedzielę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...