Jump to content
Dogomania

Mam szczeniaka! Co dalej?


Recommended Posts

Od soboty mam w domu dwumiesięczną suczkę Jack Russell Terrier. Co dalej? Jak ją wychować, żeby była posłuszna? Co zrobić, jeżeli wsuwa wszystko z podłogi jak odkurzacz? Kiedy uczyć komend? Przyzwyczaić ją tylko do siebie, czy do rodziny także(ma to być mój pies towarzyszący zasadniczo wszędzie)
Proszę o pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coco Chanel']Od soboty mam w domu dwumiesięczną suczkę Jack Russell Terrier. Co dalej? Jak ją wychować, żeby była posłuszna? Co zrobić, jeżeli wsuwa wszystko z podłogi jak odkurzacz? Kiedy uczyć komend? Przyzwyczaić ją tylko do siebie, czy do rodziny także(ma to być mój pies towarzyszący zasadniczo wszędzie)
Proszę o pomoc! :)[/QUOTE]
takich rzeczy to się dowiaduje przed zakupem! w internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, tylko trzeba zadać sobie ten trud i poszukać...
skąd masz suczkę? przypuszczam że bez rodowodu?

Link to comment
Share on other sites

Bez rodowodu to ja tez tak myślę.

pies to nie robot kuchenny, którego po zakupie "obsługi" uczysz się po przeczytaniu instrukcji!!!

szkoda, że o tym nie wiedziałaś, ale wierzę, że z tego psiaka wyrośnie dobry pies.
A ty wiesz jakie w ogóle są terriery????poczytaj, poczytaj i jeszcze raz poczytaj.....
Życzę zdrowego szczyla ;-)

Link to comment
Share on other sites

kochani, to nie jest mój pierwszy pies, wiem co mam robić, oczywiście wiem bardzo bardzo dużo o tej rasie, gdyż interesuje mnie ona od dawna, wybrałam sobie psa tej a nie innej rasy bardzo dawno temu i długo czekałam właśnie na takiego szczeniaka jaki mi się podobał. mam swoje poglądy na temat wychowania ale chciałam też poznać opinię innych, wątek jest czysto teoretyczny i może samą wiadomość źle sformułowałam. miło być zaatakowanym od samego początku :)

edit:
a suczkę mam od znajomego, faktycznie bez rodowodu, ponieważ ojciec nie miał uprawnień hodowlanych, aczkolwiek matka i dziadkowie z obydwu stron mieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coco Chanel']kochani, to nie jest mój pierwszy pies, wiem co mam robić, oczywiście wiem bardzo bardzo dużo o tej rasie, gdyż interesuje mnie ona od dawna, wybrałam sobie psa tej a nie innej rasy bardzo dawno temu i długo czekałam właśnie na takiego szczeniaka jaki mi się podobał. mam swoje poglądy na temat wychowania ale chciałam też poznać opinię innych, wątek jest czysto teoretyczny i może samą wiadomość źle sformułowałam. miło być zaatakowanym od samego początku :)

edit:
a suczkę mam od znajomego, faktycznie bez rodowodu, ponieważ rodzice nie mają uprawnień hodowlanych, aczkolwiek dziadkowie z obydwu stron mieli.[/QUOTE]
na prawdę tematów takich jest mnóstwo, wystarczy 2min na wpisanie hasła "wychowywanie szczeniaka" w wyszukiwarkę i cała masa artykułów się otwiera... każdy pogląd jest inny, każdy pies jest inny i inne postępowanie więc nie widzę sensu zakładania takiego tematu

a suczkę masz co najwyżej w typie russella ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...