Jump to content
Dogomania

Jak wybić z głowy yorka? ...


Mangokiki

Recommended Posts

Witam, mam 12 lat.
Wiem, że to mało - ale cóż. Mam brata - który ożenił się rok temu. No i właśnie chcą sobie z żoną kupić yorka. I co w tym dziwnego?
Gdyż:
- Ów "yorkshire teriera" chcą kupić bez rodowodu. Ma to być york [B]MINIATURKA KRÓTKOWŁOSY[/B]. Gdy mówiłam o pseudo hodowlach, tłumaczyłam, że z pseudo mają inne cechy charakteru, że są rozmnażane w beznadziejnych warunkach, mój mądry braciszek, odpowiada, że z pseudo są ZDROWSZE (no, bo przecież tutaj są rozmnażane różne (?) - i dlatego są zdrowsze. Bo z hodowli to na siłę są rozmnażane, i mają różne wady!), ŁADNIEJSZE i MNIEJ WYMAGAJĄCE.
- Ten york będzie też dla siostrzeńców (1 rok, 2 lata, 5 lat) którzy zabili już świnkę morską, psa, chomika, i papugę!!! :-( (Chomika nadziali na widelec, świnkę morską zrzucili z 5 piętra, papudze URWALI skrzydła, a psa także zrzucili z 5 piętra. ) Dlaczego dla nich też? Bo mój brat wraz z żoną z nimi mieszkają. I co lepsze - oni już mają 2 psy. ON bez rodowodu, na łańcuchu, i ala sznaucer bez rodowodu, także na łańcuchu. I ten york będzie w chacie, ale jak się znudzi, to też na łańcuch.
- Nikt nie ma zamiaru yorka czesać, czy chodzić z nim do psiego fryzjera.
- York będzie wyprowadzany TYLKO koło bloku, a nawet nie - bo, cytując: "małe psy muszą chodzić tylko się załatwić, bo później kości im się skrzywiają". Ale głupota... :shake:

No i, w związku z tym, nie chcę aby ŻADNE zwierzę mieszkało pod ich dachem. Ale oni już się uparli, i za 2 tygodnie zamawiają z allegro. :diabloti:
Mam czas do 2 tygodni, aby ich przekonać, że to ZŁY pomysł. Ale nic do nich nie dociera...:placz:

A tak na marginesie - wiem, że ten post jest bez ładu i składu, ale jestem taka zdenerwowana, że nie mogę pisać porządnych, przejrzystych wiadomości.
I jeszcze jedno - dlaczego nie jestem o tej godzinie w szkole? Bo szkołę zalało.

Dziękuje z góry za przeczytanie!

Link to comment
Share on other sites

Hmm .. Mi już od początku taka myśl przechodzi przez glowę :evil_lol: .

Wogóle na dogo to tak mocno ludzi się jedzie .. :-D
A to też nie dobrze :lol:

Oczywiście chodzi mi o takie w miare normalne tematy, gdzie ludzie naprawde nie wiedzą o co chodzi i wtedy straszne kłótnie są .
No ale w tym wypadku to wcale się nie zdziwie że ktoś zjedzie mangokiki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja bym wcale się nie zdziwiła jakby to prawda była .. mój kolega zrzucił kota z 4 piętra, myszy torturował .. szczury więc nie osądzajcie od razu. A co do tych ludzi, co chcą kupić yorka bez rodowodu. To jeszcze nic takiego .. bo duzo ludzi kupuje i tego się nie wybije ewidentnie z głowy. Ale jesli nie czesaliby go, nie wyprowadzali etc . to sa po prostu chorzy. Psa ma się do towarzystwa,a nie jako zabawkę na topie, bo mnóstwo ludzi teraz ma yorka. Więc ja to bym chyba za przeproszeniem temu bratu [SIZE=1]nogi z du*y powyrywała .. [SIZE=3]:mad:[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Też bym się nie zdziwiła, niestety miewam wątpliwą przyjemnośc przebywac w środowisku konsumpcyjnym, gdzie takie traktowanie dzieci jest na porządku dziennym. Mówię tutaj o uczeniu braku szacunku do drugiej istoty, o pobłażaniu itd. Dzieci 'znajomych' wypusciły chomiki zawieszone na prowizorycznym spadochronie z jakiejś szmatki... A grzywacz podczas zabawy małej dziewczynki robił za konika dla barbie.

Ale, realistycznie, nawet jeśli to autentyczna sytuacja - masz znikomy wpływ na decyzję swojego doroslego brata.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

niewiadomo czy plakac czy sie smiac.. york krotkowlosy miniaturka..takiej rasy nie ma. Ale kupią sobie ślicznego kundelka.. ktory pewnie dolaczy do kolegow na lancuch bo im sie znudzi..albo wypadnie przez okno..pogratulowac glupoty brata..nie wiem czy z taka glupota sie rodzi czy sie ja nabywa...sznaucer na lancuchu...juz pewnie lepiej by w schronisku mial..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mangokiki']Witam, mam 12 lat.
Wiem, że to mało - ale cóż. Mam brata - który ożenił się rok temu. No i właśnie chcą sobie z żoną kupić yorka. I co w tym dziwnego?
Gdyż:
- Ów "yorkshire teriera" chcą kupić bez rodowodu. Ma to być york [B]MINIATURKA KRÓTKOWŁOSY[/B]. Gdy mówiłam o pseudo hodowlach, tłumaczyłam, że z pseudo mają inne cechy charakteru, że są rozmnażane w beznadziejnych warunkach, mój mądry braciszek, odpowiada, że z pseudo są ZDROWSZE (no, bo przecież tutaj są rozmnażane różne (?) - i dlatego są zdrowsze. Bo z hodowli to na siłę są rozmnażane, i mają różne wady!), ŁADNIEJSZE i MNIEJ WYMAGAJĄCE.
- Ten york będzie też dla siostrzeńców (1 rok, 2 lata, 5 lat) którzy zabili już świnkę morską, psa, chomika, i papugę!!! :-( (Chomika nadziali na widelec, świnkę morską zrzucili z [B]5 piętra[/B], papudze URWALI skrzydła, a psa także zrzucili z[B] 5 piętra[/B]. ) Dlaczego dla nich też? Bo mój brat wraz z żoną z nimi mieszkają. I co lepsze - oni już mają 2 psy. ON bez rodowodu,[B] na łańcuchu[/B], i ala sznaucer bez rodowodu, także [B]na łańcuchu[/B]. I ten york będzie w chacie, ale jak się znudzi, to też [B]na łańcuch[/B].
- Nikt nie ma zamiaru yorka czesać, czy chodzić z nim do psiego fryzjera.
- York będzie wyprowadzany TYLKO koło bloku, a nawet nie - bo, cytując: "małe psy muszą chodzić tylko się załatwić, bo później kości im się skrzywiają". Ale głupota... :shake:

No i, w związku z tym, nie chcę aby ŻADNE zwierzę mieszkało pod ich dachem. Ale oni już się uparli, i za 2 tygodnie zamawiają z allegro. :diabloti:
Mam czas do 2 tygodni, aby ich przekonać, że to ZŁY pomysł. Ale nic do nich nie dociera...:placz:

A tak na marginesie - wiem, że ten post jest bez ładu i składu, ale jestem taka zdenerwowana, że nie mogę pisać porządnych, przejrzystych wiadomości.
I jeszcze jedno - dlaczego nie jestem o tej godzinie w szkole? Bo szkołę zalało.

Dziękuje z góry za przeczytanie![/QUOTE]

Jak dla mnie to to jest jedna wielka bajka...
I mam jedno pytanko:
Ponieważ pisałaś że te dzieci rzucały zwierzętami z 5 piętra to domyślam sie ze Ci ludzie mieszkają w bloku więc jak można uwiązać psa na łańcuchu kolo bloku?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']no przecież to oczywiste: mieszkają w 5piętrowym domu:)

a poza ty, co Ty nie widzialaś psów na łańcuchach przed blokiem w mieście? przecież to normalka :):)

fajna bajka, w sam raz na dobranoc.[/QUOTE]

W gruncie rzeczy racja, czasem jak sobie ide przez centrum to są takie psy poprzywiązywane do bloków na łańcuchach pełne kleszczy i ze wścieklizna, śmierdzących moczem xDD a ludzie se przechodzą obok przecież to normalka, nie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...