Jump to content
Dogomania

Suche oczko Grzywaczki!


nataliahexe

Recommended Posts

Mam takie pytanie odnośnie mojej 8-miesięcznej Grzywaczki.
Wzięłam ją z hodowli w wieku 3 miesięcy jako psa wystawowego i jak miała 4 miesiące okazało się, że ma ona suche zapalenie spojówki- czyli do końca jej życia będę musiała jej zakrapiać oko. Hodowczyni powiedziała, że nie jest to cecha genetyczna tylko wrodzona i i tak mogę ją wystawiać. Czy to prawda?
Ostatnio zadebiutowałyśmy na wystawie w klasie szczeniąt i sędzia gdy zajrzał w jej oko powiedział, że wywija się jej powieka i jest to wrodzone no i mogę zapomnieć o wystawianiu. Sunia wcześniej była leczona u dr. Kiełbowicza z Wrocławia i w sumie wątpię, że taki wybitny lekarz nie zauważyłby wywijającej się powieki.
Nie wiem już co mam o tym myśleć, może ktoś mógłby mi napisać coś na ten nurtujący mnie temat?

Link to comment
Share on other sites

chyba bylismy na tej samej wystawie ;)

co do suchego oka to jest to w 99% genetyczne, dziedziczne - zreszta samo stwierdzenie przez hodowce ze jest to wrodzone świadczy o tym że nie jest to nabyte - a wszystko co wrodzone jest dziedziczne niestety...

co do wywinietej powieki to moglo stac sie tak, ze dopiero teraz jej sie to zrobilo bo entropium pojawia sie w raz z wiekiem od 2-3 miesiecy do 3 roku zycia i czasami pies z tego wyrasta a czasami niestety nie i wtedy chyba operacja ----> wiecej ----> [url]http://www.klubrr.nazwa.pl/index.php?id=46,106,0,0,1,0[/url]

wystawiac ją mozesz :)

Link to comment
Share on other sites

Tak tak byłyśmy na tej samej wystawie :-)
Bardzo dziękuję za odpowiedź. I tak za niedługo się wybiorę jeszcze raz do dr. Kiełbowicza, żeby ją dokładnie przebadał-jest świetnym lekarzem.
No w sumie to wystawiać mogę, ale pewnie oceny będą powiedzmy sobie szczerze... co najmniej słabe. Wybieramy się teraz na wystawę w Lesznie, bo już dawno była zgłoszona, a dalej to zobaczymy.
Znasz może kogoś kto ma Grzywka z takim problemem? Jak sobie z tym radzili? Jakie leczenie?

Link to comment
Share on other sites

Dr.Kiełbowicz jest jedynym psim okulistom na dolnym śląsku, więcej jest w Warszawie ale to wiadomo, kawał drogi... ja jednak na Twoim miejscu w przyszłości skonsultowałabym jej przypadek z innym okulistom - dla pewności i dla porównania diagnozy i sposobu leczenia.

W Polsce nie znam nikogo kto ma grzywka z takim problemem... prawda jest taka ze mało kto ciągle bada grzywacze na oczy - a z tych co są przebadane, żaden nie miał tego co Twój

Co do wystaw to nic straconego, niektorzy sędziowie wogle nie zwracaja uwagi na oczy więc moze byc tak ze mało kto to zauwazy... tak wiec ja bym się nie poddawała, jak lubisz wystawy i chcesz wystawiac to to rób :)

Link to comment
Share on other sites

A zła jestem, bo hodowczyni mówiła, że ma kilka koleżanek, które też mają grzywki z takim problemem i wystawiają je i potomstwo nie miało chorych oczu. Ale teraz widzę, że to chyba bajka jest. Pewnie dlatego mi to mówiła, żebym myślała, że nie jest to rzadkością u tej rasy. Ale też nie potrafiła mi powiedzieć jak te jej koleżanki leczą pieski.
No już trudno.. Na pewno jeszcze pojedziemy do jakiegoś okulisty niedługo i zobaczymy co da się zrobić.
Dziękuję za słowa otuchy i wszelkie informacje :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...