Jump to content
Dogomania

Postępy Czarka!!


San

Recommended Posts

Jejku jestem taka szceścliwa, że mój iesek robi postępy, że postanowiłam się tym z wami podzielić.

Dzisiaj kolejny dzien cwiczenia. Czarek przez grzeczne chodzenie przy nodze i masę nagród ma sie oduczyć agresji na ine psy. No i dodatkowo nie ciągnąć na smyczy.

Zaczełam stosować gwizdek i idzie nam coraz lepiej. Chcę też kupić kliker, ale narazie nie ma gdzie wiec "cmokam" do niego i daje nagrde. Są już komendy na które tylko "cmokam" i Czarek wykonuje je bezbłędnie. Do gwizdka jeszce się nie za bardzo przyzwyczaił,ale i tak jest ok.

Dzisiaj był kolejny spacer, na którym spotkaliśmy psa i Czarek tylko szczekał. Już sie nie rwał jak szalony. Ja powiedziałam "NIE" i piesek usiadł grzecznie i dostal nagrode.

Jaki on jest BOSKI!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mój Czarek to zwykły mieszaniec. Krzyżówka owczarka niemieckiego z czymś tam :)

Jak dla mnie pies cud. Jest bardzo inteligentny i myśle,że jemu nauka nowych rzeczy sprawia dużo przjemności.

Jutro kolejny spacer i kolejny trening i kolejne mile zaskoczenie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='San']Mój Czarek to zwykły mieszaniec. Krzyżówka owczarka niemieckiego z czymś tam :)

Jak dla mnie pies cud. Jest bardzo inteligentny i myśle,że jemu nauka nowych rzeczy sprawia dużo przjemności.

Jutro kolejny spacer i kolejny trening i kolejne mile zaskoczenie :)[/QUOTE]

to czekamy na relacje :)

Link to comment
Share on other sites

Kolejny spacer niestety mniej pozytywny.
Czarek nawet grzeczny na smyczy,ale ja biegał wolno to rzucil sie na pieska :(, ktory nagle wyskoczyl. Na szcescie go nie pogryzł i jak go wołałam to kierował sie w moja strone. Wiec juz jakies efekty są. Mam nadzieje,ze bedzie lepiej. :)

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję!
Mój panicz też ma trening nie rzucania się na każdego psa, który zajdzie mu drogę. Już reauguje jak go wołam (tzn. odwraca się i patrzy na mnie co jest sporym plusem, bo do tej pory był tak skupiony na innym psie, że na mnie w ogóle uwagi nie zwracał). Staram się go też trochę socjalizować i (CO WPROST NIESAMOWITE) ma koleżankę z którą się świetnie bawi :multi: (2,5 miesięczna jamniczka) i ma kupe frajdy. To był autentyczny przełom, bo teraz do innych czworonogów podchodzi zdecydowanie pozytywniej i nie jest tak zawzięty:) . Jest co raz lepiej! Tobie też tego życzę :).
Mam pytanie: czy Twój Czarek jest agresywny wobec wszystkich psów (bez względu na płeć), czy tylko wobec samców. Bo Mój suczki traktuje zupełnie "zdrowo" i normalnie, w przeciwieństwie do psów-panów? Jak długo Czarek jest z Tobą (nasz ok. roczny Karo jest już od miesiąca)?
POZDRAWIAM i POWODZENIA!

ps.Nie martw się takimi małymi niepowodzeniami :). Dla otuchy powiem, że u nas jest postępy idą sinusoidalnie ;-) : jak jest super na spacerze, to w domu coś obsika, jak spacer nerwowy - w domu cisza. Tak bywa

Link to comment
Share on other sites

Czarka mam od małego i nie ma dla niego różnicy czy samiec czy samica wszystkie psy sa be i trzaba je atakować. Ale jest coraz lepiej. Ładnie juz idzie na smyczy a na psy to tylko szczeka i nie sarpie sie tak już. A dzisiaj to nawet tylko się oglądał i był w miarę spokojny. Jest coraz lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='San']Czarka mam od małego i nie ma dla niego różnicy czy samiec czy samica wszystkie psy sa be i trzaba je atakować. Ale jest coraz lepiej. Ładnie juz idzie na smyczy a na psy to tylko szczeka i nie sarpie sie tak już. A dzisiaj to nawet tylko się oglądał i był w miarę spokojny. Jest coraz lepiej :)[/quote]San napisz ile ma twój piesek.A co do szarpania na smyczy,czy zwracasz uwagę na to aby jej nie napinać gdy widzisz że zbliża się pies.Musisz starać się odwrócić uwagę psa przy kontakcie z innymi psami i swoim spokojem spowodować,że będzie mniej agresywny.Jeżeli będzie przebywał wśród psów to wszystko będzie :cool2:

Link to comment
Share on other sites

Czaruś ma 5 lat. Staram sie robić co tylko się da, żeby był mniejagresywny.
Właśnie przed chwilą wróciłam ze spaceru i było bardzo fajnie. Tylko kilka razy musiałam mu przypomnieć o tym, ze nie mozna napinać smyczy. A jak szedł obok płotu gdzie był pies to nie zrobił NIC!!
Oby tak dalej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='San']Czaruś ma 5 lat. Staram sie robić co tylko się da, żeby był mniejagresywny.
Właśnie przed chwilą wróciłam ze spaceru i było bardzo fajnie. Tylko kilka razy musiałam mu przypomnieć o tym, ze nie mozna napinać smyczy. A jak szedł obok płotu gdzie był pies to nie zrobił NIC!!
Oby tak dalej :)[/quote] I o to właśnie chodzi.Pozdrawiam:lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

nigdy niewierzyłam, ze psa w tym wieku można jeszce jakos wychować, a jednak sie da. Wydaje mi się, ze nauka sprawia Czarkowi radość. Spacer nie jest tylko nudnym przejściem po ulicy i bieganiem po polu czy parku, ale jest przygoda. Nigdy nie wie kiedy i za co będzie nagroda i nie wie jaka ona będzie. Niby ciężka praca, bo cały czas i on i ja w 100% skupieniu aby nie popełnić błędu,ale sprawia to ogromną przyjemność. Czuję się taka szcęśliwa kiedy po spacerze mogę go przytulić i powiedzieć mu: "byłes dzisiaj bardzo grzeczny". I wydaje mi się, ze on rozumie to :)

Czarek - pies IDEAŁ!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='San']nigdy niewierzyłam, ze psa w tym wieku można jeszce jakos wychować, a jednak sie da. Wydaje mi się, ze nauka sprawia Czarkowi radość. Spacer nie jest tylko nudnym przejściem po ulicy i bieganiem po polu czy parku, ale jest przygoda. Nigdy nie wie kiedy i za co będzie nagroda i nie wie jaka ona będzie. Niby ciężka praca, bo cały czas i on i ja w 100% skupieniu aby nie popełnić błędu,ale sprawia to ogromną przyjemność. Czuję się taka szcęśliwa kiedy po spacerze mogę go przytulić i powiedzieć mu: "byłes dzisiaj bardzo grzeczny". I wydaje mi się, ze on rozumie to :)

Czarek - pies IDEAŁ!![/quote] I oto w tym właśnie chodzi nauka jest przyjemnością a nie obozem karnym.Dwie strony muszą czerpać z niej przyjemność.Tak trzymaj:happy1::cool2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W końcu czas, zeby opisac ostatnie wydarzenia.
CZaruś rozwija się pieknie. Nasze spacery są coraz lepsze. Dzisiaj spotkaliśmy dwa razy dość duże psy, które nawet na nas warczały,ale Czaruś zachował całkowity spokój i tylko spoglądał na mnie z nadzieją, że pojawi się klik i nagroda i oczywiscie tak się stało :) ciesze sie juz na kolejny spacer :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...