Jump to content
Dogomania

Jak przekonać do wystaw????????


jezzmam

Recommended Posts

Mój przyjaciel kategorycznie nie chce slyszeć o żadnych wystawach:-(
a ja nie chce Roxi rozmnażać bez papierów więc będę ją musieć wysterylizować chyba??A nie chce tego:shake:
Ale żebym mogla ją rozmnażać zgodnie z zasadami i żeby szczeniaki mialy metryki to Roxi trzeba zglosić do ZK i musi "zaliczyć" parę wystaw tak????

Poradzcie coś.....Jakimi argumentami mam z nim rozmawiać??:placz:

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim...suka nie MUSI mieć szczeniąt,więc jeśli nie będzie miała uprawnień hodowlanych i badań to po prostu jej nie rozmnażaj.
Poza tym,odpowiedni wiek na pierwsze szczenięta to minimum 2,5 roku...więc masz sporo czasu.:cool3:
Nie wiem,czy wiesz ile pracy i pieniędzy trzeba włożyć w dobre odchowanie szczeniąt - myslę,że dopóki masz małe dziecko to możesz zapomnieć o szczeniętach...bo zwyczajnie się nie wyrobisz...:shake:

Swojemu przyjacielowi [B]kategorycznie[/B] powiedz,że jeśli już kiedyś będą szczenięta to albo z rodowodem ,albo wcale...bo bardzo często los tych "bezpapierowych" szczeniąt jest nienajlepszy...:angryy:

Ponieważ Roxi ma dopiero ok.8 miesięcy,to spokojnie możecie wybrać się na krakowską wystawę jako widzowie - zobaczyć jak to wygląda,porozmawiać z wystawcami...;)

Link to comment
Share on other sites

Roxi ma 9m1t3d.Wiem,że może mieć dopiero za 1,5roku szczeniaki pierwsze,ale wole dmuchać na zimne i wolala bym mieć Roxi z pelnymi uprawnieniami gdyby coś chyba mnie rozumiesz cockermanko??.Już nie dlugo(mam nadzieje)kupimy domek z ogródkiem wlasny i wtedy mogl by być i szczeniaczki:))
Ja wcale nie mówię,że mają być już,ale gdyby to co wtedy??

A i jeszcze jedno pytanko do wlaścicieli suczek:
Roxi już jest po cieczce(u mnie miala końcówkę),ale wolala bym wiedzieć wcześniej jak Wy radzicie sobie z cieczką w domu i na spacerach??
Chodzicie gdzieś w ustronne miejsca wtedy??
A w domu jak wygląda sytuacja z zabrudzeniami itd itp??
Pytam bo do tej pory mialam same psy i z cieczkami nie mialam do czynienia i wolala bym żeby mnie w razie czego niewiele zaskoczylo.
Dzięki za odpowiedzi:)

Pozdrawiamy świątecznie:))

Link to comment
Share on other sites

Hmm, trochę Cię nie rozumiem. Właściwie w jakim celu chcesz mieć szczeniaki? Bo jeśli zamierzasz zająć się hodowlą, to odpowiedzialne zajęcie i zabierające dużo czasu. Mamy wystarczająco dużo kundelków, psów "rodowodowych" bez papierów, dlatego jestem przeciwna takiemu podejściu - kupiłam suczkę, to będziemy mieć szczeniaczki. Zastanów się dobrze, bo to duża odpowiedzialność.
Co do problemów z cieczką - to słyszałam o specjalnych "majtkach" na tę okoliczność ;) [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6306&highlight=cieczka+majtki"]Tutaj jest kilka porad[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jezzmam']Roxi ma 9m1t3d.Wiem,że może mieć dopiero za 1,5roku szczeniaki pierwsze,ale wole dmuchać na zimne i wolala bym mieć Roxi z pelnymi uprawnieniami gdyby coś chyba mnie rozumiesz cockermanko??.Już nie dlugo(mam nadzieje)kupimy domek z ogródkiem wlasny i wtedy mogl by być i szczeniaczki:))
Ja wcale nie mówię,że mają być już,ale gdyby to co wtedy??[/quote]
Heh..no,staram się Ciebie zrozumieć...ale jakoś mi to nie wychodzi...bo nie wiem,co ma oznaczać [B]"gdyby coś":roll: [/B]gdyby co,mianowicie???Upilnowanie JEDNEJ suki to naprawdę nie jest problem.A przemyślane krycie to nie jest prosta sprawa,pt."sąsiadka ma ładnego pieska"...
Poza tym należałoby zrobić prześwietlenie stawów w kieruku dysplazji i zbadać oczy...

[quote name='jezzmam']A i jeszcze jedno pytanko do wlaścicieli suczek:
Roxi już jest po cieczce(u mnie miala końcówkę),ale wolala bym wiedzieć wcześniej jak Wy radzicie sobie z cieczką w domu i na spacerach??
Chodzicie gdzieś w ustronne miejsca wtedy??
A w domu jak wygląda sytuacja z zabrudzeniami itd itp??
Pytam bo do tej pory mialam same psy i z cieczkami nie mialam do czynienia i wolala bym żeby mnie w razie czego niewiele zaskoczylo.
Dzięki za odpowiedzi:)
Pozdrawiamy świątecznie:))[/quote]
Spacery TYLKO na smyczy - to podstawa.
Co do zabrudzeń...można sunię ubrać w majteczki - u moich suń najlepiej sprawdzają się dziecinne bawełniane - wycinasz dziurkę na ogon i gotowe:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Gdyby coś [/B]to znaczy:gdybym poznala pana za rok lub 1,5roku który mial by pięknego czarno-bialego Cockerka z rodowodem,z wszystkimi badaniami,no po prostu byl by super to żeby Roxi też byla taka idealna:)

A hodowca poinformowal mnie(jak się nie mylę to dostalam też papiery-muszę sprawdzić),że Roxi byla badana w kierunku dysplazji i jest [B]czysta[/B] a także miala badane oczy i też są [B]czyste[/B]:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jezzmam'][B]Gdyby coś [/B]to znaczy:gdybym poznala pana za rok lub 1,5roku który mial by pięknego czarno-bialego Cockerka z rodowodem,z wszystkimi badaniami,no po prostu byl by super to żeby Roxi też byla taka idealna:)[/quote]
Hmmm...tylko że u nas nie łączy się cockerów jednomaścistych z kolorowymi...

[quote name='jezzmam']A hodowca poinformowal mnie(jak się nie mylę to dostalam też papiery-muszę sprawdzić),że Roxi byla badana w kierunku dysplazji i jest [B]czysta[/B] a także miala badane oczy i też są [B]czyste[/B]:)[/quote]
Oj...sądzę,że to dotyczyło rodziców Roxi - bo takie badania robi sie po ukończeniu 18 miesięcy...

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego się nie lączy kolorowych z jednobarwnymi??(pytanie z czystej ciekawości:) )

A o te badania to bylam pewna,że to o Roxi chodzi:(
No ale to żaden problem bo jak skończy te 18m to się jej zrobi badania oczywiście:)
Poprostu żeśmy sie z hodowcą nie dogadaly chyba w tej kwestii:(

Link to comment
Share on other sites

Takie łączenia są przyjęte np. w Skandynawii,ale bardzo często pojawiają się potem szczenięta o wadliwym umaszczeniu i może zdarzyć się tak,że cały miot szczeniąt idzie "na kanapę" z powodu wady umaszczenia - i nie musi się to pojawić tylko pierwszym pokoleniu,czasem wychodzi nawet w 3,4 ...i w dalszych...

[quote name='jezzmam']Poprostu żeśmy sie z hodowcą nie dogadaly chyba w tej kwestii:-([/quote]
Najlepiej zapytaj hodowcę...albo poprostu sprawdź dkumenty,które dostałaś.
Może to ja się mylę,ale osobiście nie widzę sensu wcześniejszych badań - bo ważne do wpisania w rodowód są te przeprowadzone po ukończeniu 18 miesięcy...

Link to comment
Share on other sites

[B]Cockermanko[/B] jak znajdziesz chwilkę czasu to [B]proszę [/B] Cię napisz mi na priva co i kiedy(chodzi mi o badania) Ty robisz swoim psiakom.A ja sobie to później porównam z tym co dowiem się od hodowcy:)

To mam teraz zglosić Roxi w ZK czy jak będzie mieć wszystkie badania czyli mniemam,że po 18tym miesiącu życia??
Czy rodowód można wyrobić jej teraz(czy jakoś tak bo nie wiem jak się wyrabia rodowody--najpierw co i jak??)a później dopisać wyniki badań?? Czy najpierw badania a później rodowód??

Pewnie już moje pytania są nudne,ale ja po prostu w tym temacie jestem jak ślepa i nie wiem co i jak po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...