Jump to content
Dogomania

Starogardzkie zwierzaki, prosimy o każdą pomoc i ogłoszenia - Schronisko Starogard Gd


olenka_f

Recommended Posts

byłam dziś na kontroli z Maciusią i lekarz ma nadzieję że jeszcze choć 1/3 rany się zabliźni i wtedy niestety będzie raczej potrzebna operacja kręgosłupa. Maciusi w miejscu gdzie jest złamany cały czas saczy sie płyn kręgowo mózgowy i to trzeba będzie zaczopować. Myśleliśmy że się zabliźni ale niestety cały czas jest wyciek.
Myślę że w następny poniedziałek będzie konkretna decyzja lekarza, na tą chwilę jak na jej stan jest dość dobrze, tak powiedział doktor. Niestety Maciusia robi pod siebie i choć myta kilka razy dziennie robią się rany a na jednej nodze łysieje - odleżyny. Ona wstaje i troszkę chodzi ale nie może jeszcze napinać się i dlatego załatwia się na leżąco. Siusiu robi normalnie.
Zdjęcia prześlę Ilonce jutro.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niestety jeszcze nie mam faktury i myślę że dostane ją na koniec leczenia a wtedy zejdę :shake:
będe w poniedziałek z Maciusią u lekarza to będę rozmawiać
do włat mam dostęp, powiedz co mam napisać , jeszcze z allegro muszę te wyciągnąć i podesłać

Link to comment
Share on other sites

Olenko możesz mi na pw napisać kto i ile i miasto to wastawię z inicjłami na FB a Allegro jak już będzie rozliczone. To ważne na FB, aby dawać jasne info.

Olenko zleciłam zakup tej dużej wagi. Brakującą kwotę dołożę od siebie. WInter7 ma sklep za płotem i na dniach ma zakupić. Oczywiście będzie info.

Ilonko gdzie są zdjęcia Maciusi, podobno dostałaś od Olenki.

Fotki Dejzuchy są boskie ale się (gadzinie) Ilonka zabroniła mi nazywać Dejzi ......., więc piszę....ale sie psinie :cool3: trafiło fajnie. Serce rośnie :-)

Edited by Secia
Link to comment
Share on other sites

Kochani, mam teraz bardzo ciężki okres w pracy. Myślę że przez najbliższy miesiąc będę na Dogo rzadko albo wcale. Ale myślami i sercem jestem przy Was i psiakach.
(Z innej beczki, napisali do mnie Państwo z ogłoszenia Juliana, szukają spokojnego pieska.Poprosiłam o skontaktowanie się ze schroniskiem, widzę że Julian zarezerwowany ale może inny ich zainteresuje)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ŚWIAT']Kochani, mam teraz bardzo ciężki okres w pracy. Myślę że przez najbliższy miesiąc będę na Dogo rzadko albo wcale. Ale myślami i sercem jestem przy Was i psiakach.
(Z innej beczki, napisali do mnie Państwo z ogłoszenia Juliana, szukają spokojnego pieska.Poprosiłam o skontaktowanie się ze schroniskiem, widzę że Julian zarezerwowany ale może inny ich zainteresuje)[/QUOTE]
ŚWIAT, my tez trzymamy za CIebie kciuki, żebys przetrwala ten ciezki okres w pracy!!! I czekamy cierpliwie, az minie ;)

Link to comment
Share on other sites

Olenko prosze pamietaj o nowych fotkach Maciusi. Potrzebne zblizenie rany, dla dramaturgii watku. No i jakies info o sprawach finansowych. Co wplynelo na konto schroniska dla maciusi. Nie mozna pozostawiac ludzi bez informacji.
Sciskam was kochani z drugiej strony globusa juz jesiennie.

Link to comment
Share on other sites

Seciu, ja juz dostalam nowe fotki Maciusi od Oli. 3 z nich (te najmniej dramatyczne) wstawilam juz na stronie schroniska w aktualnosciach ... jak rowniez naj jej watku na dogo! calosc przesle Ci mailem dzis wieczorkiem, ok?

jesiennie??

Edited by Ilonajot
Link to comment
Share on other sites

no tak jesiennie. Jesień u nas już od 01.03. czyli kończymy 2 miesiąc jesieni a zima za pasem bryyyy. Nic z tego dobrego nie będzie. O 18.00 już ciemno jak.....i tu następuje znany cytat z klasyki gatunku.Często pada i wieje. Wczoraj walił przez 15 minut grad wielkości piłeczki do golfa !!!!!! Mam film.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Secia']no tak jesiennie. Jesień u nas już od 01.03. czyli kończymy 2 miesiąc jesieni a zima za pasem bryyyy. Nic z tego dobrego nie będzie. O 18.00 już ciemno jak.....i tu następuje znany cytat z klasyki gatunku.Często pada i wieje. Wczoraj walił przez 15 minut grad wielkości piłeczki do golfa !!!!!! Mam film.[/QUOTE]

JEZU!!! gdzies ty pojechala Seciu?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']dziewczyny, powiedzcie, czy te wszystkie zwierzaczki, które tak masowo opuszczają wasze schronisko, idą z ogłoszeń czy ludzie przychodzą tak po prostu z ulicy? czy może macie jeszcze inne sposoby na adopcje...? zazdroszczę wam statystyk...u nas tyle fajnych zwierząt siedzi... i siedzi... i siedzi....[/QUOTE]
Marta, kochana, Starogard to specyficzne miejsce ... Po pierwsze mieszkaja tam dobrzy ludzie ;) po drugie schronisko dwoi sie i troi, zeby spopularyzowac adopcje psow i kotow ze schroniska! po to te wszystkie akcje typu spacery, klub animalsa w szkolach, itd.
po trzecie ogoszenia, ogloszenia i jeszcze raz ogloszenia - przede wszystkim w LOKALNYCH mediach.

sporo zwierzat idzie do domkow ze strony internetowej, ludzie patrza na strone i wybieraja. sporo przychodzi po prostu do schroniska i wybiera spontanicznie.

ale najpierw trzeba bylo spopularyzowac adopcje psow ze schroniska i na to pracowano ladne dwa lata

ja mysle, ze w Promyku glowna przeszkode stanowi zaloga schroniska, niestety :( ktora nie zacheca, a wrecz przeciwnie - zniecheca!
np gdynskie Ciapkowo tez jest duzym miejskim schroniskiem (ok 300 psow i 100 kotow) i tam adopcje tez furcza!!! Gdynianie chetnie adoptuja ze schroniska, bo schronisko tez jest wszechobecne ... ja sama mieszkam w Gdyni na Wzgorzu i u nas na dzielni tylko co 10 pies NIE JEST z Ciapkowa!!! Wiele pieskow ma po kilkanascie lat, a zostaly adoptowane jako szczeniaki! I oczywiscie jak poumieraja - nastepcy beda tez ze schroniska, nie ma innej opcji ... bo o tym rozmawialam z wieloma wlascicielami psow.

Edited by Ilonajot
Link to comment
Share on other sites

ogłaszałam regularnie kilkanaście psów, częśc z nich miała wyróznione, płatne (przeze mnie) ogłoszenia. Co drugi dzień wszystkie ogłoszenia kasowałam i odnawiałam, ponieważ zależało mi na tym, żeby były na pierwszej stronie - naprawdę dużo czasu na to wszystko poświęcałam i to wieczorami, po pracy, a czasem pracuję do 20. Dzięki tym ogłoszeniom dobre domy znalazły psy, które z uwagi na ilość zwierzaków w schronie i swój wiek miały niewielkie szanse na adopcję schroniskową.

Edited by martasekret
Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret']
Obecnie wolontariusze mają zakaz umieszczania informacji o zwierzętach ze schroniska w internecie, w tym oczywiście także zakaz ogłaszania zwierząt.[/QUOTE]

nic dodac, nic ujac! okropnosc ... dobrze, ze chociaz te, ktore oglaszalas - znalazly juz domki!

Link to comment
Share on other sites

a o co chodzi w polityce promyka ? im więcej będzie za kratami tym lepiej?
jakaś bzdura totalna

mamy w schronisku nowego kota nazywa się Puzel, zdjęcia dam Ilonce jutro choć wydaje mi się że coś wysyłałam
Puzel ma połamane wszystko, nie umem wymienić dokładnie, jutro z kartką zadzwonię do lekarza, na pewno ma usztywnioną miednice, która była połamana, kolano w jednej nodze i koszmarne połamanie w drugiej, lekarz mi wszystko tłumaczył ale było tego taka masa że nie zapamiętałam dokładnie, pytanie było wiadomo - jaka decyzja - bo jak w przypadku Maciusi nie znam kosztów tak tu od razu wiedziałam że operacja to najmniej 1000zł, zejdę jak pragnę zdrowia zejdę :(

Link to comment
Share on other sites

mnie zastanawia tylko jeden fakt czy są podstawy prawnj, na podstawie których wydano zakaz ogłaszania zwierząt. Czy wolontariusze mają to na piśmie? Czy to jest w regulaminie wolontariatu/schroniska? To jest jakiś koszmar z tym bagnem w promyku. To niekończąca się historia, ciągnie się jak dobra brazylijska nowela, latami.

Link to comment
Share on other sites

niestety mamy nowe pieski, jednemu umarł pan i wylądował na ulicy i dwa szczeniaczki dzikuski z tego smego miejsca co Kapslowa :(
jutro jadę szukać trzeciego i mam nadzieję że uda się złapać i suki
oczywiście zaczął się sezon na kociaczki :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...