Jump to content
Dogomania

Starogardzkie zwierzaki, prosimy o każdą pomoc i ogłoszenia - Schronisko Starogard Gd


olenka_f

Recommended Posts

Buell my i tak na Ciebie czekamy, jak nie w niedzielę to kiedy tylko dasz radę - potrzebujemy wsparcia
dziś do domku poszła Cyla i Misia :):)
Konradek dochodzi powoli do siebie, nie jest tragicznie choć skóra wiadomo stan opłakany
ja bardzo przepraszam że tak mało bywam na wątku ale od jakiegoś czasu wracam do domu w okolicach godz 22 i zwyczajnie padam na pysk :( ale kabluję Ilonce wszystko co sie dzieje a ona Wam przekazuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='olenka_f']Buell my i tak na Ciebie czekamy, jak nie w niedzielę to kiedy tylko dasz radę - potrzebujemy wsparcia
[/QUOTE]
wiem, przez telefon sie psiaków nie pozna, myślę o Was i psiakach ale niestety - praca+budowa= :(
do internetu na razie nie mam czasu zasiąść pocztę sprawdzić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buell']wiem, przez telefon sie psiaków nie pozna, myślę o Was i psiakach ale niestety - praca+budowa= :(
do internetu na razie nie mam czasu zasiąść pocztę sprawdzić....[/QUOTE]

wielka szkoda, ale rozumiemy ...

a z nowosci to maluszek Dzidzia poszedl do domku, jeden szczeniak labkowaty tez pojechal dzis do Gdanska :)
za to przybyly dwie piekne owczarzyce, wiec podmianka niezbyt korzystna :( dwa maluchy na dwa owczary ........................

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dwie ważne sprawy:
1.Dostałam na Tablicy.pl dość obiecującą odpowiedź na ogłoszenie kotki Salmy.

"Witam serdecznie od dłuzszego czasu poszukujemy białego kotka do naszej rodzinki. Mamy juz czrnego urwiska o imieniu Bobek i tak dla kontrastu chcemy przygarnac białego .Bardzo lubimy zwierzeta ,mamy dwa pieski ktore zyja z naszym Bobkiem w wielkiej komitywie.Mieszkamy na wsi ,mamy domek wiec zwierzaki maja raj.Chetnie zadoptujemy kotka i damy mu wszystko co kocurek potrzebuje miłosc ,dom dobre jedzonko i duzo czułosci....Jezeli oferta adopcyjna jest aktualna to my bardzo chetnie .Problem jedynie z odległoscia bo mieszkamy w wojewodztwie lubuskim ."
.

Czy mieliście w ogóle dotychczas sytuację wyadoptowania tak daleko kota od Was? Organizowaliście transport? Gdyby chodziło o psiaka i to mało adopcyjnego, warto moze byłoby to brać pod uwagę. Ale kotka..hm. Może Salma ma szansę na dom blizej. Z drugiej strony, gdyby to był dobry dom...obawiam sie jednak ze koszt transportu..chyba ze napisze do Pani czy byłaby w stanie pokryc koszt transportu.
Dajcie znać co myslicie. Jak uznacie ze tak daleko nie ma sensu, dam cynk osobom z lubuskiego albo zapytam Budryska czy nie ma białego kota.

Link to comment
Share on other sites

2. Ruszył na Dogo etap realizacyjny 5 Etapu skarbonki dla psich staruszków.Do przekazania jest 10.000 pln, warunkeim jest realizacja jakiegos projektu poprawy bytu starszych psów.Zobaczcie, jeśli nie Wy to może jakies zaprzyjaźnione inne schronisko które znacie?

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/222977-PIĄTY-ETAP-**skarbonka**-PIĄTY-ETAP[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ŚWIAT']Kochani, dwie ważne sprawy:
1.Dostałam na Tablicy.pl dość obiecującą odpowiedź na ogłoszenie kotki Salmy.

"Witam serdecznie od dłuzszego czasu poszukujemy białego kotka do naszej rodzinki. Mamy juz czrnego urwiska o imieniu Bobek i tak dla kontrastu chcemy przygarnac białego .Bardzo lubimy zwierzeta ,mamy dwa pieski ktore zyja z naszym Bobkiem w wielkiej komitywie.Mieszkamy na wsi ,mamy domek wiec zwierzaki maja raj.Chetnie zadoptujemy kotka i damy mu wszystko co kocurek potrzebuje miłosc ,dom dobre jedzonko i duzo czułosci....Jezeli oferta adopcyjna jest aktualna to my bardzo chetnie .Problem jedynie z odległoscia bo mieszkamy w wojewodztwie lubuskim ."
.

Czy mieliście w ogóle dotychczas sytuację wyadoptowania tak daleko kota od Was? Organizowaliście transport? Gdyby chodziło o psiaka i to mało adopcyjnego, warto moze byłoby to brać pod uwagę. Ale kotka..hm. Może Salma ma szansę na dom blizej. Z drugiej strony, gdyby to był dobry dom...obawiam sie jednak ze koszt transportu..chyba ze napisze do Pani czy byłaby w stanie pokryc koszt transportu.
Dajcie znać co myslicie. Jak uznacie ze tak daleko nie ma sensu, dam cynk osobom z lubuskiego albo zapytam Budryska czy nie ma białego kota.[/QUOTE]

ŚWIAT kochana, to fakt,z e Salma bardzo ale to bardzo potrzebuje domu!!! bo ona w schronisku ciagle choruje (z tego co wiem) ... jednak wiem rowniez, ze schronisko nie ma ZADNEJ mozliwosci transportu - zwlaszcza na taka odleglosc!!! oni maja tylko jeden, w dodatku ciagle psujacy sie samochodzik, ktory jest potrzebny na miejscu. bo przeciez kazdego dnia sa interwencje, weterynarz, itd. No i koszty transportu kotka w lubuskie bylyby ogromne :( schronisko - jak sama wiesz - ledwo zipie finansowo.
ciagle szukaja prywatnych sponsorow, a to na operacje dla zwierzat, a to na inne rzeczy. a do 1 procenta jeszcze daleko ..........................................

nie chce sie wypowiadac za Olenke, bo to ona decyduje, ale jakos marnie to widze :(

poza tym taki transport to w przeliczeniu pewnie jedna sterylizacja suczki, albo dwie kastracje psow ...

gdyby ludzie zechcieli sami przyjechac do schroniska po Salme - byloby super!

Edited by Ilonajot
Link to comment
Share on other sites

Ja nawet nie pomyślałam o tym żeby schronisko miało płacić...Myślałam ewentualnie jedynie o tym, czy organizowaliście kiedykolwiek transport na koszt przyszłego domu. Ale rozumiem że nie. W tej sytuacji napiszę do Pani czy byłaby w stanie podjechać po Salmę (chociaż wątpię:(
Proszę popatrzcie na wątek Skarbonki, a nuż się zainteresujecie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ŚWIAT']Ja nawet nie pomyślałam o tym żeby schronisko miało płacić...Myślałam ewentualnie jedynie o tym, czy organizowaliście kiedykolwiek transport na koszt przyszłego domu[/QUOTE]

wiadomo ;) ale wiesz, ludzie/adoptujacy maja rozne wyobrazenia i oczekiwania. dlatego zawsze warto powiedziec jasno i wyraznie, co jest mozliwe a co nie ...
W starogardzie niestety ten transport to zawsze byla pieta achillesowa :( Olenka sama nie ma auta, Maciek tez nie, ja tez nie - wszyscy jezdzimy do Starogardu pksem :(
wiec nie mozemy pomoc w kwestii transportu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ŚWIAT']Budrysek właśnie mi napisała, że białe koty nie słyszą i dlatego nadają się tylko do domów niewychodzących. Czy Salma słyszy?[/QUOTE]

oj, nie wiem - to trzeba spytac Olenke. Nie dostalam zadnej informacji, ze nie slyszy, a przeciez pisze teksty na stronie.
Mnie sie wydawalo, ze slyszy ... zachowuje sie jak calkiem normalny kot.
ale reki sobie obciac nie dam ;)

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, jeszcze zapomnialam doniesc, ze Nana juz od wtorku w nowym domku w Gdansku/Zaspie. Bardzo ladnie dogadala sie ze swinkami, zero agresji, pelna symbioza.
Rodzina Nany przemila, Nana pokochala ich od razu! dwa dni temu dostalam od Pani smsa, ze Nana chodzi za nia krok w krok, jest bardzo grzeczna i w ogole wszystko jest gucio :)

bardzo sie ciesze - oby wiecej takich domkow!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ironiaaa']Ajjj, musze powiedziec, ze ogladajac film lezka w oku sie zakrecila! Oby czesc z tych ludzi chociaz przez chwile rozwazyla adopcje psiaka!!![/QUOTE]
Ironiaaa - i tu cie musze pocieszyc - schron w Starogardzie ma 86% adopcji :) pieski na ogol nie siedza tam dlugo!

Link to comment
Share on other sites

Ilonko piękny wynik :-)

Olenko proszę zajżeć na stronkę Dejzi i wypowiedzieć się w sprawie pieniędzy, które zostają po suni. Może trzeba zapłacić za zabieg/operację/sterylizację psa/kota może kupić karmę i podesłać do schronu a może zapłacić za domek tymaczasowy?
Proszę się wypowiedzieć i dajcie znać. ZMykam do pracy bbbrrryyy, pada.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ŚWIAT']Powiedzcie mi, co to za sunia/pies na filmiku czas 0:40 (czarna uszata) i wilkowaty w 3:23?
Musze powiedzieć, ze Marti to bardzo piękny pies, on ma cos z rasy zdecydowanie chociaż nie wiem jakiej:) az dziw ze dalej w schronisku:([/QUOTE]

sunia to Boni (ta co byla taka mocno przestraszona), a wilczasty piesek to nasz kochany, cudooooowny Teodor o absolutnie rewelacyjnym charakterze ... Zaktualizowalam mu wlasnie tekst na stronie.

Maciek mowi, ze on jest bardziej owczarkowaty niz huskowaty. A ja tam widze w nim zdecydowanie domieszke husky, to zawsze poznac po uszach w srodku - takie biale futro w uszach maja TYLKO husky ;) a aTeodor tak ma ...

ale z charakteru jest ponoc owczarkowaty, jest wpatrzony w czlowieka niesamowicie, natychmiast sie przywiazuje, no i Ola opowiadala ostatnio, ze maly kurdupel Luis mu wlal. A on sie nie potrafil obronic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olenka_f']Boni nie była na spacerze, postaram się jutro wypatrzeć o jaką sunię czy pieska chodzi[/QUOTE]
Olu, to chyba jednak jest Boni - ona jest pokazana w kojcu z Adzipem i Liskiem, to bylo krecone jeszcze w schronisku, przed spacerem.

Edited by Ilonajot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...