Jump to content
Dogomania

Cocker Spaniel Angielski - Województwo Warmińsko-Mazurskie.


Recommended Posts

Witam, chciałbym się zapytać, gdzie jest jakaś hodowla, bądź mógłby być również piesek bez rodowodu na terenie tego województwa? Byłbym wstępnie zainteresowany kupnem takiego pieska, a potwierdzenie mógłbym dać za jakiś góra tydzień. Jednak strasznie ciężko coś znaleźć, a zależy mi na tym województwie, ponieważ mieszkam w miejscowości która jest praktycznie najdalej jak się da na północny-wschód i leży przy samej granicy z Rosją, więc dosłownie wszędzie mam daleko i pole manewru trochę się zmniejsza. Oczywiście chodzi mi o szczeniaka, koniecznie PIES (w sensie, że nie suczka), maści brązowej, złotej, jasnej - nie czarnej. Szukam już trochę i strasznie ciężko coś znaleźć, na Allegro patrzyłem i nawet bym wybrał sobie, wypytał właściciela, wsiadł w samochód, i obejrzał pieska, ale niestety wszystko jest strasznie daleko...

Przepraszam jeśli nie ten dział, dopiero pierwsze 5 minut na tym forum, chciałem to wrzucić do działu BAZAREK, ale jak tam wszedłem to jakoś nie widziałem takich ofert, a tutaj tak, więc tu wrzuciłem. Proszę o PRZEKIEROWANIE jeśli zły dział, ale nie usuwać.

Link to comment
Share on other sites

Jak znajdziesz mi szczeniaka w schronisku, w typie rasy Cocker Spaniel Angielski, który ma od 8 tygodni do jakichś powiedzmy 3 miesięcy i jest na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego, proszę skontaktuj się ze mną.

Co do Twojego pytania problemem nie są chęci (myślałem, że to oczywiste, ale widzę, że jednak nie), tylko problem finansowy. Podróż przykładowo przez całą Polskę trochę kosztuję. Nie pojadę na drugi koniec Polski, aby obejrzeć pieska, w dodatku nie wiedząc jeszcze czy go kupię, bo przecież wypadałoby najpierw pieska, zobaczyć na żywo, wypytać się o wszystko właściciela/hodowcę, zobaczyć ew. rodziców itp itd. Byłbym w stanie kupić pieska bez rodowodu, ale tylko w niektórych przypadkach, jeśli mógłbym zobaczyć warunki w jakich szczeniak się chował, mógłbym obejrzeć rodziców pieska, to możliwe, że zdecydowałbym się na zakup nie rodowodowego szczeniaczka. Ciągle się waham jeśli chodzi o ten aspekt.

Link to comment
Share on other sites

Mam psa bez papieru i szczerze odradzam taka opcje....Jesli spaniel to tylko z papierem...
Masz gwarancje wygladu i CHARAKTERU!!Oraz oczywiscie zdrowia.U psa bez rodowodu nie wiadomo nic..
Nikt ci psa nie podwiezie pod dom...Poszukaj lokalnego oddzialu zwiazku kynologicznego i popytaj czy sa spaniele u was...
Ludzie jezdza za granice po psy wiec jak sie chce to sie odklada te kilkadziesiat zl i jedzie sie po psa:)Pociagi nie sa drogie,Pkp tez nie...:)
Ja mam papuge z warszawy a mieszkam w czestochowie...Jak sie chce to mozna:)
Hodowca od reki nie sprzeda psa,musisz popisac,podzwonic,popytac co i jakie szczenie cie interesuje...
Nikt ci nie sprzeda najlepszego psa jak nie bedziesz np go wystawial czy planowal hodowli.Musisz pomyslec czy chcesz psa do kochania czy moze jednak planujesz wystawy?
Psy na "kolanka" moga byc tansze,teraz sa nawet szczylki rasowe za 800 zl na allegro...

Link to comment
Share on other sites

No sory-nie stać Cię na psa z papierami ani nawet na podróż-co jak ktoś pisał pociagiem wychodzi dość tanio... A co będzie jeśli pies sie rozchoruje? Mnie najwięcej leczenie psa wyszło troche ponad 300 w miesiąc, ale czasem wychodzi 1000-2000... A co z karmą i innymi drobiazgami, które też ok 100 (conajmniej) wychodzą za psa wielkości cockera...
Masz bardzo duże wymagania, a sam/a z siebie chyba niewiele chcesz dać... Szczeniak, pies, umaszczenie... Umaszczenie?! to psa sie kocha ze względu na kolor?!
Ludzie, brak mi słów na takie posty...

Link to comment
Share on other sites

Bejb nie ma co sie oburzac bo ja np tez wole zlotasy niz podpalance a od podpalancow wole czarne :cool3::evil_lol:
Ale faktycznie,cos za cos,nie mozna chciec psa z dostawa do domu...
Pociag nad morze odemnie to np 60 zl... Wiec argument ze Cie nie stac na podroz to hmm troche przesada chyba...:shake:
Biorac psa zobowiazujesz sie rowniez do opieki nad Nim i kosztami utrzymania,leczenia,szkolenia...
Cocker to wymagajacy pies,potrzebuje kosmetykow do wlosow,regularnej pielegnacji,szkolenia,zdarzaja sie problemy z uszami,oczami...To kosztuje.
Zresza,ktory pies nie kosztuje:p
Sama cena szczeniaka to dopiero poczatek,podroz po niego to grosze w porownaniu ile moze kosztowac leczenie psa w przypadku gdy np zachoruje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bejb wyluzuj trochę i nie wyciągaj pochopnie wniosków. Do czego zmierzam? Do tego, że jeśli dzisiaj otworzyłbym dwrzi, a na ziemi leżałaby cała CZARNA, SUCZKA rasy cocker spaniel angielski to przygarnąłbym ją z wielką RADOŚCIĄ, pokochałbym ją od razu i dałbym jej najlepszą opiekę na jaką mnie stać (i nie mówię tutaj o finansach). Po prostu spaniele 'złociste' wyglądają dla mnie o wiele ładniej, ale jeśli zobaczyłbym takiego szczeniaczka to nie zrozbiłoby to dla mnie różnicy i wziąłbym też takiego.
Wczoraj chyba z 2 godzinki czytałem forum o Spanielach tutaj u Was i wiem jedno - nie kupię pieska BEZ RODOWODU. Poczytałem i Wasze arguemnty na innych tematach były naprawdę przekonywujące. I nigdzie nie napisałem, że mnie nie stać na pieska z rodowodem - to tak do tego co napisał Bejbe jeszcze.
Co do transportu to jeślik BEDZIE TRZEBA to pojadę gdzieś dalej po pieska, ale jeśli UDA MI SIĘ znaleźć pieska gdzieś bliżej to chyba same plusy takiego rozwiązania, więc zawsze można spróbować najpierw poszukiwań trochę bliżej.

Dlatego podsumowując - to nie jest tak, że jak piesek jest czarny to już nie może być, czy jak piesek jest suczką to również nie może być. Jednak jeśli jest możliwość wyboru to dlaczego z niej nie skorzystać? Musiałem to napisać bo Bejb zrozbił ze mnie jakiegoś "potwora", że się tak wyraże, a uwierzcie mi, że to nic z tych rzeczy.

Pozdrawiam forumowiczów i Wasze psiaki :)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to proszę ze mnie nie robić rodzaju męskiego ;) Po drugie no przepraszam,nie chciałam z nikogo robić potwora. Jak sie coś chce to trzeba też coś dać-też na psa długo czekałam, szukałam, zbierałam kase. Sama wybrałam rase ze względu na charakter, w ogóle nie patrząc na wygląd, dlatego może mam dość dziwne podejście co do tego... Jak dla mnie nadal plączesz sie w zeznaniach-wcześniej pisałeś, ze problemem co do podróży są finanse, teraz że stać Cię. Bardzo fajnie, ze decydujesz się na psa z papierem, teraz jeszcze znajdź fajną hodowlę (czasem papier o niczym nie świadczy). Przepraszam za wcześniejszy post, w takich sprawach mnie ponosi czasem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...