Jump to content
Dogomania

Briard w mieszkaniu??Pomóżcie


Snoopy

Recommended Posts

dostałem właśnie szczeniaka-4 miesięcznego Briarda :D jest z tym jeden mały problem mieszkam w mieszkaniu w Warszawie :-? i wątpie żeby szczeniak jak dorośnie był tym faktem uszczęśliwiony, ale na swój sposób zdążyłem się do niego przywiązać (mam go od 2 dni) i nie wyobrażam sobie abym mógł go oddać. Myślałem o agilitach czy briard nadaje się do tego właśnie sportu?? od jakiego wieku powinien zacząć trening jeśli macie informacje o agilitach (w Warszawie) to bardzo prosze podajcie adresy ew. telefony. Z góry bardzo dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Witam nowego briardziarza w naszym gronie!!! Nie przejmój się ja też mam briarda w mieszkaniu i jakoś nie zauważyłm by był nieszczęśliwy.Po pierwsze dobrze by było gdybyś zaczął chodzić ze swoim psiakiem do psiego przedszkola(zsocjalizuje się wtedy z innymi psami),a potem może szkolenie PT.Napisz coś więcej na temat swojego briarda

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich znajomych ma dwa briardy w mieszkaniu i są one super szczęśliwe. Domownicy również, nie wyobrażają sobie, że mogłoby być inaczej :D . Oprócz tego aktywnie je szkoli, wystawia i jeździ na zawody.

Zacznij od psiego przedszkola, a później zobaczysz, jakimi briardy są fantastycznymi psami do pracy.

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

to mnie podnieśliście na duchu dziękuje!! :D mój briard jest pieskiem nie ma przyciętych uszu wabi się Gucci dostałem go zupełnie niespodziewanie: znajoma cioci z pracy miała już jednego briarda 4letniego dokupiła drugiego wszystko dobrze się układało dopóki mały "Gucci" nie zaczął próbować podjadać starszemu z miski trzeba było go oddać więc znalazła się moja ciocia natychmiast zadzwoniła do mojej mamy a moja mama podjeła decyzje bez zastanowienia Gucci jest po prostu śliczny nie ma w domu zakątka którego jeszcze nie spenetrował próbował nawet zaprzyjaźnić się z moim żółwiem ale żółw nie miał ochoty na zawarcie znajomości na spacerach trzyma się mnie jak niejeden wyszkolony pies policyjny (nie był na żadnej tresurze) gdy widzi pieska zachęcającego go do zabawy to najpierw popatrzy na mnie i dopiero gdy dam mu wyraźny znak że pozwalam mu żeby odszedł mi od nogi radosnie podbiega do pieska a gdy tylko powiem Gucci do mnie już jest przy mojej prawej nodze ma jedną olbrzymią wade straaaasznie doprasza się jedzenia gdy tylko zasiądziemy do stołu piszczy raz próbował przywarknąć ale w pore go "utemperowałem" słyszałem że u tej rasy szczególną uwage trzeba zwracać na psychikę (nie wolno za bardzo ich karcić) przekonałem się o tym gdy raz za mocno podniosłem na niego głos to nawet nie chciał wyjść ze mną na spacer leżał na swoim psłaniu przez 4 godziny (nie śpiąc)!! tak jakby rozmyślając. Napiszcie też coś o swoich Briardach.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, ja Ci nic nie powiem o tych pieknych kudlaczach (chodz bardzo mi sie podobaja) ale napisze Ci o agility.

Myślałem o agilitach czy briard nadaje się do tego właśnie sportu??

Ja widzialam na zawodach sunie briarda, swietnie sobie radzila 8)

Moszesz tez poczytac sobie o agility na www.agility.strefa.pl

A jak chcesz wiecej info. to zapraszam do dzialu Sport.

W jakiej dzielnicy mieszkasz?

Link to comment
Share on other sites

A ja znam osobe ktora w mieszkaniu 3 pokojowym ma 3 briardy.

Faktem jest, ze Asia K. (zainteresowani wiedza o kogo chodzi) zapewnia im co dzien dlugi spacer po lesie.

Moja sunka tez sie wychowuje w bloku i nie narzeka ;). Jak masz warunki aby pies pobiegal, mial troche ruchu to chyba nie ma problemu.

A z ciekawosci, ktore pietro?

Link to comment
Share on other sites

mam 3pokojowe mieszkanie o powierzchni 42 metrów kwadratowych piętro 2

No to nie ma problemu z pietrem.

Rudisia tez codziennie zbiega i wbiega na 2 pietro, tylko strasznie rozjezdzaja sie jej lapki na klatce.

A my mamy 2 pokoej ale ponad 55 metrow :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też zastanawiam się nad drugim briardem a mam dwupokojowe na 3 piętrze.Wbrew opiniom psiakom nie jest potrzebny duży dom z ogrodem tylko miłość i oczywiście zajęcie -ruch.Wtedy czują się bardzo dobrze nie zależnie od matraża na którym mieszkają.

Snoopy z jakiej hodowli jest twój piesek :question:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapewne zdazyles sie zorietowac ze briardy nie potrzebuja duzej przestrzeni mieszkalne.

Nie wiem czy masz daleko na "pola mokotowskie",ale moja kolezanka wlasnie tam chodzi z briardem na spacerki.

Przy okazji zapraszam do odwiedzenia listy dyskusyjnej tylko i wylacznie dla briardziarz.Mozesz sie tam zapisac z mojej strny.

www.dc.slupsk.pl/gosse

Monia z briardem gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...