Jump to content
Dogomania

SRE Dobre Szkoły - technik weterynarii Częstochowa


popielica

Recommended Posts

[FONT=Book Antiqua][COLOR=DarkGreen]Przepraszam z góry jeśli umieszczam temat w nieodpowiednim dziale,
wydawało mi się że to odpowiednie miejsce by zadać pytanie dotyczące szkoły kształcącej m.in. techników weterynarii.
Zgodnie z moimi możliwościami szukania nie znalazłam na forum tematu dotyczącego tej szkoły.
Jest to szkoła policealna ma sporo kierunków kształcenia m.in. właśnie technik weterynarii.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z forumowiczów uczy się w tej szkole i mógłby opowiedzieć [B]co nie co[/B] dotyczące samych zajęć - czy trzeba przechodzić przez sekcję zwłok skoro technik to jakby pielęgniarka względem lekarza medycyny i to nie leży w jego uprawnieniach, w ogóle co można robić gdy zdobędzie się ten tytuł słowem wszystko [B]za i przeciw[/B], dla osoby zainteresowanej:roll:

z góry dziękuję za zainteresowanie tematem[/COLOR][/FONT] :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam.
Ciekawi mnie czy dowiedziałaś sie czegoś o w/w szkole? Niewiele jest informacji od osób uczących się w niej, bądź jej abslowentów.
Sama jestem tym kierunkiem zainteresowana, więc jakiekolwiek informacje byłyby mile widziane :)

Pozdrawiam
Lilamy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mają podobno sporo zajęć praktycznych co w wypadku tego kierunku jest bardzo ważne. Wizyta w ubojni jest nieunikniona, choćby dlatego że po powinno się być przygotowanym na przygotowywanie zwierząt do uboju czy ich badanie. Wybieram się, więc jak ktoś jest zainteresowany, to po paru zajęciach mogę opowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie mogę się wypowiedzieć akurat nic o tej danej szkole tylko ogólnie o tym kierunku, bo jestem w trakcie takiego kształcenia na technika wet w bydgoszczy...
My zajęć praktycznych mamy sporo ale akurat w ubojni nie, myślę, że niewiele szkół uczących na tym kierunku będzie mieć w takim miejscu praktyki, bo przepis są rygorystyczne i ciężko się dostać tech wet na praktyki do rzeźni, co innego oczywiście medycyna wet, bo oni akurat mają obowiązek je tam mieć ..my mamy w schroniskach, w stajniach, gospodarstwach, na UTP były zajęcia z anatomii i fizjologii i tam np robiliśmy sekcje...program jest wszędzie podobny więc istnieje taka możliwość, że wy też to będziecie robić....

A co można robic po tym kierunku...hymm ja się śmieje, że można być "pomagaczem" ;) Nawet kiedyś była na zajęciach burza mózgów i lek wet który u nas wykłada zadał pytanie: Co tech wet musi miec zawsze przy sobie? Odpowiedź: lek wet! Czyli nie masz zbyt wielu uprawnień i tak musisz wszystko robic w obecności i pod kontrolą lek wet, zootechnik już może zdecydowanie więcej. Kiedyś technik miał więcej uprawnień dziś bez lek wet nie może się ruszyć;/ I niestety ofert na rynku pracy dla tech wet też nie ma zbyt wielu jednak kształcenie na tym kierunku nie jest całe szczęście takie drogie więc jeśli twoją pasją są zwierzaki i chcesz pogłębiać wiedzę na ich temat to wybierz się!

Pomimo kilku minusów ja jestem mimo wszystko zadowolona, bo zawsze się człowiek uczy czegoś nowego i zdobywa nowe doświadczenie...
Ja pracuję już blisko 3 lata w lecznicy jako asystent lek wet więc stronę praktyczną mam opanowaną a w szkole to pochłaniam już głównie teorię. No i moim wiecznym marzeniem było zostać lek wet, niestety kilka błędów się zrobiło, poszło się na inny kierunek studiów, lata upłynęły więc mi już zostaje tylko tech wet ale cieszę się choć z tego, bo w końcu uczę się tego co jest zgodne z moimi zainteresowaniami....

Ale jeśli ty masz jeszcze wybór to ja Ci osobiście proponuję medycynę weterynaryjną, cudny zawód, który da ci o wiele więcej satysfakcji jak tech wet a i też o wiele większe perspektywy i pieniądze;)
Obojętnie jaką drogę wybierzesz życzę powodzenia i mam nadzieje, że szkoła okaże się godna uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja chodzę do tej szkoły.
Nie mam o niej najlepszego zdania, podobnie jak osoby z mojej grupy. To tzw: pic na wodę. Szkoła kompletnie nieprzygotowana do takiego nauczania. Zajęcia praktychne owszem są, ale jak je sobie sam załatwisz. Ponadto szkoła kręci z opłatach. ciągle trzeba za coś dopłacać i czesne 100zł,miesięcznie to tylko początek. Większość przedmiotów jest z jednym wykładowcą - wetem - jedynym w czewie, który zgodził się wykładać, ale tu nie ma się z czego cieszyć, bo to nawiedzony homeomopata. Wrzeszczy na zajęciach, wali w stoły, nienawidzi Animalsów i wegetarian i tu cytuje: "mam w dupie co myślicie o uboju". Teraz czeka mnie wizyta w ubojni. W programie jest wizyta w rzeźni, ale on wybrał ubojnię i nawet zwolnienie od psychiatry, mówiące, że nie jest się w stanie doswiadczyć takiej traumy go nie interesuje. Nie stawisz się w ubojni, to wylecisz z zajęć i 1,5r.nauki i kasy w błoto. Od tygodni przeżywam koszmar, bo nie chcę tam jechać :(
Z pozostałych zajęć jest oki. Profesor od anatomii jest bardzo wymagająca, ale to świetna babka, podobnie jak Profesor od chowu zwierząt - naprawdę super. Niestety pozostałe przedmioty opanowane są przez tego fanatyka, który namiętnie popija na zajęciach. Jeśli masz więc sporo kasy i nerwów, by znosić wrzaski i upokorzenia, to polecam doberszkoły.

Link to comment
Share on other sites

No cóż prywatne Technika Wet wyrastają jak grzyby po deszczu, jest ich całe mnóstwo tyle że bez odpowiedniego przygotowania. W Bielsku są już 3 szkoły z tym kierunkiem i wszystkie na poziomie równym z podłogą .... cóż żadne technikum prywatne policealne nie może się równać z tym w Nowym Targu gdzie jest prawdziwa szkoła, tam ludzie mają odpowiednie przygotowanie do zawodu. A w tych nowych technikach ludzie nie nauczą się niczego jeżeli nie będą chcieli, nie będą drążyć i przykładać się do praktyk ....

Link to comment
Share on other sites

To jest fakt - szkół tego typu jest coraz więcej, sama do takiej chodzę. Właściwie jedyny plus takiej szkoły to możliwość zdawania egzaminu zawodowego (który nie jest łatwy do zdania i taka szkoła raczej Cię do niego nie przygotuje, sama musisz pogłębiać wiedzę), a dodatkowo uczęszczając do takiej szkoły masz możliwość odbycia praktyk w lecznicach/rzeźniach/stadninach etc co już jest sporym plusem. Praktyka i umiejętności w tym zawodzie procentują. Myślę, że z biegiem lat w Polsce trochę się zmieni i podobnie jak na Zachodzie technicy będą pełnić zasadniczą rolę w przychodniach weterynaryjnych... obecnie ciężko jest znaleźć pracę w tym zawodzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja o tej szkole dowiedziałam się dopiero gdy skończyłam swoją :-)

Ale jedno mogę powiedzieć - jeśli ktoś chce być technikiem wet. i obawia się sekcji to nie zawód dla niego i tyle.
Tutaj najważniejsza jest praktyka i powiem szczerze my prosiliśmy o dodatkowe zajęcia w sali chirurgicznej a łatwo o to nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Chodzi ktoś jeszcze do tego tech wet w Częstochowie? jeden podst mnie przeraził, w szczególności iż od września idę do tej szkoły - a tak się cieszyłam że bd ok :(
może ktoś jest z Kalisza, i chodzi lub chodził tam do tech wet Awangarda?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...