Jump to content
Dogomania

Chudnie po suchej


KasiaKa

Recommended Posts

Witajcie,

Od 4-5 miesięcy podaję mojemy 4 letniemu sznaucero-podobnemu Rudkowi Nutre Nugget Lamb&Rice. Niestety pies chudnie. Na razie ma 1 kg mniej, a iosoby, które nie widzą go często, mówią, że schudł. Rezczywiście głaskając go wyczuwam, że jest go mniej :shake: Rudi generalnie jest i był niejadkiem. Niezależnie co by to nie było (mokre, suche, pucha, kość) to zawsze zabiera się do jedzenia z łaską. Nie wiem co robić czy może wrócić do gotowanego (choć miał po nim niezbyt udane kupki). Doradźcie coś.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kasiu[/B] troche malo danych, żeby cokolwiek mówić. Ile pies zjada?, pełną porcję, jaka powinien wg rozpiski? Rozumiem, że teraz koopy dobre.
Zakładam, że pies jest rutynowo odrobaczony.
Myślę, że więcej rad uzyskasz w dziale weterynaria, bo nawet, jak karma jest nie dobrana to nie powinien piesek chudnąc zjadając całą swoją porcję.
Ile tych koop robi? Jeśli na suchej sa problematyczne koopy, jest ich dużo, to właściwie w piesku nic nie zistaje, organizm wydla bo nie trawi. To sie zdarza nawet przy karmach z gornej półki. Trzeba wtedy przejść na inną firę, też z tej półki, aż trafi sie na taką właściwą dla danego psa.

Link to comment
Share on other sites

hmmm, a trzymasz sie dokładnie tej tabelki gdzie jest napisane ile pies powinien jesc? Pamietaj, ze ona jest tylko orientacyjna.
Rowniez karmie Nutra i musze dawac jej 20,30% mniej, bo inaczej pies tyje, mimo, ze ma duzo ruchu(po częsci jest to wina rodzicow, bo go dokarmiaja)
Probowalas zwiekszyc troche porcje? czy on zjada wszystko z miski?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaKa']a z miski wyjada ale taka porcja starcza mu na 2-3 dni :-([/QUOTE]
Czyli dziennie jada malutko... Albo spróbuj go zdyscyplinować z jedzeniem (tematów o niejadkach znajdziesz dużo), albo zmień sposób karmienia, żeby jadał więcej. Chociaż piszesz, że to niejadek, więc może potrzeba trochę dyscypliny przy misce :hmmmm:
Co to znaczy sznaucero-podobny?! :cool3: Sznaucery mamy w 3 rozmiarach, więc nie wiem dla jakiego pieska ta porcja z 2 kubeczków na trzy dni ma wystarczać.

Link to comment
Share on other sites

Rudi zbliżony jest wzrostem do sznaucera średniego - waży 12 kg.

"albo zmień sposób karmienia, żeby jadał więcej." - czyli jak zmienić?

Rudi je tylko w nocy (taka pozostałość po schronisku) a w dzień ma zabieraną michę.

Link to comment
Share on other sites

Przedewszystkim jeżeli pies je mało to zacznij karmić go suchym dla psów aktywnych,bo ma więcej kalorii i w takiej samej ilości karmy jest więcej składników odżywczych. Proponowałabym nie pozwalać psu na jedzenie kiedy chce(sama to przerabiałam) i stawiać miską na 15-20 minut jak nie zje to chowasz żarcie i za kilka godzin stawiasz znowu,nie zje to znów chowasz. Wkońcu powinien się nauczyc,że żarcie dostaje o określonej porze i na krótko,więc albo zjada od razu albo wcale.

Link to comment
Share on other sites

Może warto mu zrobić badania, żeby się upenić, że jest zdrowy?
[quote name='KasiaKa']Rudi je tylko w nocy (taka pozostałość po schronisku) a w dzień ma zabieraną michę.[/QUOTE]
Kiedy został zabrany ze schroniska? Może zamiast utrwalać złe nawyki, lepiej je zmieniać? Dawac mu jeść raz, czy dwa razy dziennie, a pomiędzy posiłkami zabierać miskę.
[QUOTE]czyli jak zmienić?[/QUOTE]
Nie wiem, gotowane, puszki, inna sucha karma, może jest coś co Rudi lubi? Tylko nie pozwól się terroryzować, pies ma jeść to, co ma w misce, a jak nie zje to nie, bez łaski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...