Jump to content
Dogomania

Kasaleme

Recommended Posts

Czy ktoś spotkał się z karmą [COLOR=Black][B][COLOR=Blue]PONGO DOG [/COLOR][/B]? A może wasze pieski ze smakiem ją wcinają i możecie coś o niej powiedzieć. Dostałam na wystawie próbki, wygląda ciekawie, psiakom szalenie smakuje,[/COLOR] ale wolałabym zasięgnąć opinii kogoś kto już nią karmi psy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szału nie ma, bo : na drugim miejscu ryż - nic dobrego i stanowczo za dużo! Do tego ziemniaki i kukurdza- po co?
Olej lniany - po przerobieniu zupełnie nieprzydatny a wręcz szkodliwy , może byc przydatny tylko na surowo i jedynie odpowiednio przechowywany - podaję mojej suce i efekty są znakomite. Czyli producent mydli oczy klientowi mniej zorentowanemu w tej materii. Jak dla mnie nic specjalnego. Na kilku portalach trwa co prawda kampania "reklamowa" ale polegająca na wypisywaniu ogólników ze strony. Producent się nie przedstawia, trzeba sobie go samemu poszukać, a i tak nadal nie wiem czy to Polacy wyprodukowali czy też Niemcy - wygląda ze i my i oni, hahahahah!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też jestem ciekawa czy ktoś już karmi Pondo Dog? Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Co do mojego pierwszego wrażenia - nie jestem całkowicie przekonana. Wynaleźli jakąś uniwersalną karmę która jest dla wszystkich ras psów i w każdym wieku. Poza tym czytam też, że jest to karma lecznicza-a co leczy? Kampania reklamowa jest przesadna a opis karmy przekoloryzowany! Chociaż bardzo miły kontakt z konsultantami.
O pochodzeniu karmy nie wspominają na początku, dopiero gdy się zapytałam dowiedziałam się,że niby produkcja jest niemiecka. Gdyby tak było to chyba warto się tym chwalić.

Co do plusów krokiety są ciekawe, dosyć miękkie i psy je jedzą. Musiałabym sprawdzić jak wygląda żywienie na dłuższą metę. Ale nie chcę testować na moich psach. Poza tym na początku mogli by dać przystępniejsze ceny: 130zł /5kg - tyle kosztują renomowane marki....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA']Ja też jestem ciekawa czy ktoś już karmi Pondo Dog? Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Co do mojego pierwszego wrażenia - nie jestem całkowicie przekonana. Wynaleźli jakąś uniwersalną karmę która jest dla wszystkich ras psów i w każdym wieku. Poza tym czytam też, że jest to karma lecznicza-a co leczy? Kampania reklamowa jest przesadna a opis karmy przekoloryzowany! Chociaż bardzo miły kontakt z konsultantami.
O pochodzeniu karmy nie wspominają na początku, dopiero gdy się zapytałam dowiedziałam się,że niby produkcja jest niemiecka. Gdyby tak było to chyba warto się tym chwalić.

Co do plusów krokiety są ciekawe, dosyć miękkie i psy je jedzą. Musiałabym sprawdzić jak wygląda żywienie na dłuższą metę. Ale nie chcę testować na moich psach. Poza tym na początku mogli by dać przystępniejsze ceny: 130zł /5kg - tyle kosztują renomowane marki....[/QUOTE]

Ja się przyznaję, że "testuję" karmę na moich psach, a szczególnie weteran się testuje. Dla mnie ma to duże znaczenie, że starszak chce to jeść, bo to jest typ psa, co kręci nosem i jadłby tylko i wyłącznie surowe mięcho (tudzież BARF) lub Orijena. Nie każda karma mu służy - najczęściej efektami są wzdęcia i "bączki"... Tą karmę polubił niemal od razu. Teraz (mam próbkę 1kg), gdy idę po woreczek, to towarzyszy mi całą "drogę", czeka aż nałożę do miski i czeka tak, jakby miał dostać surowe, ukochane, mięsko. Dzisiaj to już chyba przeszedł samego siebie - po zjedzeniu tej karmy przyszedł do mnie na tapczan i się przytulił. Może to było "Dziękuję"?
Ja sama nie jestem w 100% przekonana do (tej) karmy, ale jeśli mój starszak ją toleruje, nie ma po niej sensacji i jeszcze mi za to dziękuje, to chyba nie mam wyboru i potestujemy tą karmę na dłuższą metę.
Actina, dla mnie też 5kg za 130 zł wydaje się jak na nowość przesadzone, ale podobne odczucia miałam, gdy Orijen wchodził na polski rynek ;) Było warto wydać więcej i mieć zadowolonego psa :)
Z resztą można "zaryzykować" i kupować taniej (albo nabyć próbkę w woreczku (1kg) ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...