Jump to content
Dogomania

Kosmetyki samoróbki z półproduktów ;D


Monia85

Recommended Posts

Chciałam się podpytać Was czy może ktoś już sam robił dla swojego pupila domowe kosmetyki. Chciałabym się wypytać o opinie związane z tymi samoróbkami (jeśli ktoś się z nimi spotkał). Co prawda już zakupiłam (jeszcze nie doszły) półprodukty kosmetyczne i mam zamiar zrobić na wodzie destylowanej serum do włosów tzw.: "włos w płynie". Posiadam suczkę rasy Hawańczyk i te psiaki, jak większość długowłosych trzeb rozczesywać na mokro. Ja natomiast chcę do rozczesywania stosować ten preparat. Dodam, że będzie się składał z protein jedwabiu, keratyny i witaminy B5. Są to substancje odżywiające, wygładzające i etc. włos. Jeszcze dodam, że znając pH psiej skóry, preparat będzie miał pH 7,35-7,5 lekko zasadowe, więc jeśli chodzi o ten aspekt będzie nie szkodliwe dla psa.
Co o tym myślicie :cool3:???

Link to comment
Share on other sites

Chcę zrobić sama, bo wiem co daje i jeśli są to np.: proteiny jedwabiu, tak dobrze wypływające na włos, to na pewno to jest to. Cena półproduktów waha się w granicach 2-8zł za 5g. Do danego roztworu wykorzystuje kilka kropel. Nie używam konserwantów, których pełno. Jestem z wykształcenia biologiem, ale chemie uwielbiam i czasem czytam sobie opisy na opakowaniach, więc wiem co w nich siedzi. Samych dobroczynnych produktów jest niewiele w szamponach, odżywkach i sprayach, a reszta to konserwanty, utrwalacze i środki zapachowe. To za co ja płace??? Nie chodzi mi o to, że zaraz będę robiła wszystko sama. Szamponów i odżywek na pewno nie, za dużo z tym roboty. ale spray do rozczesywania będę (jeśli wszystko będzie ok) robić sama.
A tak w ogóle to chyba sobie też będę robiła sama część kosmetyków do ciała i włosów. Trzeba tylko pamiętać o pH skóry: ludzkie jest lekko kwaśne 5,5-6, a psie lekko zasadowe 7,35-7,5.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Monia85']Chcę zrobić sama, bo wiem co daje i jeśli są to np.: proteiny jedwabiu, tak dobrze wypływające na włos, to na pewno to jest to. Cena półproduktów waha się w granicach 2-8zł za 5g. Do danego roztworu wykorzystuje kilka kropel. Nie używam konserwantów, których pełno. Jestem z wykształcenia biologiem, ale chemie uwielbiam i czasem czytam sobie opisy na opakowaniach, więc wiem co w nich siedzi. Samych dobroczynnych produktów jest niewiele w szamponach, odżywkach i sprayach, a reszta to konserwanty, utrwalacze i środki zapachowe. To za co ja płace??? Nie chodzi mi o to, że zaraz będę robiła wszystko sama. Szamponów i odżywek na pewno nie, za dużo z tym roboty. ale spray do rozczesywania będę (jeśli wszystko będzie ok) robić sama.
A tak w ogóle to chyba sobie też będę robiła sama część kosmetyków do ciała i włosów. Trzeba tylko pamiętać o pH skóry: ludzkie jest lekko kwaśne 5,5-6, a psie lekko zasadowe 7,35-7,5.[/QUOTE]
Moniś podałabys mi na PW przepis :)tez bym spóbowała na moim hawańczyku:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie wiem czy samodzielne zrobienie kosmetyków jest dobrym pomysłem. Skąd wiesz co szkodzi Twojemu pasu a co nie? Chyba lepiej byłoby kupić na początek zwykły szampon[COLOR=seagreen] [cenzura-uporczywe wstawianie linków do jednego sklepu][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Mam sprowadzone z Czech kosmetyki z proteinami dla mojego Hawańczyka, a odżywką wykonaną przez siebie spryskuję podczas rozczesywania i włos jest przepiękny, puszysty, miły w dotyku i co najważniejsze rośnie jak szalony ;D. Ale to kwestia nie tylko mojej odżywki, która się sprawdziła i nie zaszkodziła, ale również jedzenia. A jeśli chodzi o odżywkę to w jej skład wchodzi keratyna, która wzmacnia i naprawia włos (więc się tak nie niszczy). Podobną odżywkę używam również dla siebie i fryzjerki się mnie pytają co używam za cuda, że moje włosy tak odżyły( dodam, że przeszły wiele w swoim życiu:trwałą, rozjaśnianie i farbowanie-teraz mam naturalne ;D).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...