Jump to content
Dogomania

polećcie dysk


outsider

Recommended Posts

pracuje w firmie reklamowej i dostałam "nietypowe" zapytanie na dyski frisbee. Ponieważ nie znam się na temacie, a chciałabym żeby mój klient był zadowolony, pytam was - specjalistów, jakimi wyznacznikami mam się kierować przy wyborze w miarę uniwersalnego, wytrzymałego (przynajmniej takiego, które po pierwszym użyciu się nie połamie) frisbee, które byłoby dołączane prawdopodobnie do karmy. Cena niestety nie może być zbyt wysoka, ale nie szukam też zupełnie najtańszych produktów. Czy takie poliestrowe jak na zdjęciu się w ogóle sprawdzają czy takie odpadają ? Chodzi głównie o to, żeby dołączać jakąś miłą zabawkę dla psa - może macie jakieś sugestie ? co jeszcze fajnego (przydatnego) można dołączyć do karmy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

[IMG]http://www.andapoland.pl/kepek/cms/galerie/27270.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudia_Jazz']Tak. Masz rację! Zapomniałam, że jest z nadrukiem :P A skąd masz ten dysk? Gdzie kupić? Bo ma fajne kolorki :D[/QUOTE]

dziękuję wam serdecznie za pomoc :) jeśli chodzi o ten dysk, który wstawiłam jest w 3 kolorach. Ściągnełam go z branżowego <gadżety reklamowe> katalogu. Kosztuje około 6-8 zł, ale nie wiem czy faktycznie jakościowo jest godny polecenia. Prawdopodobnie zamówię kilka próbek żeby sprawdzić czy jest tak ładny jak na zdjęciach czy to jakiś badziew... bo czasem się niestety tak zdarza. Jakby komuś bardzo zależało mogę zamówić kilka próbek więcej. Jutro będę się dowiadywać dokładnie co jeszcze mają w ofercie z tego typu rzeczy.


[IMG]http://www.andapoland.pl/kepek/cms/galerie/27269.jpg[/IMG][IMG]http://www.andapoland.pl/kepek/cms/galerie/27270.jpg[/IMG][IMG]http://www.andapoland.pl/kepek/cms/galerie/27271.jpg[/IMG]

Tak swoją drogą to sama się trochę nakręciłam na frisbee, mam dwa psiurki, jeden z nich zdaje mi się jest stworzony do tego... na spacerach uwielbia aportować, gdy jest patyk, znikają wszystkie psy... no i gdy coś do niego rzucam zawsze łapie w locie. Drugi w tej samej sytuacji albo ucieka od lecącego przedmiotu (choćby to miało być najpyszniejsze jedzenie) albo czeka aż spadnie na ziemię. Już nie mogę się doczekać próby ;)

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie takiego dyski nie mają sensu. Może dla jakiś malutkich psów, owszem, ale dla średnich i większych to się mija z celem. Po jednej zabawie dysk będzie do śmieci.
Jeśli już ma być frisbee, to takie normalne, specjalne dla psów, zwykły najtańszy fastback może być (koszt to ok 12zł), który wytrzyma trochę dłużej.
Ale jeśli ma być 'na już' i jak najtaniej to raczej innej możliwości niż te pokazane na zdjęciach, nie ma. Z tym, że dla mnie to nawet frisbee nie jest, prędzej jakiś ring.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale to ma być (prawdopodobnie) dołączone do karmy, więc będzie git. Chociaż ja i Vini. to mamy małe pieski, to sądzę, że zniosą troszkę szarpanka z dużym.
A jakiej są wielkości? I ja jeszcze zobaczę. Może zamówię kilka od ciebie ;) My z Jazzem na etapie planowania frisbowej kariery, ale trzeba zacząć działać!

Link to comment
Share on other sites

wypróbowałam już próbkę z moim psiurem ;) i jestem nawet zadowolona. Wielkość to 20 cm średnicy - czyli nie za duży, ale mimo to poręczny. Przy pierwszych próbach szarpania i zabawy się nie rozleciał, więc jest dobrze :cool3: jak na tą cenę miła zabawka dla psa i właściciela. Tak jak przeczuwałam Florce bardzo spodobały się nowe zabawy. Gdy wychodzę na spacer z zabawką w ręku muszę ją chować, żeby normalnie się wysikała hehe.

Link to comment
Share on other sites

[B]outsider[/B] - jak miło,że pojawiłaś się na forum!!! nie mogę uwierzyć w to co czytam :-)
zaczynacie bawić się dyskami?????????????????????????????????????????????????????
no to z całych sił trzymam kciuki a Lirutka przesyła dobre fluidy :-)
siostra Liry z talerzami - to trzeba zobaczyć!!!!!!!!!!!!!:-) :-) :-)
i na dcdc w CHorzowie się spotkamy??????

Link to comment
Share on other sites

Moje psy zaczynały natychmiast od dysków. Mam kilka CS i jeszcze dodatkowo małe CS, które nadają się dla niewielkich psów i szczeniaków (można się też z psem szarpać bo jest dosyć miękki). Żeby bawić się z psem we frisbee to trzeba się nauczyć rzucać a jest to możliwe tylko z wykorzystaniem normalnego dysku.
Ta zabawka tutaj pokazana to typowy szarpak, niestety z frisbee nie ma wiele wspólnego.
CS są niewiele droższe ok 13-14 zł a latają całkiem dobrze.
Jeśli kogoś chcieć zachęcić do frisbee to moim zdaniem musi to być jednak klasyczny, psi talerzyk byle nie taki jak rozdawało Pedigree-coś takiego może zniechęcić psa i właściciela (twardy i nie lata).

Link to comment
Share on other sites

6 zł, ale nie jestem pewna czy będę je faktycznie zamawiała w większej ilości ;) jest to zdecydowanie bardziej zabawka niż frisbee, ale też lata, psy pieskowi nie robi - i jest mimo wszystko miłym początkiem, który może zachęcić do frisbee i ogólnie do zabawy z psiakiem. Profeska to nie jest, ale jak na gadżet do karmy myślę, że bardziej uniwersalna niż typowe frisbee... no ale nie ja decyduję. Propozycji z mojej strony będzie kilka, a wybierze ktoś inny.

Dzięki wszystkim za pomoc. Osobiście jestem zachwycona frisbee i mój psiak również ! i coś mi się zdaje, że to nie będzie tylko chwilowe zauroczenie. pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, co czego owe frisbee ma być dołączone.

Jeśli do karmy dla małych psów lub szczeniąt, proponuję taki nylonowy dysk:
[IMG]http://p.animalia.pl/img/produkty/zoomy/auto/a55258.jpg[/IMG]

Jest lepszy od tego ze sznurkiem, bo przynajmniej lata. Ale dla większych psów się nie nadaje, bo nie jest zbyt trwały. Koszt w sklepie internetowym, ok 7-8 zł

Jeśli ma to być prezent dla większych psów, ale nie profesjonalistów (normalna karma, nie profesjonalna dla psów uprawiających sporty), proponuję takie gumowy dysk:
[IMG]http://p.animalia.pl/img/produkty/zoomy/trixie/dysk_3350.jpg[/IMG]


Koszt ok 16-17 zł. Kiepsko lata, ale jest bardziej wytrzymały.

Jeśli chcesz trafić do profesjonalistów lub osób, które myślą o psich sportach, proponuję profesjonalny, choć uniwersalny dysk Competition Standard. Koszt ok 22-25 zł, ale na pewno i bardziej początkujący i bardziej zaawansowani będą zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...