Jump to content
Dogomania

otyłość a wiosna i wysiłek fizyczny


marmara_19

Recommended Posts

hej:) mam pytanko.. Alfa w czerwcu skończy 8 latek: jest wesolutka, ruchliwa przy lepszej pogodzie;)mrozy jej nei odpowiadaja i woli łóżeczko:P, skacze, bawi się biega itp itd.. kamienia nazębnego ma niecałe 2 mm na górnych kłach.. wiec chyba nie ejst żle.. ale zrobiła sie z niej kluska.. choicaż wiele psiaków w jej wieku wygląda o wiele gorzej i ledwo się ruszaja.. ale ja uważam, że moja sucz jest jednak spasiona po zimie.. i rocznej przerwie w bieganiu przy rowerku.. więc pytanko.. za pomocą jakich karm mogę ją troszkę odchudzić??bo biegać ze mną to ona nie lubi.. za rowrkiem i owszem po polach na trawce jest szczęśliwa ale zeby biegać wieczorkami czy coś to odpada...spacerki ma... do tego jakies niskokaloryczne smakołyki mogę jej sprawić?chcę ja przygotować do sezonu rowqerkowego.. żeby miala mniej tłuszvzyku<żeberek jej normalnie nie czuć>, żeby kondycja jej się polepszyła i w ogole żeby była jakoś fizycznie przygotowana do biegania za rowerkiem:) 2 lata temu bez problemu przbiegala 10 km jak nei było upału.. teraz będę z moim ONkiem Cekinkiem jeżdzić no to i z nią też trzeba.. niby staruszka poważna a zcasem jak szczeniol się zachowuje i ma full energii:) tylko martwi mnie to , ze kluska się zrobiła...

Link to comment
Share on other sites

Cierpliwosc cnota:cool3: - sie nie denerwuj ,na pewno sporo osob Ci odpowie!!! Moze na forum Zywienie wiecej osob bedzie zorientowanych.


A czym karmisz Alfe?? Jesli gotowane jedzonko ,to zmniejszj jej powoli dawke i zrezygnuj z przekasek miedzy glownymi posilkami. zacznij tez wydluzac spacerki.

Wiele firm ma jedzenie odchudzajace np ROYAL CANIN -OBESITY czy WEIGHT CONTROL , HILLS i EUKNUBA maja takie jedzonko pod nazwa LIGHT.

Link to comment
Share on other sites

8 lat to nie staruszka tylko dama w kwiecie wieku ;) a poza tym co jada teraz najlepsza dieta odjac 1,3 z michy :evil_lol: i będzie dobrze :cool3: jesli chcesz by nadal biegała prz rowerku i była sprawna jeszce długo to zacznij podawać jej artroflex lub inny preparat z glukozaminą :p co do nagród najleszy jest biust kurczęcy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

no wstyd sie przyznac ale od poczatku swojego zycia ej syfiata karme;/ a i tak teraz zjada polowe tego co powinna.. ale wlansie chce jej jakiegos moze boscha light kupic czy cos takiego:) w koncu moge wydac 20 zl za kg bo jej to starczy napewno na 3 tyg;) z kolei onkowi zmieniam na boscha my friend... nie najlepsza ta karma ale lepsza od tej, ktora teraz jedza... mala biega bawi sie i wszystko ok... tylko troche tego tluszczyku chcialabym zeby jej zniknelo;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eve66']Cierpliwosc cnota:cool3: - sie nie denerwuj ,na pewno sporo osob Ci odpowie!!! Moze na forum Zywienie wiecej osob bedzie zorientowanych.


A czym karmisz Alfe?? Jesli gotowane jedzonko ,to zmniejszj jej powoli dawke i zrezygnuj z przekasek miedzy glownymi posilkami. zacznij tez wydluzac spacerki.

Wiele firm ma jedzenie odchudzajace np ROYAL CANIN -OBESITY czy WEIGHT CONTROL , HILLS i EUKNUBA maja takie jedzonko pod nazwa LIGHT.[/quote]
ona je sucha.. bardzo malo polowe swojej dawki..., miedzy posilkami nie je... czasem smakolyka dostaje ale malutkiego bo msuze przeciez ja angradzac gdy sie uzcy nowych zeczy;) spacerki ma normalne.. zawsze po zimie jest kluska:((( ale wlasnie nie w tym rzecz tylko w tym, ze ma swoj wiek i chce zeby jej to wszystko lagodnie przeszlo.. tzn waga;)i tluszczyk... powiedzmy ze ok 1-2 meiisecy mam zeby ja przygotowac:P bo jak pogoda bedzie to wtedy conajmniej 3 razy w tyg za rowerkiem bedzie biegac:)

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze jeśli zmienisz jej karmę na porządną podstawową np Acana, nutra, proplan - a je mało i dasz jej 2/3 dawki i nie będzie nic podjadac do tego - nie będziesz przy wiosennym normalnym ruchu nic więcej musiała robić i waga spadnie sama ...
[SIZE=1]p.s o boshu spor ludzi wyraża sie niezbyt ja też nie mam o nim dobrego zdania ...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

no wlansie nei wiem co z ta karma... zawsze w domu psy zjadalay max 3-4 kg karmy na meisiac i to 2 psy.. a teraz jeden ONek zjada ok 15 kg;/ wiec niezla roznica!!malej wlansie chce kupic narazie jakeigos lighta na meiisac.. a duzemu no nie wiem.. najlepiej zeby bylo to 20 kg do 100 zeta... moze cos polecisz?

Link to comment
Share on other sites

sklepów w sieci jest sporo zerknij np TU [url]http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=23_25[/url] (choc sa i tańsze jest ich spis) porównaj ceny i wartości odżywcze ...
moja suka je chicopee to dosc tania ale niezła karma za 15 kg płace od dystrybutora 120 parę zł ok z przesyłką :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...