Jump to content
Dogomania

2xCACIB KOMAROM (Hu)- 22& 23.05.2010


Irviers

Recommended Posts

[quote name='efra-husky']Od Krakowa wiele dróg do granicy pozalewanych; Zakopane w śniegu :(
Niby jak my mamy dojechać???[/QUOTE] Może jednak pójdą po rozum do głowy i przeniosą wystawę na inny termin. Przecież tam większość Czechów i Słowaków pewnie ma być, o nas nie mówiąc.. Porażka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE=Deep Blue Angel's;14694659]hmm ja rozmawiam akurat na temat drogach ze spedytorami co codziennie jezdza drogi: Wieden - cala Polska[/QUOTE]

Ja właśnie rozmawiałam ze szwagrem, który jeździ właśnie Wiedeń-Polska i nie tylko (jeździ, a nie jak spedytor tylko wysyła i nie interesuje go czy kierowca dojedzie czy nie - dla niego ma dojechać i już). Cieszyn i Chyżne zalane. Jeśli dalej drogi nie zalane to ponoć tak podmokłe, że strach jechać.
Ja to nie wiem co to będzie. Może by do FCI napisać, niech zaiterweniują: np. niech odgórnie Węgrzy będą zmuszeni przełożyć wystawę, na czas jak już wysztko będzie OK, albo niech umorzą wpłaty tym co nie dojadą ze względu na pogodę..

Link to comment
Share on other sites

Bez paniki dziś dopiero środa, woda jak szybko przybiera tak szybko opada:)
Od Krakowa na pewno na Koszyce nikt nie pojedzie żeby jechać naokoło:)
Od Ziliny cała autostrada do Bratysławy jest przejezdna, jedyny kłopot to na dziś Cieszyn ale z tym zalaniem tez spokojnie, podlane jest parę ulic w mieście a przejście jest poza miastem i z dzisiejszych informacji jest przejezdne:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Od Krakowa wiele dróg do granicy pozalewanych; Zakopane w śniegu :(

A to najświeższe wiadomości ze Słowacji:
"Wody przerwały tamę na rzece Ondawie w odległości kilku kilometrów od miasta Trzebiszów - poinformowała przedstawicielka komisji powodziowej w Koszycach Maria Michalcova. W poniedziałek naporu wody nie wytrzymała tama na rzece Hornad w pobliżu Koszyc. Woda zalała główną drogę z Koszyc na Węgry."

Niby jak my mamy dojechać???[/QUOTE]

Gabi, Sucha Hora - ok. Mam info na bieżąco, bo własnie pojechała córka kumpeli na wycieczke do Bratysławy, Budapesztu i Wiednia. Sprawdzałam - nasza najkrótsza trasę to 302 km z Zakopca przez Bańską Bystrzycę. Podobno woda w okolicach Koszyc i Popradu. Może Agnieszka by sprawdziła u tego znaomego Słowaka.... U nas snieg był wysko w górach, Gubałówka, Kuźnice, to co spadło w mieście rozmył wczoraj deszcz. Zakopianka jest przejezdna. Teraz pada tylko z przerwami i woda u nas opadła... W stu procentach przejezdna jest autostrada do Bratysławy, ewentualnie nadrabia sie troche kilometrów... Jutro bedę wiedziec jak wyglada trasa z Bratysławy do Budapesztu.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy ktoś ze Śląska wybiera się może w sobotę nad ranem na tą wystawę? Bo my tu w dwie osoby z whippetami planujemy wystartować z Katowic na trzydniowy maraton wystawowy. Na razie oczywiście czekamy na rozwój wydarzeń...[/QUOTE]
Kto sie wybiera z toba z whippetem?
Autobus siostry wyruszył normalnie ok 16 była koło Pcimia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Bogarka']Ania juz jest na Wegrzech, autobus bedzie w Budapeszcie tak jak powinien czyli 22:15. Mama mówi ze tu w Budapeszcie Dunaj od rana do popołudnia sie nie podniósł[/QUOTE]
Autobus ten jezdzi przez Ruzomberok potem przejezdza koło Zwolenia i Banskiej Bystrzycy, Ania mówiła ze tylko w Krakowie trzeba było omijac wode, ale pózniej nie trzeba było trasy zmieniac.

Link to comment
Share on other sites

Mogę poradzić osobom wyjeżdżającym z Polski na Słowację lub dalej na Węgry bardzo proste rozwiązanie!
Wieczorem należy skontaktować się z jednostką Policji-prawdopodobnie komisariatem Policji - pod który należą przejścia graniczne. komisariaty pracują całą dobę albo do 22.00 i ich dyżurni są informowani na bieżąco o sytuacji na danym terenie. Telefony komisariatów są w Internecie.
Wiem tylko z komunikatów, że poziom wody np. w Żywcu opada, a główne drogi tamże są przejezdne.
Natomiast, co do dalszego podróżowania po Słowacji nie umiem poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Czy któraś z osób jadących na tą wystawę może napisać dokładny adres gdzie ona się odbywa? Koleżanka jest już od kilku dni na miejscu a nie dostała potwierdzenia i nie wie gdzie się kierować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogarka']Moja siostra jechała wczoraj autostrada miedzy Zwoleniem a Banska Bystrzyca i była przejezdna[/QUOTE]

Dzięki! Własnie się zastanawiam czy jechac przez Bańską czy dołożyć 80 km i jechac przez Ziline, Trencin itd.
My wyjeżdzamy jutro popołudniu. Wieczorkiem, jeśli będzie sieć w hotelu (ma byc)- napiszę jak się jechało (tyle, że nie do samego Komarom tylko do Gyor, bo tam nocujemy).

Pozdrawiam i wszystkim życzę szybkiej i bezproblemowej drogi- no i zwycięstw :)

Link to comment
Share on other sites

[B]K&A[/B] W sumie to na potwierdzeniu znalazłam tylko tyle: Komárom, Monostori Erőd (place of the CACIB shows). Oraz notkę, że w razie jakichkolwiek problemów dotyczących potwierdzenia rejestracji należy dzwonić pod następujący nr tel: +36-1-208-23-07

A ja chciałam zapytać, czy wśród osób jadących z Krakowa znalazłaby się taka, która mogłaby na swój pokład samochodowy zabrać 1osobę (mnie) z małym psiakiem?? Mój ślubny nie zgadza się, żebym jechała sama, a on sam w pracy, jechać ze mną nie może :(

Link to comment
Share on other sites

My już też na miejscu- w Gyor. Jechaliśmy przez Chyżne-Zilina-Trnava- Gyor - nie ma absolutnie żadnych problemów :) Zero zalanych dróg- wręcz miejscami sucho jakby od dawna nie padało :)
Mam nadzieję, że jutro bez problemów pokonamy drogę Gyor-Komarom.
Do zobaczenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...