Jump to content
Dogomania

owczarek niemiecki - pies jednego pana - idealny stroz Warszawa Ma dom


mortikia

Recommended Posts

Witajcie.

Jak w temacie: poszukuje odpowiedzialnego wlasciciela dla psa, ktorego znalezlismy w lesie. Zostal wyrzucony z samochodu, byl w stanie krytycznym, chudy, brudny, odwodniony, z bliznami na ciele.

W chwili obecnej pies ma okolo 3 lat (maks), jest pieknie umaszczony (czerwony podpalany), w doskonalej kondycji, uwielbia spacery, nad zycie kocha aportowanie, jest po szkoleniu, zna mnostwo komend, jest bardzo posluszny, temperamentny i energiczny. Z moich obserwacji wynika, ze pies najchetniej pracuje i najbardziej slucha sie mezczyzn. Swietnie sprawdza sie jako stroz i obronca: jest bardzo odwazny, a za wlascicielem skoczylby w ogien.

Wiem, ze to wszystko brzmi pieknie i pewnie zastanawiacie sie "czemu w takim razie jest do oddania?".

Juz tlumacze. Joy nie lubi dzieci i chce byc z wlascicielem non-stop i miec go 'tylko dla siebie' (toleruje suki i nie prowokuje bojek z samcami, ale wyraznie woli towarzystwo czlowieka). Tak sie sklada, ze ja pracuje z dziecmi i czesto sa moimi goscmi, a za jakis czas nie wykluczam mozliwosci, ze pojawi sie nowy domownik...:oops: Natomiast ze wzgledu na to, ze Joy nie jest moim jedynym psem (a wlasciwie jest JEDYNYM nieplanowanym) nie moge poswiecic mu wiecej czasu, a Joy bardzo potrzebuje stalego kontaktu z wlascicielem - nie nadaje sie do kojca.

[B]Dlatego jesli znajdzie sie osoba, ktora chce miec cudownego psiego przyjaciela, pasjonuje sie szkoleniem i lubi spacery... to chetnie oddam jej owczarka. Joy moze mieszkac zarowno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu w bloku pod warunkiem, ze nowy wlasciciel zapewni mu regularne spacery i zabawy (aportowanie, tropienie, plywanie, biegi, frisbee czy agility). W domu Joy jest grzeczny, nie niszczy, nie wyje i jest nauczony czystosci. [/B]

Dodam jeszcze, ze pies jest calkowicie zdrowy, odkad do nas trafil ma opieke weterynaryjna, wszystkie szczepienia, odrobaczenia i frontline. Nie jest wykastrowany - tutaj chcialam poprosic Was o pomoc w uzbieraniu funduszy....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi o inne psy to jeszcze cos dodam: Joy potrafi przejsc obojetnie obok kazdego samca aczkolwiek gdy zostal zaatakowany przez agresywnego sznaucera odgryzl mu sie i na moja komende ''do mnie'' od razu przybiegl i szedl przy nodze mimo, ze ten sznaucer ciagle na niego szczekal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia'][B]mamanabank[/B], wiem, ze Jamor ma hotelik, ale czy chcialby przygarnac psa? Nie szukam Joyowi tymczasu tylko nowego , dobrego wlasciciela :)[/QUOTE]

Miałam na myśli to, że Jamor jest szkoleniowcem policyjnym, jeśli Joy jest niewykastrowany, może mógłby pracować?

Link to comment
Share on other sites

[B]AnetaA[/B], ciesze sie, ze Joy Ci sie podoba :) Faktycznie Joyson jest piekny- az dziw, ze ktos go porzucil...

Wlasnie dostalam wiadomosc od przyjaciolki (jest na dogo): "Osobiście postaram się znaleść dla Joy'ka najlepszy dom na świecie :) Za bardzo sie przywiązałam do niego,żeby oddac go byle komu.Ale i tak uważam,że najlepiej ma u was."

Link to comment
Share on other sites

sprawdz dobrze uzebienie, jak dasz rade to zrób zdjecie , przód, jak wyglada dół, ile zebów i w jakim stopniu sa starte, bedziemy mogli ocenic przypuszczalnie jego wiek biorac poprawke na jego predyspozycje do aportu ktore jak widze u niego są lux. podaj mi na priv swój nr tel.
( z mińska przewodnik Jacek był moim wychowankiem) a jego kierowniczek sie gówno zna. Rodowód to ostatnia rzecz na ktorą sie patrzy przyjmując psa, jest to jest, nie ma to nie ma. Jak jest to tez mozna wyrzucic bo nie potrzebny. W policji pracuje nie wiecej niz jakies 3% papierowych nie dlatego ze drozsze , a datego ze zadko trafiają sie z nich takie ktore nadają sie do słuzby. Hodowcy papierowych rozmnażają psu pod wzgledem wygladu, zadko uzytkowości.
Jak by sie Ci udało , to warto tez nagrac kilka sekund filmiku, z kamerki na statywie, psa prowadzic na smyczy od kamerki , ze 20 m i powrotnie do kamerki, pewnym krokiem. stawy biodrowe. Psa i tak trzeba by potem przeswietlic z opisem, ale moj kolega Paweł K, ktory ze mną szkoli ma rtg w oczach i wstepnie powie , czy pies ma stawy ok czy nie ma co go meczyc z przeswietleniem. tak czy inaczej to zadzwonie , bo nie o ze pies ładny ( wygląd nie wazny) ale pasja do aportu mi sie podoba

Link to comment
Share on other sites

Pilnuj tego psa jak oka w głowie, bo zaraz będzie się u Ciebie roić od pseudo, wiem co mówię, po pierwszym ogłoszeniu będą dzwonić i pytać czy aby "nie wykajstrowany" Musisz być bardzo rozsądna, bo ze znalezieniem domu dla niego na pewno nie będzie problemu, grunt, żeby na mądrego człowieka trafił.

Link to comment
Share on other sites

[B]Jamor[/B], dzieki za odzew. Joy ma wg moich wyliczen (wlasnie z klanedarzem w reku oblizczylam od kiedy jest u mnie) ok 23 miesiace. Kiedy go znalezlismy byl szczylkiem - mial ok 8 miesiecy. Zeby ma w doskonalym stanie. Mlody jest, pelen werwy i ma zamilowanie do aportowania nie z tej ziemi. Byl u nas kilka miesiecy temu hodowca owczarkow i treser z Minksa - Joy wykonywal wszystkie komendy optyczne i slowne.
Zaraz na pw wysle Ci moj numer

[B]mamanabank[/B], o pseudo sie nie martwie. Joy trafi albo do sluzby (mam nadzieje, ze kolega Jamora Jacek przyjedzie obejrzec Joya) albo do zaufanych osob a kastracja bedzie warunkiem adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Sylwia :* :-)

Na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak: jestesmy w kontakcie z Jamorem, na dniach mam nadzieje, ze przyjedzie Jego kolega Jacek i obejrzy Joya.
Sa tez dwa domy zdecydowane na Joya: emerytowany policjant i tesc hodowczyni husky.
Zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Dziekuje Sylwia :* :-)

Na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak: jestesmy w kontakcie z Jamorem, na dniach mam nadzieje, ze przyjedzie Jego kolega Jacek i obejrzy Joya.
Sa tez dwa domy zdecydowane na Joya: emerytowany policjant i tesc hodowczyni husky.
Zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. :-)[/QUOTE]

Wow, to super wieści :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...