Jump to content
Dogomania

dawkowanie karmy ekanuba


justynia

Recommended Posts

Szukałam ale nie znalazłam niczego w tym temacie... Otóż mojej suni kupuję Ekanubę Puppy & Junior- mieszam small z medium (bo small nieraz połyka, a medium gryzie, chociaż powinna dostawać small, bo będzie z niej niewielka psinka- do 10 kg powinna urosnąć- przyjmuję tak, bo to kundelek i pewna nie jestem. Teraz ma 6, a ma ok. 7 mies.).
Ale nie w tym rzecz: otóż dawałam jej zgodnie z tabelką porcję jak dla psa ważącego aktualnie 6 kg. No a dziś w sklepie pani mnie z tropu zbiła... Zaczęła wyliczać dawki dla szczeniaka przyjmując wagę psa już będącego dorosłym. Mi się zdaje że waga w kg to waga aktualna, a nie po dorośnięciu... Jak to w końcu jest?? Bo przyjmując różnicę w ilości pożywienia, to dawałabym o prawie połowę za mało (ja np. liczę na 6 kg. 165 g, a pani na 10- czyli waga dorosłego psa- 220). Help, bo zagłodze psiaka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']W Eukanubie i w innych chyab też karmach porcję dobierasz wg docelowej wagi psa. Moj ma miec jak dorośnie ok 25 kg to w tabeli szukałam wagi psa docelowa i wiek i wtedy wiedzialam jaka dawka ma byc.[/quote] Dzięki! Czyli pani ze sklepu miała rację... :oops2: Patrzy się na docelową a nie aktualną wagę psa... No, w sumie jak pomyślałam nad tym głębiej, to rzeczywiście, bo przecież każda karma jest dostosowana dla psa w określonym wieku... O ja głupia!

Link to comment
Share on other sites

Zwróc tez uwage na to, ze kazdy pies ma inne zapotrzeowania, inną ilosc ruchu i nie trzeba się ścisle trzymac tabelek producenta.
Mój pies przez wiele lat jadł Eukanube i byłam z tej karmy bardzo zadowolona, pies wygladał świetnie, bardzo dobrze sie czuł, itd. ale dostawał 2 razy więcej niż wyczytałam z tabelki. Pies ok. godzine dziennie biega za piłka i jeden dłuższy spacer, więc to nie jest jakoś bardzo dużo. Nie tył, a moim marzeniem było, żeby przytył kilka kg. (teraz Raptus zaczął chorowac i musiałam zmienić mu karmę, ale chętnie znowu wróciłabym do eukanuby).
Więc lepiej obserwuj psa, czy mu nie podajesz za mało lub za dużo jedzenia, a wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

odświeżę ten temacik bo mam pytanko;)
Mam 10 letnią suńkę (waży 30 kg) i chciałam jej kupić EUKANUBĘ dla seniorków zastanawiam się tylko czy podana dawka żywieniowa wg tabelki ( tj 250gr dziennie) to nie jest trochę za mało?? Boję się że będzie chodzić głodna:roll:
W innych karmach dwaka wynosi średnio ok 380 gr.:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...