Jump to content
Dogomania

Odebrać rodowód, czy nie?


00000

Recommended Posts

Wiecie co, tak się zastanawiam....

Bo Pagaj ma metryczkę. Tatuaż z numerem 081E. W każdej chwili mogę pójść do związku kynologicznego i "wykupić" rodowód.

I się zastanawiam, czy to zrobić.

Bo jak wiecie, (pisałam o tym tutaj:http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=6297&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=ogonek

Pagaj ma wadę i nie nadaje się na wystawy. Jest PET - em. Więc teoretycznie rodowód mi do niczego nie jest potrzebny. Pagaj nie będzie nigdy ojcem, bo istnieje realna możliwość, że jego potomstwo tez urodzi się z krzywymi ognkami.

Więc nie wiem, odebrać, czy nie?????

Link to comment
Share on other sites

A czy na metryce jest notka ''niehodowlany''?

Najlepiej zapytać kierownika sekcji ZK o tą wadę , czy rzeczywiscie jest dyskwalifikująca.

Mordke ma tak ładna że az nie pasuje do niego określenie -pet.

Po za tym pet to najgorsze szczenię w miocie, słabe o zachwianych proporcjach, niewłasciwym zgryzie itp czyli pies posiadajacy wady cieżkie.

Nie znam sie na labradorach, czy ten krzywy ogonek jest wada cieżką?

Link to comment
Share on other sites

W metryczce nie ma określenia "niehodowlany".

Weterynarz powiedział jednak, że wada ogona jest dziedziczna, dwa kręgi w ogonie, mniej więcej w odległości 1/3 od końca ogona są zrośnięte tak: /\. (Oczywiście nie pod tak ostrym kątem) Jeśli ktoś się dobrze nie przyjrzy, to nie widac tego - sierść zasłania, dopiero, gdy się dotknie, to czuć wyraźnie.

Właściwie, to chyba nie zaszkodzi, jeśli pójdę do Związku i się zapytam o wszystko. Głównie o opłaty.......

Link to comment
Share on other sites

Katarzyno, a mogłabyś mi więcej o tej wadzie powiedzieć, albo ewentualnie odesłać do strony, na której mogłabym o niej poczytać?? Interesuje mnie najbardziej, czy wada ta może miec wpływ na rozwój kośca u psa. W końcu to sa kręgi - kości.

A co do zdania "nie każdy sędzia to zauważy" to jestem w szoku:o, nie zamierzam Pagaja wystawiać, bo i po co, ale sama myśl, że wśród sędziów są takie sieroty, które nie zauważyłby takiej wady napawa mnie ogromnym zdumieniem...... :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam PET-a i nie odebrałam rodowodu.

Kurcze, 125 pln. trochę dużo.

A co do przodków, jak ktoś napisał to są w metryczce, nie muszę mieć rodowodu, żeby pooglądać drzewo genealogiczne mojego psa.

Może warto jednak zarejestrować się w ZK w razie zgubienia psa. łatwiej wtedy odnależć właściciela. Nie wiem, poczekam na opinie innych. Na razie mi się nie chce, bo nienawidzę biur, urzędników i kolejek.

Link to comment
Share on other sites

Taaa... urzędnicy, kolejki, papiery.... brrrrr.

Byłam wczoraj w Gorzowskim ZK (Związku Kynologicznym, nie Zakładzie Karnym...;) i odeszłam z kwitkiem. Godziny urzędowania: w poniedziałek i piątek między 16 a 18.

Ps. Pagaj wałśnie ściągnął mój polar z fotela i pościelił sobie w legowisku.......... no ręce opadają..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

PATI to zalezy na kogo trafisz......W ZK ja bylam pierwsza w kolejce i kiedy mnie obslugiwano wpadlo do ZK takie panstwo.....Strasznie nachalne bylo i panie przerwaly obslugiwanie mnei i zaczely obslugiwac tamtych....A Marcin na parkingu cholery dostawal :lol: .Z max 15 min zrobilo sie prawie 55 min :-?

Link to comment
Share on other sites

PET to nie najgorsze szczenie z miotu tylko szczenie posiadajace wady dyskwalifikujace o z ewentualnej dalszej hodowli. najpiekniejszy szczeniak z miotu bedzie petem jesli bedzie mial np wadliwe umaszczenie czy wade zgryzu.

Plusy i minusy wyrobienia rodowodu dla Pagaja:

(+) znasz przodkow psa, mozesz poszukac w internecie ich zdjecia i poczytac o ich osiagnieciach oraz znalesc cała mase przyrodniego rodzenstwa Twojego psiaka ;-)

(+) egzaminy np PT1,PT2,PTT mozesz zdawac wlasciciel psa bedacy członkiem ZK wiec jesli bedziesz chcial psa szkolic od składki członkowskiej sie nie wymigasz.

(-) koszty; rejestracja psa 22zł, rodowod 36 zł i składka członkowska roczna chyba 44zł

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź :D

Jednak się zdecyduję na zarejestrowanie Pagaja w ZK.

Wiosną rozpoczyna się szkolenie PT.

Chciałabym, żeby na szkoleniu PT był również mój syn.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...