Jump to content
Dogomania

Eo 2010


LALUNA

Recommended Posts

[quote name='BeataG'] Zgłoszenia z Polski jak dotąd - bezpośrednio do organizatora, od 1 maja do 31 maja 2010.[/QUOTE]
Tylko ze w tym roku psy wytypowane z PPA powinny byc zgłaszane do podkomisji aby potwierdzić chęc udziału i potem podkomisja jako ZKwP powinna zgłosic te psy.
Chyba podobnie byo z udziałem belgów na MSwata, nawet jak jechały indywidualnie na własny koszt to zgłaszał je ZKwP

Link to comment
Share on other sites

W przypadku belgów od ubiegłego roku tak jest w regulaminie FMBB, a ja Ci tu napisałam, co jest w regulaminie EO. Polskie psy są zgłaszane indywidualnie przez przewodników, ponieważ Polski NIE MA na liście krajów, z których zgłaszają krajowe organizacje kynologiczne. Nasze wewnętrzne ustalenia dotyczą tylko pokrycia przez ZKwP kosztów startowego, ale EO to nie obchodzi.

[url]http://www.europeanopen.cz/entry.htm[/url] - tu jest wykaz krajów, z których zawodnicy mają być zgłaszani przez krajowe organizacje kynologiczne. Polski tu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']
[url]http://www.europeanopen.cz/entry.htm[/url] - tu jest wykaz krajów, z których zawodnicy mają być zgłaszani przez krajowe organizacje kynologiczne. Polski tu nie ma.[/QUOTE]
No własnie, jakies to dziwne, ze tylko Polske ominęli a jest Japonia. Moze sie machnęli

Link to comment
Share on other sites

Wielu innych krajów też nie ma, nie sądzę, żeby się machnęli, skoro wyraźnie piszą o innych zasadach zgłaszania dla krajów z listy i spoza listy. Podejrzewam, że na tej liście są kraje, które do tej pory bardziej masowo uczestniczyły w EO, może związane jakimiś szczególnymi umowami, może takie, które mają narodowe zrzeszenia klubów agility itp. Zresztą w naszych informacjach Podkomisji dotyczących EO nigdy nic nie było mowy o zgłaszaniu zawodników przez ZKwP, a tylko o zwrocie startowego dla wyróżniających się zawodników.

Link to comment
Share on other sites

Skoro do tej pory zawodnicy z Polski zgłaszali się na EO indywidualnie, to dlaczego teraz nagle miałoby być inaczej? Może Polska nie należy do jakiegoś komitetu tych zawodów, nie ma podpisanych jakichś umów itp. - nie wiem. Mnie to absolutnie nie niepokoi, skoro nie tylko Polski na tej liście nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Skoro do tej pory zawodnicy z Polski zgłaszali się na EO indywidualnie, to dlaczego teraz nagle miałoby być inaczej? Może Polska nie należy do jakiegoś komitetu tych zawodów, nie ma podpisanych jakichś umów itp. - nie wiem. Mnie to absolutnie nie niepokoi, skoro nie tylko Polski na tej liście nie ma.[/QUOTE]
Myślisz ze z Afryki zgłaszał ich oddział ze mają ich kraj?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy z Afryki byli w ogóle jacyś zawodnicy. :cool3: I szczerze mówiąc, nic mnie to nie obchodzi. :eviltong: Dlaczego szukacie problemów tam, gdzie ich nie ma? Przecież to tym lepiej, że można się zgłaszać indywidualnie, najlepszym ZKwP zwróci startowe, a nikt nie będzie miał zamkniętej drogi i nerwów przez naszą związkową biurokrację, która zdąży albo nie zdąży zgłosić. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG'] a nikt nie będzie miał zamkniętej drogi i nerwów przez naszą związkową biurokrację, która zdąży albo nie zdąży zgłosić. :diabloti:[/QUOTE]
A czemu ma nie zdażyć zgłosić?
Wiesz ja sobie jakos to nie wyobrazam, jak teraz każdy z osobna będzie sie zgłaszac a za chwile iles tam osobnych maili do Zk aby opłacili za start. Zreszta przyjęło się ze jak ZK ma opłacić jakiekowliek zawody MPPT czy inne to zgłasza ZKWP

Link to comment
Share on other sites

Jakoś w ubiegłym roku zgłaszali się sami i problemów nie było. A ZK może nie zdążyć zgłosić, jeśli (jak zwykle) będzie czekać z tym do ostatniej chwili, a limit miejsc jest i Polska, nie będąc na liście, nie ma zagwarantowanych miejsc, jak mają kraje z listy. Z pokryciem startowego po fakcie też nie widzę problemu.

Link to comment
Share on other sites

Każdy kraj z listy może zgłosić maksymalnie określoną liczbę zawodników (bodajże 32, organizator EO 2 razy więcej). Kraje spoza listy nie mają tego przywileju, więc dla nich zostanie to... co zostanie. A ogólny limit miejsc wynosi bodajże 650.

Link to comment
Share on other sites

Lista krajow na stronach EO i EO Junior Agility obejmuje tylko kraje, w ktorych organizowane sa eliminacje do tych zawodow. U nas jest tylko powiedziane kto ma zrefinansowane zgloszenia przez ZKwP a nie kto ma Polske reprezentowac. Takze na jedne i drugie zawody zglaszamy sie sami, a szczesliwcom ZKwP oplaca startowe i daje dresy.

Link to comment
Share on other sites

Szczesliwcom którzy sie dostana wśród tej 20. W tej sytuacji troche bezsensowne było ogłaszać finansowanie startowe psom z PPAg bo moze okazac sie ze z przyczyn niezależnych sie nie załapali na EO. W tej sytuacji moze naleząłoby wymiennie cos zaproponować za PPA skoro wyszło, jak wyszło

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...