Jump to content
Dogomania

25-26.03.2006 CAC Kaliningrad


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm
Kiedys jak jechalam do kaliningradu i nie bylo paszportow przejechalam tylko na zwykla ksiazeczke zdrowia ktora byla dla nich wazniejsza anizeli swiadectwo. :cool3: z reszta za wwoz takze dzieki temu zaplacilam polowe tzn tyle samo co przy wyjezdzie. i przyznam ze obecnie obowiazuja paszporty a nie dodatkowo swiadectwa czy to sie komus podoba czy nie... :mad: :evil_lol: zastanawiam sie tylko czy nadal pobieraja te chore oplaty za wwoz i wywoz psa??? musze znow zadzwonic na ruska granice:razz:

Link to comment
Share on other sites

Juta,a czy mogłabyś przy okazji dopytać się ,jak to jest z tymi świadectwami.Czy wystarczy sam paszport,czy musi być wpis od powiatowego ? Sama nie wiem co robić :cool3:
Kilka lat temu też byłam w Kaliningradzie. Nie obowiązywały wtedy paszporty,więc miałam ksążeczkę zdrowia i urzędowe świadectwo.
I,żeby było śmieszniej powiedzieli,że to świadectwo jest dla nich nieważne. Na granicy pogonili do swojego weta,który wypełnił papier,skasował kasę i wtedy było ok.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

SANTY - dokladnie tak jest!!!! Mi tez oddali swiadectwo i wzieli ksiazeczke bo mysleli ze to paszport i przez to zaplacilam polowe:cool3: jakos nie przyszlo mi do glowy zeby wyprowadzac ich z bledu:roll: :oops: :p w zasadzie nie podbijam ksiazeczki u powiatowego ale to sa szoszony, wiec wole podbic. cenowo u nas wychodzi na jedno, bo jak zlikwidowlai swiadectwa to wprowadzili dranie:mad: obowiazkowe wpisy do paszportu przed kazdym wyjazdem za ta sama cene:angryy: jednym slowem bledne kolo. wole wiec nie ryzykowac bo kaliningrad rzadzi sie swoimi prawami i glupio by bylo miec wszystko oplacone i nie wjechac:diabloti: ale jeszcze jedno mnie nurtuje - [COLOR=red]czy ktos wie ile sie placi za wwoz i wywoz psa do kaliningradu??????[/COLOR][COLOR=black]i w jakiej walucie. jesssssuu zaraz wyjazd a ja w proszku:placz: :shake: a numer konta zeby zaplacic za wystawe czy ktos zna????????[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

RATUNKU!!!!! Choroba jasna... zaplaciłam w tym tygodniu w banku pieniadze za ta wystawe i dopiero teraz przyszlo mi do glowy zeby to sprawdzic czy adres jest ok. dzwonie do nich a oni mowia ze mam zaplaicic u nich bo oni nie dostana tych pieniedzy!!!!!!!! a w zeszlym roku dostali choc tez mowili tak samo. jak to w koncu jest?! Pomocy czy ktos sie oerientuje w tym temacie, ladne HALO:mad: co mam teraz zrobic

Link to comment
Share on other sites

wicie co, albo ja cos zle zrozumialam albo pan sie pomylil.... jednak powiedzial mi dzisiaj ze jesli wylacznie na tej wystawie piec otrzyma CACa to bedzie ich championem a potem wystarczy tylko jedno CAc na litwie i tez tak samo:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']SANTY - dokladnie tak jest!!!! Mi tez oddali swiadectwo i wzieli ksiazeczke bo mysleli ze to paszport i przez to zaplacilam polowe:cool3: jakos nie przyszlo mi do glowy zeby wyprowadzac ich z bledu:roll: :oops: :p w zasadzie nie podbijam ksiazeczki u powiatowego ale to sa szoszony, wiec wole podbic. cenowo u nas wychodzi na jedno, bo jak zlikwidowlai swiadectwa to wprowadzili dranie:mad: obowiazkowe wpisy do paszportu przed kazdym wyjazdem za ta sama cene:angryy: jednym slowem bledne kolo. wole wiec nie ryzykowac bo kaliningrad rzadzi sie swoimi prawami i glupio by bylo miec wszystko oplacone i nie wjechac:diabloti: ale jeszcze jedno mnie nurtuje - [COLOR=red]czy ktos wie ile sie placi za wwoz i wywoz psa do kaliningradu??????[/COLOR][COLOR=black]i w jakiej walucie. jesssssuu zaraz wyjazd a ja w proszku:placz: :shake: a numer konta zeby zaplacic za wystawe czy ktos zna????????[/COLOR][/quote]

Ludziska, skąd Wy bierzecie takie informacje??????????? Jakie opłaty wwozowe/wywozowe??????:crazyeye: :crazyeye: (Nic nie płaciłam) Jakie pieczątki w paszportach??? (Pieczątkę zgodnie z informacją powiatowego wbija zwykły wet na stronie 20 jeśli chcecie, pieczątkę legalizacyjną powienien wbić na stronie 22 powiatowy ale tego nie robi bo nic nie wie, że powinien i zapiera się, że wbijać nie będzie - info z W-wy) Ze względu, że Rosjanie lubią papierki i pieczątki ja jak zwykle do nich, zabieram świadectwo od powiatowego:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']wicie co, albo ja cos zle zrozumialam albo pan sie pomylil.... jednak powiedzial mi dzisiaj ze jesli wylacznie na tej wystawie piec otrzyma CACa to bedzie ich championem a potem wystarczy tylko jedno CAc na litwie i tez tak samo:crazyeye:[/quote]

I owszem ale tylko dla psów w rękach rosyjskich:shake:

Link to comment
Share on other sites

Bardotka slowo honoru ze placilam za wwoz i wywoz i dzis otzrymalam informacje z granizy ze sie jednak chyba placi. tylko nikt nie wie ile. jak bylam to za wwoz placilam chyba kolo 300 rubli a za wywoz 118 czy jakos tak! moze ktos byl w tym roku albo w ubieglym pod koniec i wie co i jak?????? czas nagli a ja w koncu nie wiem ile i czy wogole
co do pieczatki - mi mowili weci powiatowi jak kupowalam paszport ze to tylko wylacznie oni musza wbijac! jesli nie to byloby super bo wtedy zaplace duzo mniej u swojego weta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Bardotka slowo honoru ze placilam za wwoz i wywoz i dzis otzrymalam informacje z granizy ze sie jednak chyba placi. tylko nikt nie wie ile. jak bylam to za wwoz placilam chyba kolo 300 rubli a za wywoz 118 czy jakos tak! moze ktos byl w tym roku albo w ubieglym pod koniec i wie co i jak?????? czas nagli a ja w koncu nie wiem ile i czy wogole
co do pieczatki - mi mowili weci powiatowi jak kupowalam paszport ze to tylko wylacznie oni musza wbijac! jesli nie to byloby super bo wtedy zaplace duzo mniej u swojego weta[/quote]

Ja byłam w grudniu - zero opłat, wymagane zaświadczenie, zero pieczątki w paszporcie:razz: i tej wersji będę się trzymać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

no to jak tak to super!!!!!!!!!:multi: bo dzis mi babba z granicy powiedziala ze sie nie placi ale lepiej miec kase na te oplaty, wiec juz zglupialam:diabloti: jak bylam tuz przed wprowadzeniem paszportow i wtedy tak bylo. czyli jka mowisz ze co mam miec? paszport, w nim pieczatek wiele:lol: i jeszcze urzedowe swiadectwo czyli taki blankiet A4? mysle ze jak bylas w grudniu to sa to najswiezsze inforamacje!!!! a gdzie przekraczalas granice?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']no to jak tak to super!!!!!!!!!:multi: bo dzis mi babba z granicy powiedziala ze sie nie placi ale lepiej miec kase na te oplaty, wiec juz zglupialam:diabloti: jak bylam tuz przed wprowadzeniem paszportow i wtedy tak bylo. czyli jka mowisz ze co mam miec? paszport, w nim pieczatek wiele:lol: i jeszcze urzedowe swiadectwo czyli taki blankiet A4? mysle ze jak bylas w grudniu to sa to najswiezsze inforamacje!!!! a gdzie przekraczalas granice?[/quote]

To są moje doświadczenia z grudnia, moi znajomi byli tam odwozić szczeniaka w zeszły weekend i też na takich zasadach.
Granica w Bezledach; W paszporcie ew. na 20 stronie wpis od weta (zwykłego) + zaświadczenie od powiatowego (tak jak pisałam wcześniej - rosjanie lubią papierki i pieczątki); najlepiej mieć przy sobie komplet kopijek wszsytkich dokumentów (x2 na wwóz i wywóz - może przyspieszyć sprawę na granicy) - TYLE!!!:sg168:
POWODZENIA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Santy']Bardotka,długo czekałaś na granicy ? :cool:[/quote]

W tamtą stronę 15 min, w powrotnej drodze przetrzymali nas 4 godziny czekając na wziątkę:mad: Słyszłam, że teraz są straszne kolejki w drodze powrotnej podobno na 3 dni stania; oczywiście z psami puszczają bokiem ale myślę, że trzeba się nastawić na troszkę oczekiwania:shake:

Link to comment
Share on other sites

bardotka dzieki wielkie:Rose: a powiedz jak robilas oplate? ja jak bylam pierwszym razem to tez mowili ze u nich mam placic. a ja zaplacilam na konto i bylo oki. w zeszlym roku dostalam ulotke z numerem konta i teraz zaplacilam na to konto. a dzis mi kobieta mowi ze nie dojda do nich pieniadze:crazyeye: bo oni nie odbieraja ich, ale jak powiedzialam ze to bank kaliningradzki to ona do mnie ze w takim razie dojda pewnie ale i tak mam zaplacic na wystawie:mad: wiec pytam o co chodzi kurde flak:???: :lmaa: jak nie dojda???? i co z tymi pieniedzmi ktore wplacilam ma byc:crazyeye: :cool1: zaplacilam za osoby i psy ktore jada i to w sumie duzo pieniedzy:-( co mi radzisz

Link to comment
Share on other sites

To my też się pochwalimy .;)

Mój psiak- pudel miniatura- Kudos LEXUS wygrał [B]CAC,BOS,BOB [/B]oraz

[B][SIZE=3]BOG[/SIZE][/B] [B][SIZE=4]i BIS- 1 !!! :lol: :cunao: [/SIZE][SIZE=2]:cunao: [/SIZE][/B]

[B]Gratulacje dla polskiej ekipy !!! :thumbs: [/B]

[RIGHT] [/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

;) [quote name='Bardotka']W tamtą stronę 15 min, w powrotnej drodze przetrzymali nas 4 godziny czekając na wziątkę:mad: Słyszłam, że teraz są straszne kolejki w drodze powrotnej podobno na 3 dni stania; oczywiście z psami puszczają bokiem ale myślę, że trzeba się nastawić na troszkę oczekiwania:shake:[/quote]

Nas też chcieli przetrzymać i nawet cofnęli z "zielonego" pasa, ale zadzwoniliśmy do organizatorów, prosząc o pomoc i poskutkowało. Po telefonie od nich na granicę, "wykrzyczeli" pogranicznicy numer naszego samochodu i przepuścili, kierując nas nawet na wolny pas dla Rosjan. Za nami w ten sposób przejechały jeszcze 2 sam. z psami. Podobno po nas dalej mieli tak samo traktować wszystkich Plaków wracających z wystawy.
[B]Bardotka[/B]! O kórej byłaś na granicy? Bo my o 20.30.

Chcieliśmy bardzo serdecznie [B]POGRATULOWAĆ WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM[/B] i podziękować za wspaniałą atmosferę:multi: :multi: :multi: !!!!!!!!!
[B]Bardotka![/B] Miło było Cię w końcu poznać! Dobrze, że zakasowałaś tą Panią "od pianina" (hi, hi,);)

[B]Gwiezdny-wysłannik![/B]Mam nadzieję, że nauki nie poszły w las;) ?
[B][COLOR=black][/COLOR][/B]

[B]My też wyjazd zaliczamy do udanych:[/B]

[B]Charger zdobył: [COLOR=red]CAC, NPwR, BOB, BOG III [/COLOR][COLOR=black]i ukończył [COLOR=red]Championat [/COLOR][COLOR=red]Rosji[/COLOR]!!![/COLOR][/B]
:laola: :laola:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o przejazd psa przez ganicę, to:
1. nie płaciliśmy ani "wwozu" ani "wywozu"
2. sprawdzali nam przy wjeździe pieczatkę w paszporcie od weta powiatowego i kartkę A4 od niego
3. przy wyjeździe paszportu nie sprawdzali, ale pdstęplowali kartkę A4.

[B]Bardotka[/B]! Rzeczywiście powiatowy wet Warszawy nie wiedzieć czemu:crazyeye: nie chce wbijać pieczątki w paszport, dlatego nasza towarzyszka podróży, której gratulujemy sukcesów a jakich, to niech się sama pochwali:eviltong: , przyjechała do naszego powiatu po pieczątkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...