Jump to content
Dogomania

Domowy jak wystawowy :D


Claudia_Jazz

Recommended Posts

Baardzo podobają mi się wystawowe westy. Ale nie wszystkie, tylko te ładnie przygotowane.
Oglądałam wyniki jakiś wystaw i zobaczyłam ją - westiczkę z wyglądem moich marzeń! Skopiowałam imię rodowodowe, google i znalazłam to cudo :loveu: A to cudo nazywa się TAFFY Szkockie Asy. Jak zobaczyłam jej zdjęcia z wystaw to się zakochałam! Miała perfekcyjnie przygotowaną sierść o jakiej marzę. I teraz proszę o radę. Co zrobić żeby mój kanapowiec Jazz wyglądał podobnie? Chodzi o firankę i łapy. Pyszczek też :) Bo chryzantemka nie che stać :/ Jazz był raz strzyżony (mój błąd, ale dzięki wam wracam na dobrą ścieżkę), a teraz zaczynam go skubać, a jutro będzie test mąki ziemniaczanej :D :D
A oto Taffy!
[IMG]http://www.taffy.pl/zdjecia/g15.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Łapki gółwke i sukienkę (nie "firanka"- bo firanka to przy oknie wisi) skubiemy ręcznie raz w tygodniu najlepiej palcami, wygodnie się to robi w rękawiczkach gumowych, szorstki włos wyrastający pomiędzy utrzymuje chryzantemkę. Ale i tak nie będziesz miała efektu jak na wystawie bo tam to kupa podkładu jest i kredy, żeby wszystko stało. Nie wolno kapać grzywy jak chcesz mieć stojącą....
No i cierpliwości bo szorstki włos rośnie o wiele wolniej...
Pokaż zdjęcie Jazza z profilu

hmmm a jak Ci się nie chce raz w tygodniu skubać, to rób to obowiązkowo raz w miesiącu tylko trochę więcej włosa wyciągaj, możesz wtedy użyć już trymera grabie:
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,299375,0.html[/URL]
np. taki ale są tańsze odpowiedniki np z trixie też na początek dobre, tylko krzywdy nie zrób psu, bo grabie są strasznie ciężkie i musisz paluchami amortyzować przyłożenie do głowy.

Aha i trymerem tym nie rób przy samej skórze tylko gdzieś 2 cm od niej, bo wyciągniesz niepotrzebnie podszerstek, który ma zostaż. Możesz tylko nadmiar podszerstka wyciągnąć pudlówką.

Link to comment
Share on other sites

Evelynka dzięki za rody :)
Bzikowa. Upss... Ale gafa :D:D Ale on mi się mega spodobał! Bo ma taką prostą SUKIENKĘ, a wiele westów ma pozlepiane w takie stronki. Jazz też, a jak uczeszę to później i tak się robią :/

Tu macie galerię jak chcecie zerknąć.
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/180041-SiA-a-5-owczarkA-w-niemieckich-w-10-kg-psa-czyli-Jazz-zachodni-gA-rski-biaA-y-terier[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bo wypracowanie włosa psa wystawowego to nie jednorazowa wizyta u fryzjera tylko lata parcy.Już od maleńkiego. Jeśli Jazz był golony to tym bardziej potrzeba więcej czasu. Ja myslę,że nie powinnas od razu łapac się za to sama tylko troche podpatrzeć jak robi to profesjonalna osoba,która ma o tym pojęcie. I nie należy się sugerować psami na wystawi,bo z własnego doświadczenia(choć bardzo marnego)wiem ile sie naklada kosmetyków. Później mozna zastac niespodziankę pod tym kaftanem:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...