Jump to content
Dogomania

Sprowadzenie psa z Ameryki - koszty


KrzysiekM

Recommended Posts

Od niedługiego czasu piszę z wspaniałą kobieta z Ameryki, która zajmuje się szkoleniem psów asystentów i dogoterpią. Jestem po wrażeniem jej otwartości chęci pomocy. Zupełnie bezinteresownie przesłała mi mnóstwo artykułów i ciekawych linków na temat psów, psów asystujących i dogoterapii. Zaskoczyła mnie i zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Poważnie zastanawiam się nad sprowadzeniem psa z jej hodowli przerażają mnie jednak dwie rzeczy:
1. Boję się, że na odległość nie da się wybrać odpowiedniego psa.
2. Boję się, że podróż samolotem może być dla szczeniaka mordęgą.
3. Boję się dużych kosztów sprowadzenia psiaka.

Jak sobie z tymi problemami radzą hodowcy i jakie są orientacyjne koszty takiej opreacji?

Link to comment
Share on other sites

Najtaniej jest pojechać po psiaka. Najtańszy bilet dla człowieka Warszawa - NY, lub Waszyngton i z powrotem to 2-2.5 tysiąca. Za psa płacisz jak za bagaż. Pies może wleciec do UE w wieku 3 miesiące i 3 tygodnie. Na 3 miesiące szczepią ci psa na wściekliznę, 21 dni trzeba odczekać i do samolotu.

Co do wyboru szczeniaka, to jesli zależy ci na eksterierze to dostajesz od hodowcy zdjęcia i video i wybierasz. Jeśli na walorach użytkowych to musisz sie zdać na wybór hodowcy. Jeśli w momencie przylotu po szczeniaka nie wszystkie maluchy są sprzedane to możesz jeszcze na miejscu wybrać.

Dla szczeniaka w każdym wieku przelot może być traumą. Takie ryzyko.
Jeśli hodowla jest fantastyczna i zależy ci bardzo na cechach użytkowych zastanów się czy nie kupić psa podrośniętego - rocznego. Ale wtedy cena będzie dużo wyższa. W mojej rasie mlodzież ze zrobionym Championatem US to minimum 7-8 tys baksów.

Jeśli znasz kogoś w Czechach, a rasa jest mała, to możesz zapłacić komuś za wwiezienie szczeniaka (do 8 kilo z kontenerkiem) na pokładzie, w wieku do 12 tygodni. Do Czech można wwozic szczenięta bez wścieklizny poniżej 12 tygodnia zycia, do Polski ( i wiekszości krajów UE - nie). Potem tylko musisz przeszmuglować psa z Czech do PL co nie jest specjalnie trudne, biorąc pod uwagę brak granic.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

100% pewności nigdy nie ma, no ale tu już wchodzi kwestia zaufania do ludzi, sam chciałbym kiedyś sporwadzić psa i sądze że jeśli rozmawia sie dłuższy czas z hodowca i rozmowy przebiegają tak że człowiek czuje wewnętrznie że "ah to jest to " to sądze że warto zaufać da sie wyczuć po kilku rozmowach czy hodowca jest hodowcą czy hodoFcą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...