Jump to content
Dogomania

wstawanie w nocy


monia090

Recommended Posts

Mam problem z moim psem. Od jakiegoś miesiąca zaczął wstawać o 1-2 w nocy za potrzebą. Budzi się i zaczyna piszczeć pod drzwiami, a jak usłyszy choćby moje mrugnięcie to zaczyna piszczeć coraz głośniej. Próbowałam to zignorować, ale nie odniosło to skutku, bo po 15 min nie wytrzymywałam tego piszczenia, skomlenia, szczekania i wstawałam. Próbowałam też przetrzymać go ze spaniem, bo kładzie się już o 21. Próbowałam też wymęczyć go przed snem. Nic nie pomaga. Nie próbowałam jeszcze tylko zabrać mu miski z wodą, ale to byłoby już drastyczne posunięcie :) Macie jakieś pomysły jak go oduczyć tego wstawania ? Dodam, że ma 10 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Zakładałam już podobny wątek może tam coś znajdziesz
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/128684-Godziny-karmienia-psa"][COLOR=#4444ff]Godziny karmienia psa ![/COLOR][/URL] [/B]

Moja sunia ma w tej chwili 2,5 roku i po wieczornym spacerze ok. 20.00, muszę jeszcze ok.22.00 zejść z nią na "siusiu", bo inaczej nadal robi pobudki właśnie ok.2-3 - z jej zdrowiem wszystko OK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia090']chętnie zrobię to badanie tylko jak ja mam pobrać te jego siuśki?[/QUOTE]

Ja też nie miałam pojęcia jak pobrać mocz do badania. Skorzystałam z pomocy bardziej doświadczonych osób i kupiłam w aptece jednorazowe woreczki do pobiegania moczu od niemowląt (1 szt. - 1 zł). I to był super pomysł. Mocz udało mi się pobrać już za pierwszym razem. Gorąco polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Mili, zalezy, jaki to pies. Nie proponowalabym woreczkow dla psa powyzej 10 kg, ilosc moczu moze przerosnac pojemnosc worka ;).
Dziwi mnie, ze pies sygnalizuje potrzebe wyjscia na dwor, a opiekun zastanawia sie, jak go przetrzymac w domu.
Najpierw warto sprawdzic mocz, jak juz proponowano, potem dopiero sie zastanawiac, czy psu sie pory przestawily, czy dojrzewa i czuje cieczkujace sunie, czy po prostu ma potrzeby czestszych spacerow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...