Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Basta dziewczyny![/B]
Dosc juz tu klotni i wrednego lancuszka - ktos dokopal mi, wiec ja dokopie komus innemu - tylko gdzie tu sens?
A polowanie na najbrzydsza fotke lhasa z wystaw tez jest bez sensu. Jeszcze troszke, a wlascicieli lhasa bedzie sie czesciej widywac w sadach niz na ringach (hehe, juz to dzisiaj raz pisalam, ale podoba mi sie ta teza ;)) Oby tylko nie byla prorocza!
Tylko po co sami tworzymy nieporozumienia?
Kasjana - przeciez spokojnie mozesz zalozyc wlasne konto i z niego pisac - nie bedzie zarzutow "podszywania sie"..
Dzidtka - oburzasz sie, ze wciaz Ci wytykaja DJ. Zrob mu fajna, aktualna fotke, wklej i zamknij (ze tak brzydko powiem) buzie niedowiarkom, udowodnij tym, ze to fajny pies i ukrocisz domysly.
A propo Fido-Dido - wiem sama, jakie w Radomiu byly fatalne warunki. Pies nie byl wystawiany, wiec nie przygotowany. Ciekawe, czy wasze lhasa na co dzien sa tak piekne jak na ringach??? Kazdy wlosek ulozony, wypieszczony, przedzialeczek, cud-miod???
No to ja pierwsza sie przyznam, ze moja Liko nie jest :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']nie wiem czy tylko ja to zauwazyłam ale ostatnio mamy troche nowych, szkoda ze to anonimy pojawiajace się tylko gdy jest "akcja" wezwane przez kogoś... później juz nie pisza ja juz naliczyłam 3 (tak na szybko i nie chodzi o ostatnie dyskusje) a moze nawet 4... oczywiście zaraz będzie że nie pisza bo nie miła atmosfera... ale same do dyskusji nic nie wnoszą (oprócz kolejnych prowokacji)[/quote]


[COLOR=red][B]Po pierwsze[/B].[/COLOR]
Czytam Was praktycznie codziennie, nie odpisuje bo jak sama napisałaś NIE MIŁA ATMOSFERA.
[COLOR=red][B]Po drugie.[/B][/COLOR]
Sprawia mi przyjemność oglądanie fotek Waszych czworonogów i czytanie fajnych i nie kąsliwych postów, tym bardziej ze sama jak juz pisałam sprowadzam dwa maluszki.
[COLOR=red][B]Po trzecie.[/B][/COLOR]
Czasami jak Was czytam to poprostu nie wytrzymuje tej Waszej chyba nabytej (oby nie wrodzonej) złośliwości i wtedy odpisuje.
[COLOR=red][B]Po czwarte[/B][/COLOR]
Jeśli chodzi o moją skromną osobę to nie wszczełam żadnej PROWOKACJI,a wręcz przeciwnie.....
[COLOR=red][B]Po piąte[/B][/COLOR]

[CENTER][SIZE=6][COLOR=magenta][B]WIĘCEJ ŻYCZLIWOŚCI [/B][/COLOR][/SIZE]:lol:

[/CENTER]
[LEFT]Pozdrawiam Nina

Ps. A fotki Waszych piesków są SUPER.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']:hand: A teraz ide na mecz!
(wole emocje meczu niz te tutaj, na dogo)[/quote]

co do meczu (do polowy)przegrywamy nie ma o się denerwowac...

co do fot DJ dałam 4 inne ja nie musze nic nikomu udowadniac...
[FONT=Arial]jak na razie ZADEN PIES nie wygral na wystawie Europejskiej albo tak jak DJ jest jedynym psem od poczatku istnienia Klubu LA w Czechach ktory wygrał Rase spoza Czech!!! bedac w mlodziezy a bylo kilka Interow... u Czeskiego sedziego... nie wspominajac o innych wygranych... [/FONT]
[FONT=Arial]a czepiaja sie go ludzie, ktorzy nawet banalnego Ch.Pl nie moga zrobic ze swoim psem...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Dosc juz tu klotni i wrednego lancuszka - ktos dokopal mi, wiec ja dokopie komus innemu - tylko gdzie tu sens?
[/quote]
Asia zgadzam sie z Tobą, staram sie nie reagować na zaczepki, wiele z nich puszczam mimo uszu, ale kazdego cierpliwopść ma jakieś granice.
Ja w wklejanie fotek innych psiaków sie bawić nie mam zamiaru.
Zdecydowanie wolę sie chwalić moimi lhasa, czy to z ringu czy fotkami z dnia codziennego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Dzidtka - oburzasz sie, ze wciaz Ci wytykaja DJ. Zrob mu fajna, aktualna fotke, wklej i zamknij (ze tak brzydko powiem) buzie niedowiarkom, udowodnij tym, ze to fajny pies i ukrocisz domysly.
[/quote]
No dokładnie.To najlepszy sposób.
Już wiemy że masz fajny aparat to wstaw cos nowego.

Link to comment
Share on other sites

[B][quote name='Dzidtka']ale nie tłumacz sie, [COLOR=red]tłumaczy sie tylko winny...[/COLOR] spokojnie...[/quote][/B]

[COLOR=red]No właśnie....[/COLOR]
"co do fot DJ dałam 4 inne ja nie musze nic nikomu udowadniac...
[FONT=Arial]jak na razie ZADEN PIES nie wygral na wystawie Europejskiej albo tak jak DJ jest jedynym psem od poczatku istnienia Klubu LA w Czechach ktory wygrał Rase spoza Czech!!! bedac w mlodziezy a bylo kilka Interow... u Czeskiego sedziego... nie wspominajac o innych wygranych... [/FONT]
[FONT=Arial]a czepiaja sie go ludzie, ktorzy nawet banalnego Ch.Pl nie moga zrobic ze swoim psem..."[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Też potrafie być złośliwa, tylko po co :) A Twoj pies ma tytuły co oznacza że w oczach sędziów jest ich wart, tak też nie masz się czym martwić, i pamiętaj ze większość z nas ma swój rozum i jesli ktoś im powie że Twój pies jest BE, to i tak nic nie zmieni. Natura przysposobiła nas we własna wole i mozliwość oceny, tak też GŁOWA DO GÓRY dla wszystkich zaszczutych.[/FONT]

[FONT=Arial]A i jeszcze jedno:[/FONT]

[FONT=Arial] [COLOR=red]PRZESTAŃCIE JUŻ Z TĄ ANTY REKLAMĄ WASZYCH PSIAKÓW[/COLOR], przecież to ma być zabawa i frajda ze zwycięstw a nie wojna :)[/FONT]

[FONT=Arial]Całusy dla Waszych czworonogów[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Esmak']
[FONT=Arial]Też potrafie być złośliwa, tylko po co :) [/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=red]PRZESTAŃCIE JUŻ Z TĄ ANTY REKLAMĄ WASZYCH PSIAKÓW[/COLOR], przecież to ma być zabawa i frajda ze zwycięstw a nie wojna :)[/FONT]

[FONT=Arial]Całusy dla Waszych czworonogów[/FONT]

[/quote]
Nina z jakiej hodowli zamierzasz przywieżć maluszki ?Byłoby miło jakby pojawiła sie nowa , dobra "krew" do hodowli.

Co do antyreklamy to sie z Tobą zgadzam, ja (jak pisałam wczesniej ) wole pochalić sie swoimi futerkami , ponieważ decydowanie bardziej do mnie przemawia coś co mogę zobaczyć " na własne oczy" niż tylko słuchać opowieści.

Dzięki za buziaczki dla " małpeczek"Jedna własnie spi do góry kołami:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'][B]Basta dziewczyny![/B]

A propo Fido-Dido - wiem sama, jakie w Radomiu byly fatalne warunki. Pies nie byl wystawiany, wiec nie przygotowany. Ciekawe, czy wasze lhasa na co dzien sa tak piekne jak na ringach??? Kazdy wlosek ulozony, wypieszczony, przedzialeczek, cud-miod???
No to ja pierwsza sie przyznam, ze moja Liko nie jest :evil_lol:[/quote]

zgadzam sie w 100% w Radomiu warunki były fatalne zaden lakier nie pomogł takze mysle ze większosc z nas sobie odpusciła utrwalanie fryzurki

i moj Oli na co dzień nie jest wcale tak piekniutki jak na ringu, czasami sie wyciapla, czasami wejdzie w największą kałuze i wtedy jest najbardziej zadowolony :evil_lol:
wystawa to tak jak bal przeciez na co dzień nie ubieramy sie w wymyslne suknie, zreszta watpie zeby nasze psiaki byly zadowolone gdyby codziennie musiały byc czysciusienkie i kazdy włosek musiałby byc rownutko ulozony, tak jak i nam raczje nie odpowiadało by chodzenie na codzien w pięknych długich sukniach

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka dzieki za odpowiedz!
Na codzien Dandy chodzi na smyczy (powod prosty zwiewa i nie chce wrocic,trzeba go przekupywac a i to nie zawsze pomaga)...w lesie jest spuszczany ale raczej tylko wtedy gdy jest z nami jego kumpela (labradorka),ktora nawet na odleglosc gdy krzycze do mojego siad to siada,wiec gdy wolam do siebie ta przybiega a on za nia.Maly biega tez w ogrodzie glownie bawiac sie z innymi psami.
Wczoraj zsciagnelam mu gumke i obserwowalam,zachowuje sie podobnie jak na wystawie...totalna niepewnosc ,chodzi jak pijany,nawet schody,ktore przemierza kilka razy dziennie musialy byc dokladnie obwachane zanim na nie wszedl.
Tak wiec moze te spineczki uratowaly by nas na wystawie...pytanie tylko czy zaden sedzia nie zwroci mi uwagi,ze pies na ringu powinien chodzic bez spinek...czy jest to dozwolone????


Nie wiem czy juz byla o tym mowa.
Na wystawie w Dortmundzie VDH- Europasieger -Zuchtschau grupe 9 wygral Lhasa Apso (DHARMAKAYA DJOMO-LAG) (BE)
Na drugim miejscu mops a na trzecim TT (RUPA DHATU KA-LI) (D)
Widac,ze troche inaczej niz w Polsce gdzie na pudlach staja ciagle chinskie grzywacze,pudle i mopsy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']ja spinki widziałam u czeskich lhasa,które bardzo często wygrywają nikt nie zwraca uwagi, są małe no i pomagają psu[/quote]
Chyba nie do końca tak jest, zalezy u jakiego sedziego.Kilka lat temu na jednej z krajówek sędzia podczas oceny na stoliku zdjął spineczki z głowy suni lhasa grzecznie mówiąc do debiutującej właścicielki , ze lhasa wchodzi na ring z przedziałkiem , bez spinek.

Co do samych spinek, to napewno ułatwiają sprawę, oczy są odsłoniętę , a i włos na głowie bardziej uporządkowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ki-wi']Wczoraj zsciagnelam mu gumke i obserwowalam,zachowuje sie podobnie jak na wystawie...totalna niepewnosc ,chodzi jak pijany,nawet schody,ktore przemierza kilka razy dziennie musialy byc dokladnie obwachane zanim na nie wszedl.
[/quote]
Może warto na przemian wychodzić z nim raz w związanych, a raz w rozpuszczonych włosach , tak aby sie przyzyczaił. Na samej wystawie spróbuj dokładnie zrobic przedziałek i ułozyć na boki, aby włosy w ruchu były jak najbardziej odsłonięte.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wyniki z Europejskiej - Helsinki 2006[/B]

[B]ROP - BOB [/B]
Myway's Cross My Heart (Kosunen Maija, Längelmäki)
[B]Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog[/B]
Ariyantas Ya-Man (Bork Borum Klara, Brande)
[B]Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch[/B]
Shiawandi Vintage (Garcia Rafael Cabeza, Polanco)
[B]CACIB uros - dog[/B]
Barjea Mai Ling Panda (Ståhlberg Michaela & Kares Juha, Espoo)
[B]CACIB narttu - bitch[/B]
Myway's Cross My Heart (Kosunen Maija, Längelmäki)
[B]SERT - CC uros - dog[/B]
Shiawandi PRODUCTION (Victoria Noble Carrasco, Alhaurin de la torre)
[B]SERT - CC narttu - bitch[/B]
Shiawandi Vintage (Garcia Rafael Cabeza, Polanco)
[B]ROP - BOB Veteraani - Veteran [/B]
Chic Choix Marlon Brando (Rantanen Sini & Sievola Pasi, Pälkäne)
[B]ROP - BOB Kasvattaja - Breeder [/B]
Kennel Wanhan Wuoren (Laakkonen Päivi, Myrskylä)

Link to comment
Share on other sites

w Lublinie
psy
kl.mł
I dosk. Zw.Mł. i na 99% BOB (to musi ktoś potwierdzić)
MUNDESHAKE CARMEL Mały Budda

suki
kl.mł
I dosk.Zw.Mł
DIORA Śnieżny Lew
II dosk
BRIDGET JONES Z CZAŃCA Rawipon

czy coś na finałach nie wiem
ktoś ma wyniki z Raciborza albo Kalisza ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']w Lublinie
psy
kl.mł
I dosk. Zw.Mł. i na 99% BOB (to musi ktoś potwierdzić)
MUNDESHAKE CARMEL Mały Budda

suki
kl.mł
I dosk.Zw.Mł
DIORA Śnieżny Lew
II dosk
BRIDGET JONES Z CZAŃCA Rawipon
[/quote]

BOB-a wygrała Diora :lol:

Zarówno jej, jak i Carmela to był debiut w klasie młodzieży
Buziaki dla obydwu futerek od tatka Jowka;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...