Jump to content
Dogomania

Wystawianie DON-a


Recommended Posts

Zależy gdzie sprawdzałaś ten ''wzorzec''. Kluby mają swoje wzorce, ale o klatce piersiowej bardziej spłaszczonej nie słyszałam, toż to kaleki same by były. Wzorzec jest jeden jedyny i prawdziwy na jacentusie. [url]www.jacentus.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oczywiście, że to jest wzorzec ONka, ale też i DONKa. Wiadomo, że DONki będą w ZK wiec taki będzie obowiązywał tam wzorzec. O to mi właśnie chodzi. Klubowe wzorce nic mnie nie interesują, bo nie zamierzam w żadnym być.

Link to comment
Share on other sites

No cóż ja też czekam. Do klubów czasami już, już chciałam się zapisać ale mój obecny DONK ma oprócz długiego włosa wymiary typowego ONKA (on jest po ONKACH) więc w klubach byłby też nie taki. Rozmawiałam z sędzią od ONKÓW i on nic nie słyszał aby w FCI myśleli o uznaniu DONKÓW. Twierdzi, że póki nie zbraknie im kasy to nie ma co myśleć o uznaniu ich. Jedynie trudności finansowe chyba mogą ich do tego skłonić mimo, że ludziom bardziej podobają się DONKI, jest na nie większy popyt i parcie opinii o uznanie ich. Więc będziemy jeszcze długo, oj długo czekać.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli SV uznało DONki to FCI nie ma tutaj wiele do powiedzenia. Po za tym lepiej się nie sugerować tym co mówią sędziowie czy ludzie z ZK bo oczywiscie powiedzą, że to niemożliwe, ale to jest możliwe i akurat w tej sprawie się mylą.

Dlaczego piszesz, ze w klubie by Twojego DONka nie uznali skoro ma prawidłowe wymiary? Nikt na to nie patrzy na wystawach. Przynajmniej ja nie zauważyłam by jakieś wielkie kaszaloty wiecznie wygrywały wystawy. Z tym to bywa rożnie, czasem większy, a czasem wymiarowy DONek wygrywa. Ja mam 2 DONki po ONkach i jednego DONka po DONkach i nie było czegoś takiego na wystawach na których bywałam, że największy wygrywał.

Link to comment
Share on other sites

Jak przeglądam w kompie zdjęcia i filmiki z wystaw DONKÓW to są one jednak masywniejsze od ONKÓW. Zamierzałam w tym roku pojechać do Skorzęcina 22,23.05. ale z obowiązkami mi termin koliduje. Właśnie najwięcej naczytałam się i naoglądałam o wystawach tam organizowanych - są super. Chyba wszyscy hodowcy DONKÓW tam zjeżdżają. Ja zamierzam kupić też jeszcze jednego DONKA ale chyba sunię, żeby mojemu było raźniej. Z jakiej hodowli kupowałaś swoje pieski. Ja przeglądam strony internetowe hodowli i nie mogę się jeszcze zdecydować na jakąś konkretną, naczytałam się tu na dogo trochę co o niektórych i teraz mam obawy. A Ty jedziesz do Skorzęcina na wystawe ze swoimi DONKAMI?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie na tych wystawach na których byłam to był właśnie Skorzęcin i oczywiście raczej zamierzam być na tej najbliższej wystawie ze swoimi dwoma. Trzeciego nie będzie, bo nie ma po co, nie dość, że się nienawidzą z moim drugim psem to ma ciężką dysplazje, wiec nie widzę sensu.

Leo Wilcze Hamry jest z hodowli Polskiej KOND i on ma właśnie dysplazje. Rodowód i zdjęcie znajdziesz tutaj: [url]http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/581401.html[/url]
Alanis King Avax jest z hodowli czeskiej, ale jest Niemką: [url]http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/581399.html[/url]
Quno vom Fichtenschlag-Zwinger pochodzi z najlepszej niemieckiej hodowli (na świecie też) i jest także Niemcem: [url]http://www.pedigreedatabase.com/gsd/pedigree/609600.html[/url]

Niedługo zdjecia w postawie będą inne bo te które teraz mają są takie sobie. Na wystawie w Skorzęcinie będę z Alanis i Quno.
Chętnie bym cię poznała i Twojego Donka na tejże wystawie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam. Niestety jeszcze nie tym razem. Może jak będzie następna. Nie wiesz kiedy jest organizowana następna wystawa w Skorzęcinie? Do 20.06. co sobotę i niedzielę mam od 8:00 do 10:00 szkolenie na PT1, zapisałam się na nie z opóźnieniem i nie mogę opuszczać zajęć jeśli chcę przystąpić do egzaminu. Wprawdzie planowałam zdawać eksternistycznie ale się rozmyśliłam i dobrze, gdyż pies głupieje jak tam jedzie i widzi inne psy. Jest całkowicie rozkojarzony. Mam proźbę czy mogłabyś mi troszeczkę wyjaśnić co to znaczy " następstwo kroków tylnych i przednich troszeczkę za wąskie, dobre chody przy luźnych plecach." Na czym polega to za wąskie? Wydaje mi się że mój stawia trochę za blisko siebie tylne łapy przynajmniej jak stoi. Nie wiem może jestem przewrażliwiona.

Link to comment
Share on other sites

No kolejna wystawa będzie we Wrześniu - nie podano daty - warto zajrzeć na ich strone to tam się wszystko dowiesz. [url]http://www.kond.pl/wystawy.html[/url]
Luźne plecy to znaczy, że skóra jest luźna. Często tak bywa u młodych psów. To nie jest żadna wada, no chyba ze to nie mija z wiekiem. Quno jest teraz całkowicie związany, wiec już nie ma luźnych pleców. Co do dobrego następstwa kroków to znaczy, ze pies prawidłowo się porusza tzn. nie biega inochodem (tzn. nie biega jak wielbłąd). Troszeczkę za wąsko stawiane kończyny to znaczy właśnie to o czym pisałaś. Zdarza się to u niektórych psów, ale to też wadą nie jest, bo gdyby było to Vegas du Haut Mansard lub [I]Esko vom Dänischen Hof[/I] i inne psy z czołówki światowej nie byli by w VA a oni właśnie trochę wąsko stawiają kończyny.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienia. Już zaczęłam się trochę martwić tymi łapkami tylnymi. Jak ciągnie to stawia je ładnie. Na wystawę będę szykowała się tę wrześniową no chyba, że coś niespodziewanego się wydarzy. Na tę 22-23.05. też się cieszyłam ale chyba za wcześnie bo niewypaliła mi czasowo. A Ty będziesz wybierała się na wrześniową ze swoimi pupilami? One są śliczne!!!!! A Leo szkoda, on jest cudo jak się na niego patrzy to aż oczy same się śmieją. SZkoda, że przytrafiła mu się ta dysplazjia. Ma ją małego stopnia czy znaczną? Będziesz musiała go operować czy się bez tego obejdzie????? Z tymi stawami to łut szczęścia jak się ma pecha to trafi.

Link to comment
Share on other sites

No postaramy się być na wrześniowej.
A Leo taki cudowny nie jest - wierz mi charakter ma beznadziejny. Dysplazje ma najcięższą E, ale nie czuje tego, biega, skacze, zachowuje się jak normalny zdrowy pies. Wielu ludzi którzy widzieli jego prześwietlenie dziwili się że on jeszcze chodzi, ale ma bardzo dobrze umięśnione uda, wiec to jakoś podtrzymuje. Operacji nie przewidujemy, no chyba, że by mu się pogorszyło.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda mi Leo mimo charakteru! musi być cudowny skoro tak dobrze trzyma się przy wyniku E. A jak było na wystawie? Jakie wyniki osiągnęły śliczności Alanis i Quno???? jak nastroje na wystawie i po wystawie, jak sędzia ponoć Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

A no z Niemiec było dwóch. Jeden oceniał w klasie suk, drugi w klasie psów. Nie poszło dobrze, bo pewien ''szanowny'' pan wmówił sędziemu i próbował także i mnie (nie doczekanie jego) nieprawdę na temat mojego psa. Zawiodłam się na całej linii na taj wystawie. Więcej już moja noga tam nie stanie, a jeśli będę gdzieś słyszeć ze ktoś szerzy tą nieprawdę o moim psie odwdzięczę się tym osobom tym samym. Oko za oko. ;]

Link to comment
Share on other sites

To co to za "Szanowny Pan" że miał taki posłuch u sędziego? kim on tam był (pewnie z jakiejś znanej hodowli nie chciał rywali i pozbywał się ich nieelegancko), robił za "beztronnego" i "najważniejszego" sędziego? Po co w takim razie sprowadzają sędziów (aż z Niemiec) skoro wystarczy jeden jegomość w ocenianiu psów. I to jest ta czysta rywalizacja na wystawach? A sunię wystawiałaś też czy samego pieska? Zmartwiłaś mnie tym co się tam wyprawia. W takim razie to gdzie wystawiać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...