Jump to content
Dogomania

Uwaga- Apel Do Zwiazku Kynologicznego


PATIszon

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

Nitencja, jest podany przepis, ktory okresla uprawnienia inspekcji weterynaryjnej w tym zakresie. I wlasnie chodzi o to, aby ktos taki byl zatrudniony dodatkowo i kontrolowal okolice wystawy. I to zalatwia sprawe - inspektor odpowiedzialny za kontrole handlu zywymi zwierzetami na swoim terenie ma legitymacje prawne, ktorych nie ma ani Zwiazek, ani Policja. Moze np zarzadzic kwarantanne zwierzat na koszt ich wlasciciela. Apel podaje skuteczny sposob, wiec tylko potrzeba aby zawsze i na pewno w tym terenie i w tym czasie byl zatrudniony inspektor odpowiedzialny za handel zywymi zwierzetami w swoim terenie. Zwiazek moze zabronic handlu na wystawie - i to jest skutecznie realizowane od dawna - ale nie ma prawa do interwencji poza wynajetym terenem. A tu chodzi o uniemozliwienie handlu na terenach okalajacych wystawe. I sposob na to jest podany w apelu.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']a może by jeszcze dożucić tam coś na temat zwalczania nielegalnych miotów bo z takimi mam często do czynienia słyszę że rodzice z rodowodami a szczeniaki nie[/quote]

Ten punkt już jest w nowym Regulaminie który wejdzie w życie 1 kwietnia 2006 roku . Hodowca nie będzie mógł kryc swoim reproduktorem suk nie zarejestrowanych w Związku czyli niehodowlanych.

Pozdrawiam
Grażyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']Ten punkt już jest w nowym Regulaminie który wejdzie w życie 1 kwietnia 2006 roku . Hodowca nie będzie mógł kryc swoim reproduktorem suk nie zarejestrowanych w Związku czyli niehodowlanych.

Pozdrawiam
Grażyna[/QUOTE]


a ja mam pytanko w jaki sposób ZK sprawdzi czy dany reproduktor krył czy też nie krył niehodowlanej suki???

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Nad zadnym hodowca nie postawi sie strazy 24 godziny na dobe - albo ktos jest uczciwy, albo nie, zlodzieje i kanciarze istnieja w kazdej spolecznosci. Jesli zawiadomisz ZK, ze sa szczeniaki po reproduktorze i suce niehodowlanej - musisz to udowodnic, chocby badaniami DNA. Wtedy moga byc wyciagane konsekwencje.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Nad zadnym hodowca nie postawi sie strazy 24 godziny na dobe - albo ktos jest uczciwy, albo nie, zlodzieje i kanciarze istnieja w kazdej spolecznosci.

Zofia[/quote]absolutnie sie zgadzam z Zofia.i obawiam sie ze jakbysmy postawili tego "straznika"to zamiast starac sie ten typ "hodowcy" raczej staralby sie wymyslic sposob na okantowanie straznika:roll: .taka mentalnosc w narodzie:razz:

Link to comment
Share on other sites

Natomiast zdaniem lek.wet. i uczciwych osob w zwiazku kynologicznym uslyszalam,ze dobry hodowca jest ten ,ktory w swojej hodowli ma nie wiecej jak 3 suczki,ma je w domu ,a nie w stodole ,piwnicy,w (klatce drucianej przeznaczonej do hodowli lisow ,)a nie psow.Psy przebywaja z rodzina-wtedy psy sa socjalne.Te hodowle ktore osobiscie widzialam prosza o pomste do nieba! Hodowlanych psow jest okolo 150,sytuacja jest ich tragiczna!Informowalam zw.Kynol.,TOZ-i dostalam odpowiedz"My nie potrafima nic zrobic."Prosilam o wykonanie kontroli.Nie bede sie dalej wypowiadac:angryy: Polska smutna rzeczywistosc:placz: Jezeli nikt tej psiej tragedii nie ukruci,nie widze iskierki nadzieji ;ze zwierzetom naszym bedzie lepiej!Beda nadal wywozone nielegalnie zagranice i sprzedawane na parkingach (w Niemczech),jarmarkach,bazarach w Holandii,Belgii(o ile zywe dojada na te miejsca)Beda sprzedawane gdziekolwiek w Polsce-Wyjatek stanowi Opole gdzie zabronono sprzdawac psow ,kotow na jarmarkach(straz miejska pilnuje tego rozporzadzenia)Zastanawiam sie dlaczego ten zakaz nie jest wprowadzony w calej Polsce???????????:shake: W tych psich kombinatych jest tyle chorych pieskow,najwazniejsze ,ze rodza:diabloti: Normalnie nabywca rasowego pieska nie dociera do tych aa"fabryk" zywym towarem,poniewaz sie nie interesuje.Najwazniejsz ,ze placi mniejsza kwote pieniedzy,moze byc pies bez papierow!,A czy pozniej sie okaze ,ze ma wady genetyczne lub jest chory to jest za pozno!Biedne zwierzeta,bestie ludzi:angryy:

Link to comment
Share on other sites

miejskiego.Z najnowszych informacji dowiedzialam sie ,ze prawdopodbnie podobna decyzje podjely wladze miasta Katowice?Ja 2 lata temu zbieralam podpisy od prywatnych osob ,i wyslalam do lokalnego urzedu,ale nie dostalam do tej pory zadnej odpowiedzi!.Najlepiej oprocz podpisow osob prywatnych szukac wsparcia w organizacjach ochrony zwierzat np.TOZ.Mysle ,ze dobrze byloby szukac wsparcia u TOZ-W-wa?

Link to comment
Share on other sites

z prezesow Zwiazku Kynologicznego,ktory powiedzial mnie ,ze jest to normalnie , ze suczki rodowodowe maja 2x do roku szczenieta,zaznaczyl ,ze jest to zgodne z prawem natury.:angryy: Zaznaczyl,ze nie ma on zadnego wplywu na handlarzy.hodowcow,ze nie moze nic uczynic w wypadku hodowcy ,ktory raz wystawia psa na wystawie,nastepnie sprzedaje na jarmarku,a pozniej przemyca w bagazniku szczeniaki na zachod Europy..Ze nie wykonuja kontoli stanu zwierzat.Zastanawiam sie to po co istnieje Zw.Kynologiczny.Myslalam do tej pory ,ze chodzi w duzej mierze o dobro ,czystosc rasy,zdrowie zwierzat,a nie tylko o rozmnazanie i robienie kasy:angryy: (znam hodowce ktory uwaza,ze 5 letni piesek(mala rasa)jest starym psem)Ta suczka oczywiscie z papierami przebywala w piwnicy,rodzila na gazetach ,2x przez 5lat . Wykupilam ja,z katarem,woda w plucach,bielmem w oku,grzybica pomiedzy palcami,brak wlosow na stawach i ogonku,zap.stawow jednej nozki,powiekszony miesien serca.To jest obraz psa hodowlanego w Polsce w bardzo duzych przypadkach.:angryy: :placz: Zeby kazdy przyszly wlasciciel widzial takie hodowle ,stracilby ochote na zakup szczeniakow rasowych z duzych hodowli,(powyzej 3 suczki),jak rowniez z jarmarkow,itd.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam Apel pocztą elektroniczną i normalną (listem poleconym) niestety nie dostałam odpowiedzi.
Bardzo mi nieswojo, kiedy czytam ten temat (i wiele innych również) jestem członkiem ZKwP i uważam, ze jestem dobrym i odpowiedzialnym hodowcom. Moja suka hodowlana ma zrobione badania na choroby genetyczne oczu (w tym roku będą powtórzone), prześwietlenie stawów na dysplazje - chociaz nie sa to badania obowiązkowe w rasie. Uważam, że tak nalezy robić i nie chce być wrzucana do jednego worka z hodowcami psów w piwnicy albo stodole. Wszędzie można spotkać ludzi i potwory.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jestem tu nowa i jeden z głównych powodów, dla którego się zarejestrowałam jest pewien pomysł, jak się pojawił i spodobał na innym psim forum. Otóż chcemy zaprojektować ultokę, rozdawaną przy okazji wystaw, ale również u wetów, w sklepach zoologicznych, która by informowała co to jest rodowód, a także jakie jest zagrożenie przy kupnie szczeniaka u pseudohodowcy, jak takie hodowle wyglądają i jakimi kłamstwami najczęsciej przyszły właściciel pieska będzie "karmiony".
W środę mam spotkanie w tej sprawie w Zw. Kynologicznym, proszę o pomoc! Wszelkie materiały, a również zdjęcia, które mogłabym wykorzystać w ulotce proszę przesyłać na adres: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].
Zaznaczę, że taka ulotka, jeśli już zostanie zaakceptowana w ZK lub TOZie zostanie udostępniona i każdy, kto będzie chciał pomóc, będzie mógła ja przesłać/rozdać/powielić.
Pozdrawiam i liczę na Was!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='jefta']czy ulotka powstała? jeśli tak to gdzie można ją znaleść?[/quote]
Tak,
tutaj jest cały temat:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26675[/URL]

a ulotka jest w tym poście:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1788910&postcount=39[/URL]

Link to comment
Share on other sites

dzięki, dostałam taką ulotkę w wersji papierowej jak poszłam na "ulicę śmierci" pod wystawą tylko nie wiedziałam, że to to:evil_lol:. rozumiem, że praw autorskich do niej nie ma i można drukować i rozdawać do woli ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...