Jump to content
Dogomania

TOFIK (pies staruszki [*]) SZUKA DOMU! PROŚBA O DEKLARACJE STAŁE NA DT!


Recommended Posts

  • 10 months later...

Dawno nie widziałam sąsiadki, ciocia słyszała od niej, że psa komuś oddała...
Dziś spotkałam Panią Danusię... z Tofikiem

Oboje wyglądali na mocno udręczonych.
Sąsiadka coraz starsza, niedawno zdiagnozowano u niej jaskrę, ma iść po skierowanie na operację, nie wiadomo na kiedy by miała ta operacja być

No i poza tym okazało się, że pieska zawiozła jakiś czas temu do schroniska, bo z nią jest na prawdę coraz gorzej, starość nie dodaje sił :(
a Toffik wrócił na drugi dzień do domu...
uciekł? z Palucha do nas kawał drogi, nie wiem co się na prawdę stało, ale psa nie było a teraz jest z powrotem

p. Danusi pomagała druga sąsiadka z jej bloku, ale wyprowadziła się, więc pewnie to też przyczyniło się do tego, że wywiozła psa na Paluch..
ja się z nią dawno nie widziałam, nie miałam pojęcia że sytuacja teraz tak wygląda :(

Dziś sąsiadka wracała od swojej córki z tym swoim biednym pieskiem, a pojechała, żeby wyprowadzić suczkę, bo córka cały dzień w pracy
a biedny Tofik zmarznięty, nie ma kubraczka...

jutro mam nadzieję kupić pieskowi kubraczek
dziś może uda mi się dopasować jakiś stary sweterek...

Bo będę wieczorami wychodzić z małym Tofikiem, a potem ze swoim dużym Toffim

Ech, żal mi bardzo sąsiadki i jej pieska

będę ponawiać ogłoszenia, może uda mi się jakieś lepsze zdjęcia zrobić bidulkowi

Link to comment
Share on other sites

Dzięki ataK i ewatonieja za wizytę! Cieszę się, że nie będę tu całkiem sama z biednym Tofikiem :D
Jak zrobię nowe zdjęcia, postaram się pieska poogłaszać gdzie się da...
na razie myślę o kubraczku, czy ja mam jeszcze jakieś swetry niepotrzebne?
znikam zatem i idę grzebać w szafie, bo niedługo spacerek z "moim" nowym pieskiem

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochane! Dzisiaj Tofik będzie miał piękne (mam nadzieję) ubranko. Mam też nadzieję, że zechce w nim chodzić ;)
Mąż z koleżanką-sąsiadką robi dziś psie zakupy. Na szczęście dla mnie, p. Danusia miała pieniądze na ten cel, bo mąż by pewnie kręcił nosem na sponsoring (głos rozsądku w rodzinie)

no i on jest bardzo lękliwy, wyjęłam wczoraj miarkę krawiecką to schował się pod stół :(
rok temu bał się aparatu...

Link to comment
Share on other sites

Na FB zajrzę po pracy, bo szefa mam w znajomych ;) Wczoraj czytałam... wiem, że ludzie myślą, że to źle dla pieska, że szukamy mu domu... bo będzie tęsknił za Pańcią... ale co będzie jak Pani kiedyś umrze? nie oszukujmy się, w tym wieku to może być w każdej chwili


Anitko, mam do ciebie prośbę, żebyś zmieniła na FB pewne treści... może to drobnostki ale być może ważne... Bo p. Danusia może wychodzić samodzielnie i wychodzi, ale jest jej ciężko, i piesek musi być na smyczy bo rzuca się do niego jeden pies, Pani się ciężko utrzymać ale wychodzi, bo co ma zrobić

Nie jest tak całkiem samotna, ma córkę i wnuczkę, ale one z nią nie mieszkają, przyjeżdżają ale nie codziennie, stąd pomoc w wychodzeniu na spacerki, zwłaszcza wieczorem, bo z jaskrą to niestety po ciemku Pani bardzo słabo widzi.

Z tego co wiem, córka też ma psa i całymi dniami pracuje, wczoraj właśnie p. Danusia wracała od niej, bo wyprowadzała biedną sunię córki :( z biednym zmarzniętym Tofikiem
wnuczka też ma swoje sprawy, kiedy może to przyjeżdża, wczoraj była i mnie spacerek ominął w związku z tym

Tak więc sąsiadka nie jest samotna, ale sama mieszka. Wie, że jej rodzina za bardzo nie ma czasu dla jej pieska i myślę, że dla jego dobra będzie lepiej, jak pójdzie do kogoś kto ma siły i czas się nim zająć

Anitko, zmień te fragmenty o samotności i wychodzeniu jakoś tak ładnie i zgrabnie tak jak najpiękniej potrafisz :)

Ściskam mocno

Link to comment
Share on other sites

odwiedzam toffika i go na ferscika!

ewcia..kurcze - juz tekscik poszedł w eter :/ja nie doczytałam faktów...
moze neich zostanie...
w sumie pani mieszka sama ..
az sie boje napisac - ze ma córke , a córka ma psa...zaraz sie wszyscy rozpisza - jaka to córka niedobra :/

ja bym nei zmieniała

Link to comment
Share on other sites

No może i córka niedobra, ale u córki sunia jedna też już się męczy, bo Pani od jakiegoś czasu ma budę na bazarze i pracuje cały dzień.... drugi pies nie miałby lepiej ze spacerami u córki... niech piszą byleby coś pisali i podnosili Tofika

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej, bo bardzo mi zależy na tym, żeby osobiście sprawdzić ew. dom. I myślę, że ten domek nie mógłby być za blisko, bo Tofik jest mądry, cwany i uciekłby do swojej Pańci, gdyby mieszkał w znanych sobie rejonach...

Tak poza tym, to zapomniałam napisać, ze w ubranko dał się ubrać bez problemu, z tym, że niestety p. Danusia sama nie umie go ubrać :( więc za dnia, jak z nim wychodzi to i tak piesio marznie. Na szczęście trochę cieplej się zrobiło. Wczoraj była z nim na spaceru wieczornym córka p. Danusi, dziś przyjeżdża wnuczka.

Tofik jest strasznie fajny, serio, gdybym nie miała już psa to bym go zgarnęła do siebie, ale wiem, że młody by wtedy i tak miał ciężko - tak blisko Pańci (blok obok) a nie można do niej pójść :(

Ciągnie na spacerkach, wcześniej chodził w szeleczkach, ale on prze do przodu jak mała lokomotywa i pani kupiła mu kolczatkę, tyle, że moim zdaniem jest za ciasna, ledwo ją można założyć :(

Łapkami przebiera błyskawicznie, trochę mi dziwnie było z nim spacerować pierwszy raz. Przyzwyczajona jestem do mojego wielkiego psiska, które też ciągnie, ale w kantarku ładnie reaguje na pociągnięcia smyczą, bo i wiecie, duży, to i nie strach pociągnąć, żeby sięz atrzymał, czy zwolnił, a z małym się bałam, żeby mu kolczatka się nie wżynała, więc śmigałam za nim w tempie błyskawicznym po oblodzonym chodniku jak na łyżwach. Musieliśmy przezabawnie wyglądać ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...