Jump to content
Dogomania

Faktura za udział w wystawie


basia

Recommended Posts

Czy ktoś kiedyś próbował dostać od organizatora wystawy fakturę za udział i opłatę??
Podobnie interesuje mnie czy za wszelkie opłaty związkowe, no może poza składką ale napewno za opłaty związane z rozrodem, któś ubiegał się lub dostał fakturę VAT, umożliwiającą wciągnięcie danej kwoty w koszty??
basia ;)

Link to comment
Share on other sites

Oddziały Związku nie sa płatnikiem VAT, ale ze względu na to,że wpłaty wystawców są ich przychodem powinny wystawiać rachunki ( to jest dalej dopuszczalne).
Jednak , gdy ktoś prowadzi działalność w formie "osoby fizycznej " może sam wprowadzić w koszty opłate nawet na podstawie dokonanego przelewu, albo dokumentu KP - jako tzw. dokument wewnętrzny.
Oczywiście najbardziej czytelny jest rachunek lub faktura.

To samo basiu możesz zrobić z wszystkimi innymi kosztami zwiazanymi z hodowlą jeśli jest to przedmiot Twojej działalności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']a co za roznica czy FA VAT czy rachunek.
Jesli jakas firma ni ejest platnikiem VAT ( wcale bądź jeszcze ) wystawa rachunek ktory ksieguje sie bez problemu - wiekszosc firm zakladanych w 2005 roku - po zmniejszeniu zusu - na poczatku nei jest na Vacie i wystawia poprostu rachunki[/quote]

I właśnie o to chodzi.I jeszcze raz - nawet jak nie ma rachunku - dowód zapłaty też jest dokumentem księgowym i idzie w koszty.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]... a tak z ciekawości;-) , jaką prowadzisz działalność?[/QUOTE]
Haha... jestem ogrodnikiem :lol: Jednak moje psy przebywają na terenie prowadzenie działalności, bo na terenie szkółki drzew i krzewów i odpisywałam od podatku ich koszty utrzymania (że niby pilnują:eviltong: ). Teraz chcę dodatkowo wpisać w ewidencję działalności hodowlę psów (mam 2 suczki, ale nie miałam jeszcze szczeniąt i nie zamierzam;) ) i liczę na możliwość jeszcze większych odliczeń. Tak mi doradza mój księgowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Viggen, napisz co dokładnie wciągasz w koszty. Czy dowód wpłaty za wystawę lub wydruk przelewu z konta jest dokumentem na podstawie którego odliczasz podatek czy zawsze płacisz w oddziale ZK i tylko ich dowód wpłaty jest dokumentem, który księgujesz??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...