Jump to content
Dogomania

Dalmatynka podgryza gosci


edek&zadora

Recommended Posts

Moja suka - 4,5 roku nie dostaje wariacji na dźwięk dzwonka, nie rzuca się na wchodzących. Czeka na swoim miejscu, potem obwąchuje gości, bez agresji. Jak już usiądziemy przynosi im zabawki, zagląda to talerzy, potem kładzie się na swojej poduszce i jest ok, dopóki ktoś nie wykona gwałtownego ruchu albo nie przejdzie za szybko do łazienki, wtedy pies zrywa się i podbiega do niego. Czasem delikatnie łapie za spodnie. Nie zawsze mogę przewidzieć, kiedy ktoś ma zamiar wstać :) więc trochę ta sytuacja jest dla mnie uciążliwa. Dodam, ze nie jest to rzucanie się na ludzi, nie szczeka, nie warczy tylko podbiega i jak ktoś się zatrzyma to ona też staje obok niego, każe jej wrócić na miejsce no to wraca..
Pies ma mocny odruch gonienia, no ale goście to nie koty na spacerze, oni po prostu wstają. Pies jest spory, wiec może kogoś przestraszyć, o dzieciach nie mówię, bo nie mamy, ale domyślam się, że nie byłoby łatwo. Nie chcę zamykać jej w sąsiednim pokoju, bo przecież to niczego nie zmieni.. Może klatka? Pies nie jest szczeniakiem, ale szybko się uczy. Pies nie jest niewybiegany podczas wizyt, ma też swoje zabawki, które oddaje jak się gość z nią bawi.
Poradźcie coś, jak ją tego oduczyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spróbuj może zaaranżować taką sytuację, że przychodzą goście a Ty masz pasa pod kontrolą (na smyczy, lince).
Gdy gość wykona gwałtowny ruch, wstanie a pies zareaguje niewłaściwie to powstrzymaj go (nie daj mu podbiec), każ mu wrócić na miejsce, pochwal, daj smaka,
Niech gość też da smaka ale tylko, gdy suczka jest na swoim miejscu i jest spokojna.
Uważaj tylko, aby nie doprowadzić do sytuacji, gdzie pies będzie podbiegał do gościa żeby dostać smaka, gdy ten wstanie.
Nagroda powinna być podana, gdy pies spokojnie się zachowuje, leży na swoim posłaniu - czyli nie reaguje impulsywnie.
No i powtarzaj aż suczka załapie, że fajnie jest czekać spokojnie na nagrodę.
Może warto jeszcze powstrzymać suczkę do zaglądania w talerze gości. Wiem z autopsji, że to nie łatwe, ale może pohamuje trochę suczkę.

Link to comment
Share on other sites

Spróbujemy :). Na szczęście za jedzenie zrobi wszystko. Często jest tak, ze mówię jej "zostań", albo "odejdź od stołu" no i drugi, trzeci, czwarty raz jest posłuszna, a za piątym razem się ociąga i ściemnia, że niby nie podchodzi :evil_lol:.. no ale jej upór jest mniej więcej taki jak mój, wiec pozostaje cierpliwie się powtarzać ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...