Jump to content
Dogomania

Bichon cafe - czyli pogaduszki o biszonkach :)


mshume

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mshume']Ja będę się zastanawiać, czy nie założyć mini hodowli ( z jedną suczką), bolonczyków dobrych eksterierowo u nas jest bardzo niewiele. Ale to duże wyzwanie i muszę je dobrze przemyśleć. Wiem,ze wtedy trzeba dużo rzeczy poswięcić, np. odpadają częste wyjazdy wakacyjne.[/QUOTE]


Witam wszystkich
hoduję psy od lat i często wyjeżdzam - wszystko zalezy od dobrej organizacji . My planujemy nasze zycie dostosowujac się do kryć i odhowu szczeniąt .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja mam hodowlę bichon frise i maltańczyków. W sumie dopiero zaczynam. Właśnie mam pierwszy miot bichon frise ur.22.02.2010-po Interchampionie ze Szwecji.Urodziły się dwie dziewczynki DOLCE GABBANA Diamond Paradise,DOLCE VITA Diamond Paradise.
[url]http://www.diamondparadise.pl/szczenieta.html[/url]
Zakochałam się w tych dwóch rasach.

Link to comment
Share on other sites

moj bazarek jest na skarpete kudłaczy , kończy się 14 lutego . Już zadeklarowanych jest okolo 300 zł ,Moze stamtad coś otrzymasz - adres bazarku
[url]http://www.dogomania.pl/threads/178234-BaA-o-pienkny-bazarek-na-skarpetAE-kudA-aczy-do-15-lutego-dodajemy-przepisy-na-nalewki[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

bichony jako grupa, czy rasa bichon frise? Grupa bichonów to psy wyjątkowo łagodne, przytulaśne, pozbawione agresji. Mój w domu w ogóle nie szczeka :) Bichony (czyli maltanczyk,bolonczyk, hawanczyk, bichon frise, cotton de tulear, lwi piesek - to chyba wszystko) od starożytności były psami do towarzystwa i pewne zachowania w genach się utrwaliły.Tak jak yorki mają włos a nie sierść, wymagają pielęgnacji.Z tego, co mówiła mi hodowczyni, nie są chorowite (oczywiście mowa o rodowodowych bichonach) i żyją nawet 16 lat. Natomiast yorki to teriery, hodowane kiedyś do polowań na szczury. Mają 'charakterki' i ich powierzchowność może być myląca. Z moich obserwacji yorki są szczekliwe. Mam nadzieję,że pomogłam :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne - szykuję się do zakupu chłopaczka :) jeszcze jest malusi bo ma dopiero 4 tygodnie:) generalnie chodziło mi o bichona frise :) jako rasę. Nie wiem dlaczego ludziska mylą je z pudlami - pewnie przez kłaczki :)
łatwo się uczą? bałaganią w domu? czy dadzą się "opanowac"?

Link to comment
Share on other sites

Jak to szczeniaki ;) trzeba im znaleźć zajęcie.Z miłością i stanowczością wychowywać.Moja hodowczyni ma bolonczyki i bichony frise, podobne charaktery i wygląd (ale nie jeśli bichon jest strzyżony na wystawę).Chętnie się uczą, kiedyś były atrakcją w cyrkach. Mój robi po 3 piruety na raz ;) Często są mylone z pudelkami, bo to rzadka rasa. Bolonczyk ma sierść białą i loczki afro a bichon firse ma sierść świetliście białą i loczki 'jak mongolska koza', bolonczyk ma bardziej psylwetke w kwadracie a bichon w prostokąie - tak je porównał słynny hodowca Bonnano :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest u Bichon Frise . A Hawańczyk to bardzo kochany psiak oddany ,pełen radości bardzo pojętny a z czystościa to naprawde bardzo czysty psiak jak jest nauczony na mate to na dywan nie zrobi .Ale widze ze ty już wybrałaś bichana frise a z jakiej hodowli jak moge wiedzieć ???
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie miałam pieska innej rasy z tej grupy ale myślę że w ogóle bichonki są serdeczne i wierne. Ale np. z nauką czystości miałam spory problem. Gabi jeszcze niedawno co noc załatwiała się na dywan ale teraz już jest ok.

Tak na marginesie - zapraszamy do naszej galeri;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Nigdy nie miałam pieska innej rasy z tej grupy ale myślę że w ogóle bichonki są serdeczne i wierne. Ale np. z nauką czystości miałam spory problem. Gabi jeszcze niedawno co noc załatwiała się na dywan ale teraz już jest ok.

Tak na marginesie - zapraszamy do naszej galeri;)[/QUOTE]

chi23 u ciebie były problemy z czystością ponieważ poprzedni właściciel (nie moge powiedzieć ze był to hodowca ponieważ Gabi nie jest rasowa ) nie nauczył ją czystości ...:( Pies rasowy jest uczony czystości od maleńkości i nie zrobi ci na dywan mój Pedruś nawet teraz jak był chory miał rozwolninie nie zrobił na dywan tylko na mate .Mam sąsiadke co ma shih tzu i tez nie zrobi jej na dywan tylko albo prosi albo na mate ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...