Jump to content
Dogomania

Bichon cafe - czyli pogaduszki o biszonkach :)


mshume

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cioteczki, powiedzcie co jedzą wasze pupilki. Mój coś strasznie wybredny jest, jesli chodzi o karmę,była już Royal C, Eukanuba, teraz Bento Kronen i figa, ledwo liźnie. Za to za naszym jedzeniem ciągle żebrze (nie dajemy mu jednak przy stole).Nie chcę go przestawiać na gotowane bo to trudne do zbilansowania i kamień mu się zrobi :( Ale martwię się, że chłopak nie dojada.

Jeszcze jedno: jaki spray używacie do rozczesywania włosków kudłaczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karka']Lewki też się meldują tutaj ![/QUOTE]
Zapomniałam o Lewkach

Mój Pedruś jest na royalu ,profinum i Eukanuba (niskobiałkowa)
A fafik royal cardiac,intestinal i mature mini

[quote name='mshume']Jeszcze jedno: jaki spray używacie do rozczesywania włosków kudłaczy?[/QUOTE]

Ja używam Ring 5 - Coat Gloss Odżywka nabłyszczająca sierść :) Działa też antystatycznie
Ale szukam lepszego specyfiku :D

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie wpadłam na pogaduchy. Jestem właścicielką hawanki Gabi;) i muszę powiedzieć że Gabi to też niejadek. Je royal canin dla wybrednych psów, to znaczy ja chce żeby jadła a ona tylko się obraża (!) , idzie sobie i przez resztę dnia patrzy na mnie spod tej swojej gzrywy i przewraca oczami...

Link to comment
Share on other sites

A mnie dzis Kiki dostał znów po pewnej przerwie Royal C i wiągnął porcję aż miło.Zobaczymy, jak długo będę się cieszyć ;) Kurczę, moje dzieci nie wybrzydzają przy jedzeniu, a ten gagatek tak.
Chciałam was zapytać, jak to jest jak w domu są dwa lub wiecej psów? Kiki do 10 miesiąca był w domu z 3 innymi psami i widzę,ze jest najszczęśliwszy, jak ma psiego towarzysza zabaw. I tu pojawia się pytanie: u zakupić suczkę (chociaż nie chciałabym mieć więcej jak 3 mioty w karierze ;) czy drugiego pieska, tu kwestia czy będą żyć zgodnie.Może macie jakies rady?

Link to comment
Share on other sites

Gabi miała w domu 2 towarzyszy: pinczerka który nie żyje i shiz tzu który już obecnie mieszka u mojej cioci i teraz ma jednego przyjaciela który mieszka na dworzu. Nie sądze żeby jej brakowało kolegi w domu. Lepiej kupić suczkę a potem po prostu wysterylizować, bo samce mogą się nie lubić.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie nie zgodze z tobą Chi23 Pierwszym psem którego mam jest Fafik:loveu: po kilku latach postanowiłam kupić mu przyjaciela i kupiłam Pedra:loveu: ... Chłopcy sa tak zżyci z soba ze nie wiem jak to bedzie jak fafciu odejdzie za Tm :(
Jeden bez drugiego żyć nie może :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak : moim zdaniem lepszym towarzyszem dla Kiki byłby drugi pies. Jeśli jest tak jak piszesz ,że Kiki jest towarzyski szybko zaakceptuje drugiego psa i będą żyć w przyjaźni. To nie jest prawda ,że pies z psem się nie dogada a bywa i tak ,ze pies z suką potrafią się nie znosić:-) Posiadanie psa i suczki jest owszem dobrym rozwiązaniem ale w okresie cieczki u suczki trzeba taka parę izolować i bardzo pilnować by nie doszło do przypadkowego krycia. Nie jest to łatwy okres, oboje mogą stale popiskiwać , wyć, szczekać.Pies przestaje z reguły jeść , nie można ich razem wyprowadzać na spacery bo każdy napotkany na zewnątrz obcy pies będzie traktowany jak rywal i może dochodzić do utarczek miedzy psami .Absolutnie nie można zostawiać takiej pary samej nawet na moment . .W czasie cieczki pies może znaczyć swój teren (czyt.mieszkanie) .Można by takich minusów wymienić jeszcze kilka. Nawet jeśli planowałabyś hodowlę to trzeba pamiętać ,że zakupiona suczka może nie okazać się na tyle wartościowa by ją rozmnażać bądź szczenięta z tej pary nie będą ładnymi przedstawicielami rasy . Nie warto wtedy powtarzać takiego skojarzenia. Hodowla to bardzo trudna sztuka. Możesz natomiast kupić suczkę i wysterylizować co nie przeszkadza w pokazywaniu jej na wystawach a Kiki z pewnością będzie szczęśliwy z towarzystwa.Jedno jest pewne posiadanie dwóch i więcej psów to okazja by móc przyjrzeć się im wzajemnym relacjom , psiaki lepiej znoszą naszą nieobecność w domu , mają towarzysza do zabawy gdy my nie mamy czasu i są z pewnością szczęśliwsze...

Link to comment
Share on other sites

Ja swoim zakupiłam dla Pedra obróżke z prawdziwą cyrkonią ,zabawke warkocz i jedzonko shina dog(kurczak z łososiem )i kurteczke :)
A dla Fafcia puszka shina dog (wiem ze nie powinnien jesc ale taka puszeczka nie powinna mu zaszkodzic rozmawiałam z weterynarzem ) zabawke duza piłeczke (jest taka mieciutka i przyjemna) i warkocza , sweterek

:D
A wy co kupujecie ????

Link to comment
Share on other sites

Co do prezentu: Kiki dostanie kong i nowy polarek :)
Karko, jak zwykle twoje rady są mi bardzo pomocne, dziękuję :) Czy dwa samce nie będą mi na wyścigi znaczyć domu (teraz Kiki znaczy tylko ogród)? Nad suczką do hodowli będę sięjeszcze zastanawiać, w lipcu przyjedzie do mnie hodowczyni Kiki to zobaczymy,czy doradzi mi dla bialaska jakas fajną pannę. Chociaz nie myślę, abym chciala miec więcej niż 2-3 mioty w historii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karka']Hodowca twojego pieska z pewnością Ci dobrze doradzi:-)) W zasadzie nie powinno być problemu z podsikiwaniem mieszkania przez dwa pieski , problem natomiast może się pojawić jeśli dojdzie do stada suczka))[/QUOTE]
Wtedy to samce moga sie gryść .....
Ja chciałabym w przyszłości kupić koleżanke dla Pedra ale nie wiem czy to dobry pomysł ....

Link to comment
Share on other sites

Ja będę się zastanawiać, czy nie założyć mini hodowli ( z jedną suczką), bolonczyków dobrych eksterierowo u nas jest bardzo niewiele. Ale to duże wyzwanie i muszę je dobrze przemyśleć. Wiem,ze wtedy trzeba dużo rzeczy poswięcić, np. odpadają częste wyjazdy wakacyjne.

Link to comment
Share on other sites

Jako ,że nijak mi nie wychodzi wklejenie zdjęć zapodaję link )) A wszystkim miłośnikom biszonów ślę najcieplejsze życzenia świąteczne
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam i spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia.

[URL]http://img33.imageshack.us/img33/1716/15839399.gif[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karka']Jako ,że nijak mi nie wychodzi wklejenie zdjęć zapodaję link )) A wszystkim miłośnikom biszonów ślę najcieplejsze życzenia świąteczne
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam i spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia.

[URL]http://img33.imageshack.us/img33/1716/15839399.gif[/URL][/QUOTE]

Dziekujemy :) Ja też wam zycze :)
Z okazji Świat Bożego Narodzenia, życzę Wam : Na stole dużo jedzenia. By ryba świetnie smakowała i kapusta pięknie się prezentowała. Choinka ślicznie świeciła i każda bombka się mieniła. Byś znalazł pod choinką prezentów moc, w tę świąteczną noc. :)
[URL]http://img692.imageshack.us/img692/6069/frametoy20091224094028t.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...