Jump to content
Dogomania

Sporty zimowe - skijouring


Szamanka

Recommended Posts

[B]ELO!!
[/B]
[B]hmmm probowalem na nartkach ale stwierdizlem ze narazie pozostane przy saniach ;) heheh moze kiedys naucze sie na nartkach z psem;)[/B]

[B]moja siora jezdzi od paru lat na nartach z psem i startuje nie zle jej idzie probowala z dwoma nawet ;)[/B]
[B]:evil_lol: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Danek, a czy zimą jeździsz na rowerku? Jeśli tak - to czy masz jakieś specjalne opony? Bo ja się też nad rowerem zastanawiałam, tylko bałam się po tym zmrożonym sniegu jeździć..
Teraz to już w ogóle mi się wszystkiego odechciało po 3 razy dłuższym powrocie z pracy do domu..:mad:
Zaczynam tęsknić za wiosną...[/quote]

A więc co do opon to jeżeli MTB to Michellin Wildgripper S - są na tyle miękkie że da się rade jeździć po śniegu czy lodzie - wiadomo ze się slizgają ale sa naprawdę miękkie - ot taka prawie opona zimowa. Jednak proponuję zakupić opony o szerokości 2,1" z bieżnikiem terenowym - do tego blacho-wkręty wkręcane od wewnątrz i ucinane tak aby wystawały z 3mm, do wewnątrz jeszcze stara dętka i dopiero właściwa - całość trochę waży ale dokładnie zrobiony zestaw jest rewelacyjnej przyczepności nawet na lodzie - jednak cały czas trzeba uważać ... Aż chce się jeździć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']Danek, a czy zimą jeździsz na rowerku? Jeśli tak - to czy masz jakieś specjalne opony? Bo ja się też nad rowerem zastanawiałam, tylko bałam się po tym zmrożonym sniegu jeździć..
Teraz to już w ogóle mi się wszystkiego odechciało po 3 razy dłuższym powrocie z pracy do domu..:mad:
Zaczynam tęsknić za wiosną...[/quote]


Tak, jeżdzę cały czas, a teraz niedługo (mam nadzieję, z dwoma psami- mój Chinook i suczka znajomej- Bora. Tylko jak to z kobietami bywa teraz jest ''niedysponowana'' albo wręcz przeciwnie jakby to zapewne określił Chinook:lol:)
Po tym co napisał Mellows niewielę mogę dodac:lol: Jeżdze na Wildgripperach(Comp S 1.95''), ale nie stosuję opon z kolcami bo nie chce mi się zrobić:lol:, są bardzo cięzkie i mają nieciekawą trakcję, poza tym tam gdzie jeżdzę mam kawałki zywego asfaltu. Ponadto zeby jezdzić na takich oponach musisz miec ramę z dużym(i to bardzo) prześwitem, a ja nie mam aż tak bardzo, i jeszcze poza tym te opony bardzo obijają rame(kolce) a ja nie po to płaciłem 1000zł za rame zeby jeżdzić na strupie:lol:

Te opony uzywam przez cały rok więc Mellows troche przesadził pisząc ze to opona zimowa. A co jeszcze. Aha warto zmniejszyć ciśnienie w oponie, wtedy przylega większą powierzchnią, więc też jest przyczepniejsza.
Dobrym pomysłem na taki lod i śnieg jest kupienie naszych polskich Dębic- model Tygrys. kosztuje to to chyba z 15 zł i nadaje sie chyba nieżle(bierznik jest fajnie wyprofilowany, i przylega dużą płaszczyzną)

Koniecznie obniz sobie siodełko. Ja mam na maksa opuszczone. Bezpieczniej(środek cięzkości nizej) a i droga do ziemi krótsza:lol:
Niestety cały czas trzeba maksymalnie uważac. na psa, na drogęi na przechodniów- czasami sie to to pojawia, i to jeszcze w moherze:lol:

Link to comment
Share on other sites

... taką małą poprawkę dodam - napisałem ze to taka prawie opona zimowa gdyż jest naprawde mięciutka :) a nie ze to opona zimowa ...

Co do kolcowania to bez problemu mozesz zrobić oponkę 1,95" - kolce mają wystawać tak minimalnie - 2-3mm więc powinna się zmieścić w ramie ... Dłuższe powodują własnie kiepską trakcje i ten niebezpieczny uślizg boczny ...

U nas śnieg dziś się już kończy ... ehhh ... długo się nie nacieszyliśmy ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...