Jump to content
Dogomania

WARSZAWA - zaostrzenie psich przepisów???!!!


asher

Recommended Posts

[quote name='Jula'][B]Beata G.[/B] dzięki Ci za prawnicze instrukcje na innym wątku. Całkiem nieźle się dokształciłam. Wiem o wyższości Ustawy o Ochronie Zwierząt nad np. uchwałą Rady Miasta a także o lapsusie "ma kaganiec". Pomogło mi to nawet raz w rozmowie z panami z SM. No i jeszcze to,że "sprawuję nad swoim psem kontrolę.[/quote]

Jula, daj linka do tego wątku, bo mądrych wypowiedzi warto posłuchać.
Na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pagaj']Jula, daj linka do tego wątku, bo mądrych wypowiedzi warto posłuchać.
Na wszelki wypadek.[/quote]
Pagaj, naprawdę warto, ale qurcze nie pamiętam, bo to było dawno co najmniej pół roku temu, chyba w temacie "prawo" chodziło o mandat za psa biegającego bez smyczy ???
Ja sama wiem o co chodzi ale wolałabym nie pisać sama bo mogę coś przekręcić, a tam ważne były "prawnicze sformułowania".

P.s. przepraszam, za tak późną odpowiedź, ąle byłam chora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jula']Pagaj, naprawdę warto, ale qurcze nie pamiętam, bo to było dawno co najmniej pół roku temu, chyba w temacie "prawo" chodziło o mandat za psa biegającego bez smyczy ???
Ja sama wiem o co chodzi ale wolałabym nie pisać sama bo mogę coś przekręcić, a tam ważne były "prawnicze sformułowania".

P.s. przepraszam, za tak późną odpowiedź, ąle byłam chora.[/quote]

Acha, dziękuję - poszperam, to może znajdę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście jestem za tym, żeby psy jesdnak chodziły na smyczach, a niekiedy i dzieci. Zarówno jedne jak i drugie są często nieprzewidywalne.A nagłe spotkanie takich dwóch istot może być bardzo nieprzyjemne.Często zdarzają mi się sytuacje gdy przchodzące obok mojej suni dziecko nagle i gwałtownie zamacha ręką lub krzyknie albo co najgorsze wyciągnie niespodziewanie rękę do psa i to jeszcze od tyłu czym go kompletnie zaskakuje. Reakcje psów na takie sytuacje są różne. Moja sznaucerka jest dość pobudliwa i dlatego jestem spokojniejsza gdy jest na smyczy i mam ją pod kontrolą. Puszczam ją luzem i bez kagańca w sytuacjach absolutnie dla niej i innych bezpiecznych.Na warszawskiej Ochocie gdzie mieszkam Straż Miejska dość energicznie reaguje na psy biegające bez smyczy i bez kagańca. Jednak nie czepiają się małychi starych piesków.Niestety w okolicy mieszka sporo właścicieli psów (różnej wielkości) które puszczają luzem a samai stoją i spożywają napoje nie zawsz niskoprocentowe. Nie mają żadnej kontroli nad swoimi psami i już kilkakrotnie zdarzyły się walki mojej walecznej, średniej sznaucerki Belki z innymi, większymi od niej sukami, które nagle wypadały wieczorem zza jakiegoś krzaka, gdzie właściciel z kolegami "spożywał". Raz skończyło się takie spotkanie poranieniem zadu mojej Belki na tydzień przed wystawą (na którą przez to nie pojechałam). Kosztowało mnie to sporo nerwów, opłatę wystawową, leczenie weternaryjne i opłatę za następną wystawę (robimy czempionat) Jedyna satysfakcja : Belka też przetrzepała przeciwniczce ( mieszańcowi ON) futerko. Wniosek: kocham wszystkie psy na smyczach!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...