Jump to content
Dogomania

Dawki Puriny


marcin1979

Recommended Posts

Witam. Karmiłem mojego 5-miesięcznego laba karma DOG CHOW. Dawki miał teraz w granicach 160g na 3 razy. Postanowiłem mu zmienić karmę na lepszą i wziąłem PRO PLAN. A tam dawki mi wychodzą koło 100g na 3 razy. Biorę oczywiście średnią dawkę z tych co podaja na opakowaniach. Możliwe żeby była aż taka różnica na porcjach miedzy jedną karmą a drugą.

Link to comment
Share on other sites

Tak, bardzo możliwe. Mój pies waży 4 kg. Weterynarz mi powiedział jasno: dobrej karmy 65 g na dobę, gorszej 110 g. Wniosek - z karmy gorszej jakości pies mniej przyswaja, dlatego też podaje się jej więcej. Także Twoje obserwacje są jak najbardziej możliwe. Poza tym, m. in. po dawkowaniu (to na pierwszy rzut oka, potem trzeba się wgłębiać) można poznać dobrą karmę. Oczywiście, najważniejszy jest skład. Tu zwracaj szczególną uwagę, aby było ok. 30% [B]mięsa[/B], i mięsa, a nie produktów pochodzenia zwierzęcego, bo to są dzioby i pióra, kości... wszystko, czego nie da się sprzedać inaczej:( Uważaj, aby nie było za dużo ziemniaków i wypełniaczy. Najlepiej też, gdy w karmie nie ma konserwantów i barwników, a więc benzoesan sodu - karma odpada! To ważne! Jeśli coś pominęłam - proszę o uzupełnienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...