Jump to content
Dogomania

Basenji w Afryce - prawda i mity


Ypsylon

Recommended Posts

[quote name='zielona']gmk;Ciekawostką pewnie jest też fakt że mioty po naszej Pace – PAKANYA LIWANG- jak najbardziej z polskiej hodowli w prostej linii po 8 sprowadzonych do Anglii basenji są oczekiwane i zarezerwowane od 5 lat czyli odtąd odkąd Paka pojawiła się w naszym domu i to głownie od hodowców z tzw. Zachodu. Daje to wiele do myślenia jeśli ktoś pozbędzie się blokujących świeżość umysłu uprzedzeń, czasem jak widzę, wręcz chorej nienawiści, a na pewno zaślepiającego samozadowolenia. Tzw. rozmnażanie Paki przebiega zgodnie z zachowaniem zarówno zobowiązań podjętych przez nas wobec Hodowli Liwang jak i wobec założycielki Hodowli Horsley`s, o której dziś większość z „młodych” hodowców już nie pamięta. Próby rozmnażania tych linii bez koniecznej wiedzy zawsze kończyły się niepowodzeniem. A łączenie ich z psami niewiadomego pochodzenia lub tzw. świeżą krwią to bolesne doświadczenie a dla mnie po prostu świętokradztwo. My tego błędu nie popełniamy.[/SIZE
[/QUOTE]
Pakanya Liwang ma 5 lat.Chciałam zobaczyć jej potomstwo i znalazłam tylko jedno dziecko.Domino Dancing......... .
Jeżeli są zamówienia i hodowcy czekają na szczenięta po tej suni to czemu ona nie ma więcej dzieci?
Nasuwają mi się cztery odpowiedzi.
- hodowca nie chce już więcej szczeniąt po tej suni,
- sunia ze względu na inbred ciężko zachodzi w ciążę,
- sunia rodzi martwe szczenięta bądź jest niewielka ich przeżywalność,
- sunia jest wysterylizowana,
Jest coś takiego jak "przypuszczalna wartość odziedziczalności niektórych cech"
u psów płodność waha się od 10-15 %
liczebność miotu 10 - 20%
przeżywalność szczeniąt 10-15%
Przy inbredach wyżej podane procentowe wartośći znacznie spadają.Dlatego też zinbredowane psy mają prawo mieć niskie libido a suki problemy z zajściem w ciążę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...