Jump to content
Dogomania

BÓL (watroba) - leki?


Zabqa

Recommended Posts

Witam!

Moj niemlody piesek przyjmuje od wczoraj encorton (2mg na dobe/7kg wagi) ze wzgledu na bardzo chora watrobe:( Oprocz tego podaje mu essentiale forte i hepatil. Do konca nie wiadomo co mu jest (mial USG, badania krwi, nowotwor wykluczony)- na pewno wystapil rozklad komorek watrobowych i generalnie watroba jes powiekszona i chyba przekrwiona.

Moje pytanko dotyczy jego uproczywych bolow. Jak mozna to zlagodzic? Czy moge sie spodziewac po encortonie, ze zmniejszy te bole? Lekarz radzil juz nie mieszac w te i tak juz spore dawki lekow jeszcze lekow przeciwbolowych:( Z tym, ze pieska czesto bola wnetrznosci:( wierci sie, popiskuje, szczegolnie przy zmianie pozycji lub po posilku...Prosze o pomoc i wyjasnienie moich watpliwosci!
Z gory dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zabqa']Lekarz radzil juz nie mieszac w te i tak juz spore dawki lekow jeszcze lekow przeciwbolowych:( [/QUOTE]Pytanie moje - jaki jest cel leczenia? Bo chyba chodzi przede wszystkim o to, zeby psu ulzyc, a nie zeby kosztem bolu przedluzac zycie niemodego, jak piszesz, pieska...

Lekarze (wet. i ludzcy) nie przykladaja dostaecznie duzej wagi do roli bolu (czy tez jego braku) w zdrowieniu i gojeniu sie organizmu. Ja bym szukala weta, ktory uzna leczenie bolu za priorytet, szczegolnie w wypadku starszego pieska. Trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Flaire - masz racje w pewnym sensie....
A moje pytanie dotyczylo wlasnie tego czy lekarze, podajac mu encorton mysleli tez o wyeliminowaniu bolu. Ja sie niestety nie znam na lekach, wiec ocenic tego nie moge. Piesek poki co przyjmuje lek drugi dzien i na razie go boli...Czy mam miec nadzieje, ze to sie zmieni niedlugo czy od razu isc na ponowne konsultacje?

Nie chcialabym zmieniac weterynarza (a w tej lecznicy jest kilku, ktorzy go ogladali), gdyz jego choroba jest dosc dluga i skomplikowana, a oni znaja dokladny jej caly przebieg.
Moze jednak wraz z encortonem, hepatilem i essentiale mozna mu podawac np no-spe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zabqa']A moje pytanie dotyczylo wlasnie tego czy lekarze, podajac mu encorton mysleli tez o wyeliminowaniu bolu. [/quote]Encorton to steryd, moze pomoc wyeliminowac bol, szczegolnie jezeli powodem bolu jesst stan zapalny. Ale Ty piszesz, ze pieska boli - moim zdaniem w takim przypadku nie ma na co czekac, tylko nalezy ten bol leczyc.

[quote name='Zabqa']Nie chcialabym zmieniac weterynarza (a w tej lecznicy jest kilku, ktorzy go ogladali), gdyz jego choroba jest dosc dluga i skomplikowana, a oni znaja dokladny jej caly przebieg. [/quote]To znajdz jednego sposrod nich, ktory jest zainteresowany leczeniem bolu. Moze nie powiedzialas im dostatecznie jasno, ze pies czuje bol? Jesli masz dobrego weta, to pewnie wlasnie tak jest. Ja bym wrocila na konsultacje i skoncentrowala sie wlasnie na bolu.

[quote name='Zabqa']Moze jednak wraz z encortonem, hepatilem i essentiale mozna mu podawac np no-spe?[/QUOTE]Sama nic mu dodatkowo nie podawaj bez konsultacji z wetem!!! Szczegolnie przy leczeniu sterydami.

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej - idź na ponowne konsultacje. Nie wahaj się, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Jak pisze Flaire - nie działaj na własną rękę. Ale a propos No-spy: mój pies równolegle z antybiotykiem, lekiem przeciwkrwotocznym i właśnie sterydem dostawał No-spę, ponieważ u niego również silny ból był umiejscowiony w jamie brzusznej. No-spa w zastrzykach przynosiła niemal natychmiastową, widoczną ulgę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...