Jump to content
Dogomania

Czas na Parson Russell Terrier


Lorelei

Recommended Posts

Jako nowy osobnik na Forum: witam wszystkich! :bye:

Założyłam nowy wątek, ponieważ moją głowę od pewnego czasu zaprząta jedna myśl: czas na psa! Jest to idea wyrażona w mocno skróconej formie Więc rozszerzając myśl: rozglądając się po forum, czytając wszystko co mi wpadnie w ręce - doszłam do wniosku, że pora na Parsonka :loveu:
Nie będzie to mój pierwszy pies - poprzedni suczka cocker spanielka odeszła już jakiś czas temu... Teraz coraz bardziej doskwiera w domu pustka...

Dlaczego właśnie Parson Russell Terrier? Ponieważ poszukuję psiaka - towarzysza, wesołego kumpla skorego do zabawy, który mógłby towarzyszyć mi na spacerach :painting:, jeździłby ze mną do stajni no i stanowiłby wdzięczny obiekt fotograficzny w dniach tematycznej posuchy :razz: ... Potrzebuję pogodnego psiego kompana - takiego "do rany przyłóż" na widok którego nawet w najohydniejsze listopadowe dni gęba sama się uśmiecha. :grins:
Dlatego Parson... - mam rację? :)
Jako, że już nie studiuję, mam wolny zawód i większość czasu spędzam "w domu" (znaczy: nigdzie na 8h nie muszę znikać zostawiając tym samym psa samego - a nawet jeśli będę musiała gdzieś na dłużej wyjść - to są rodzice - pracujący na zmiany, tak, że praktycznie zawsze jest ktoś w domu, a dni kiedy przez kilka godzin akuratnie ma nikogo należą do rzadkości) - Parson wydał mi się typem idealnym.

I teraz po tej rozlazłej "preambule" pytanie: [B]gdzie takiego pieska kupić? Czy znacie, polecacie jakieś hodowle? [/B]
Nie zależy mi na idealnie wzorcowym typie budowy i wystawowym eksterierze...(jeśli taki by się trafił - pewnie pomyślelibyśmy o wystawianiu - ale nie jest to dla mnie absolutnie żaden priorytet). Psiak ma być poprawnie zbudowany, z dobrym charakterem, zdrowy. No tak - co do szczególnych preferencji jednak jakieś mam: ma być "szczotką"... (zakochałam się w tych kudłatych mordkach :loveu:)
Acha - idealnie byłoby gdyby polecana hodowla znajdowała się gdzieś na śląsku, dolnym śląsku, opolskim, małopolskim, łódzkim... w każdym razie w miarę blisko Częstochowy (choćby ze względu na odwiedziny przed ostatecznym nabyciem pieska).
[COLOR=DimGray]PS.: I jeszcze jedno pytanie - natury technicznej: jak kształtują się ceny szczeniaków (pieski - nie suczki) tej rasy? (widełki - mniej więcej) - muszę przygotować się na ten wydatek. :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam zakręconą russellomaniaczkę :)
witam w gronie :)

sama mam 6 białych, weimarkę, gończą, mix-a + konie więc wiem jak to wciąga

Parson będzie dla ciebie idealnym kompanem - ja z moja najstarszą babcia Fanaberią nawet na studia chadzałam :)

a małe białe w teren za końmi chodzić kochają !

jak zobaczysz tutaj w tematy "Mysio-zagładowe", to znajdziesz sporo zdjęć psio-końskich

ceny rodowodowego parsonka to wydatek od około 1 do 3 tyś.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witajcie, ja też zostałem wielkim wielbicielem rasy Parson Russell Terrier, te wiecznie uśmiechnięte pyszczki, potężna ilość energi, wygląd, budowa, temperament, mnoga ilość pomysłów na nudę. Narzeczona mówi, że PRT jest podobny do mnie, że ja sam wyglądam jak Parson to oczywiście żart. Przeczytałem 5 pozycji ksiązkowych na temat psów w tym dwie o PRT. Codziennie przeglądam stronki internetowe, allegro, stronki hodowców, na pulpicie komputera mam zdjęcie Parsonka, na pulpicie komórki Parson. Ostatnio zamówiłem kalendarz z Jackiem russell terrierem bo z Parsonkami w Polsce nie ma :(. Oczywiście narazie jestem teoretycznym posiadaczem Parsona ale decyzja już zapadła po naszym weselu kupimy psa z dobrej hodowli, decyzja jest trudna bo mam kilka na oku. Za dobrym Psem to na koniec Polski można pojechać, osobiście odwiedziłem hodowlę Poldiable, bardzo mili właściciele i przeurocze psy. Poniżej kilka hodowli:
[url]www.mysia-zaglada.pl[/url] :)
[url]www.poldiable.pl[/url] :)
[url]www.dwietwarze.pl[/url]
[url]www.terrier.com.pl[/url]
[url]www.parsonrusselterrier.cieszyn.pl[/url]
[url]www.hodowlaszelmy.pl[/url]
[url]www.psieszaleństwo.pl[/url]
[url]www.rogwojskiego.pol.pl[/url]
Jeżeli kogoś pominołem prosze uzupełnić. Mam nadzieje, żę na coś się przydałem.
Pozdrawiam wszytskich Parsonomaniaków :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']zapraszam tutaj
jest tu spis wszystkich hodowli PRT w Polsce i nie tylko

linka nie wrzucę - więc zapraszam na bloga - po prawej stronie jest link :)

pozdr

A.[/QUOTE]
Witam przeglądałem Pani osiągnięcia i piesków również:lol:, zdjęcia a nawet filmiki jetem pełen podziwu. Gratuluje posiada Pani piękne psy takiego psa jak Emir można pozazdrościć, chciałbym aby mój tak wyglądał w przyszłości:evil_lol: pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hubix']Ja wolę zeby moja suczka miała jak najbardziej prosty ogonek bo zakrecone to jak u prosiaczków[/QUOTE]
a w czym ci taki ogonek przeszkadza ?
nie jest niezgodny z wzorcem, a jeśli pies jest brzydki, to mu i prosty ogon nie pomoże :)

Moje prosiaczki jak dotąd doskonale sobie radzą na wystawach w kraju, za granicą jak i w sporcie, czy użytkowości.
więc dla mnie ogon jest akurat ostatnia sprawą o którą bym się martwiła.
zwłaszcza, że nawet z "najlepszych "skojarzeń może prosiaczek wyjść ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Dziękuję ślicznie i zapraszam w odwiedziny :)):


ps Agnieszka jestem - bez "paniowania"[/QUOTE]


Witaj jestem przekonany, że odwiedzę Ciebie i Twoja gromadkę :) . Mieszkam w Gdyni daleko nie mam do Ciebie, już się nie mogę doczekać. Odnośnie ogonka to kwestia gustu, i jak mówisz wzorzec dopuszcza prosty i zakręcony ogonek. Nie będę kochał pieska za ogonek tylko za jego charakter. Sam na początku myślałem o PRT z kopiowanym ogonem ale to mi szybko przeszło i cieszę się z tego. Pozdro a i jeszcze jedno Aga napisałem do Ciebie na forum-kynologia na temat Emira. Jak byś mogła przeczytać to będę wdzięczny a jak nie to napiszę ponownie tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hubix']O to własnie my wybralismy z mamą [url]http://www.dwietwarze.pl/[/url]
Bede z suczka trenował frisbee i Agility :multi::multi::multi:
Mam 10 lat i trenuję juz od 5 lat dlatego terazm mam miec własnego psa, tylko mojego :loveu:[/QUOTE]
Witaj ty masz 10 lat? A co trenujesz już 5 lat można się dowiedzieć? :) pozdro bonzo

Link to comment
Share on other sites

Hubix to mój syn i trenuje Agility i Frisbee oczywiscie w naszym klubie od ok 5 lat - na poczatku z naszym Owczarkiem a teraz z border collie Musli:)

Co do ogonkow , hm...to mimo, ze Hubert to jeszcze dziecko , mysle, ze chodzi o to , że jednak dazy sie do prostych ogonów a poniewaz słyszal wiele rozmów naszych w klubie , to swoje wywnioskowal i ma prawo. Kiedys jak sie kopiowało ogonki to jednak nie było widac co tam dalej z ogonkiem by...sie działo gdyby cały byl a teraz faktycznie naturalnie proste sa zdecydowanie lepiej oceniane - ale to tylko ogonki.

Co do Emira ....hm Agnieszka chyba najlepiej wiesz co mam na mysli i chyba najwyzszy czas cos z tym zrobic :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MusliStracciatella']Hubix to mój syn i trenuje Agility i Frisbee oczywiscie w naszym klubie od ok 5 lat - na poczatku z naszym Owczarkiem a teraz z border collie Musli:)[/quote]
he he tak właśnie myslałam

[quote]to swoje wywnioskowal i ma prawo. [/quote]
a ktoś mu broni ?

[quote]Co do Emira ....hm Agnieszka chyba najlepiej wiesz co mam na mysli i chyba najwyzszy czas cos z tym zrobic :)[/QUOTE]
taaa i ze złota kaczką też
lool

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

poszukuję psiaka - towarzysza, wesołego kumpla skorego do zabawy, który mógłby towarzyszyć mi na spacerach :painting:, jeździłby ze mną do stajni no i stanowiłby wdzięczny obiekt fotograficzny w dniach tematycznej posuchy :razz: ... Potrzebuję pogodnego psiego kompana - takiego "do rany przyłóż" na widok którego nawet w najohydniejsze listopadowe dni gęba sama się uśmiecha. :grins:
Dobrze trafiłeś Russell teriery są towarzyskie, strasznie są odważne i nie mają lęku wysokości

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='PARSONRK']uu jaka reklama :]
szkoda, ze tam się tak...jednostronnie zrobiło.......

co tam słychac u ciebie ?[/QUOTE]

nie chodzi o reklamę tylko o informacje na temat rasy :) widzę, że niekoniecznie uświadomione osoby się tu wypowiadają więc może warto poczytać więcej :)))

jeśli o mnie chodzi żyję, a właściwie trwam w zagonieniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bibunia Szczotunia']niekoniecznie uświadomione osoby się tu wypowiadają [/quote]
jak i wszędzie - internet ma to do siebie, że każdy może wszystko ;]

[quote]
jeśli o mnie chodzi żyję, a właściwie trwam w zagonieniu :)[/QUOTE]
oj
nie brzmi to optymistycznie ....
mam nadzieję, że wszystko w porządku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']oj nie brzmi to optymistycznie ....
mam nadzieję, że wszystko w porządku[/QUOTE]

wszystko ok, ale praca, szkoła, pies, zawody, rodzina....nawet fotek nichce mi się w neta wstawiać :roll: czasem tylko wchodzę, luknę co się dzieje i na tym koniec :oops:

a jeśli chodzi o russellowe to jak pewnie zauważyłaś temat Bibi nieruszony od pół roku :-o chociaż są też pewne powody przez które tak się dzieje, wcześniej pisałam i wstawiałam foty nawet jak nikt do nich niezaglądał :roll: eeeee....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bibunia Szczotunia']wszystko ok, ale praca, szkoła, pies, zawody, rodzina....nawet fotek nichce mi się w neta wstawiać :roll: czasem tylko wchodzę, luknę co się dzieje i na tym koniec :oops:[/QUOTE]
brak czasu - oh znam to ;]
choć ostatnio mam sporo wolnego - "dzięki" urazowi kręgosłupa mało co robić mogę :/ ale już lepiej i mam nadzieję, że tak zostanie :]
ale dzięki temu np stronkę sobie zrobiłam w końcu :]

[quote]
a jeśli chodzi o russellowe to jak pewnie zauważyłaś temat Bibi nieruszony od pół roku :-o chociaż są też pewne powody przez które tak się dzieje, wcześniej pisałam i wstawiałam foty nawet jak nikt do nich niezaglądał :roll: eeeee....[/quote]
a russelowe upadło strasznie - już nawet ja mam więcej info i wyników z wystaw niż tam...
a Bibi nie komentują, bo one nie jest "w ich kręgu" :> ogólnie mało który temat psa jest komentowany.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...