Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 29.01.2006


limnolka

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Napisala [B]Dorota:[/B]My bylismy w Kailiningradzie pod koniec listopada i na granicy nie mielismy zadnych problemow.... Trzeba powiedziec celnikom,ze jedziesz z psem i puszczaja Cie poza kolejnoscia.
[/quote]
My tez tak robilismy i z naszymi celnikami bez problemu mozna bylo sie dogadac.

Link to comment
Share on other sites

W lipcu 2004 był cyrk na granicy.Wiele psów z Polski nie mogło dojechać na czas na wystawe bo rosyjscy weci robili cyrk.Zadzwoniłysmy z San Agnes do konsulatu i opóźnino rozpoczecie wystawy o dwie godziny aby 30 psów z Polski mogło dojechać.Chodziło o zmianę ekipy wetów rosyjskich i wypisanie dokumentów dla psów i kasy za wwóz psa do Rosji.Był dramat.
Ludziska,którzy wtedy czekali moga potwierdzić.

Natomiast we wrzesniu 2005 luz kosmiczny wielkie gały zrobiłam.Stępelek w paszporcie psa o dokumentu od słuzb celnych Rosji i wyjazd.

Zawsze na granicy trzba powiedzieć,ze sie jedzie na wystawę psów i puszczaja wtedy zielonym pasem i naprawde dłuzej niz godzinę nie przekraczałam granicy w 2005 r- w 2004 było długo ale jakos dalismy radę.

Pamietajcie o ubezpieczeniu OC na samochód NASZE NIE JEST HONOROWANE na terenie Rosji. Po stronie Polskiej trzeba je wykupić na najkrótszy czas czyli dwa tygodnie. TYLKO TRZEBA PRZEJŚĆ OD BARU DO BARU I ZOBACZYĆ GDZIE NAJTANIEJ. My w 2005 zapłąciliśmy całe 48 zł a inni wystawcy nawet po 200 zł. W BARACH PANIE BARMANKI SPRZEDAJĄ ROSYJSKIE OC.

Link to comment
Share on other sites

My się zawzieliśmy i czekaliśmy do końca. Na bisach też był cyrk bo okazało się, ze zamykają halę ok 21 i częśc bisów połączono np. baby razem ze szczeniakami, weteranów wcale nie było, nie było też młodego prezentera i konkursu par bo nie zdażyli. grupy tez odbywały sie rewelacyjnie bo na ring zaprosili wszystkie 10 i oceniali po kolei od 1 na srodku a pobokach czekała reszta grup
My mały całkiem miłe wspomnienie po przejściu w Bezledach w tamtą strone staliśmy 30 min a z powrotem godzinkę. Poszłam do celników i powiedziałam, ze jedziemy z psami to puscili nas bez kolejki, razem z rosjanami. Moze mielismy duzo szczęścia ale nasz celnicy byli mili, najwiecej czasu zabrało nam pokazywanie psów bo przychodziła kolejka do głaskania.

Wróciliśy z dwoma Championami Rosji, BOB i II BOG oraz NSZwR co prawda sędzina miała lekkie watpliwości czy mój biały malamut to faktycznie malamut ale po konsultacjach z organizatorką oceniła nam białaska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek'][B]Ludek[/B] i ja może bym jechała ale chyba osobnymi samochodami :lol:

tzn ze jak zrobie młodziezowego championa to wystarczy mi jedna wystawa?? jakie dokumenty potrzebuję???[/quote]

Zawsze Milo można do bagażnika schować ;) :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Z tym ubezpieczeniem, co napisała [B]Klekotka[/B], to potwierdzam, bo to między innymi my zapłaciliśmy 200 zł. za ubezpieczenie OC na dwa tyg.
Ja miałam dodatkowe kłopoty przy przekraczaniu granicy u rosyjskich pograniczników, bo nie miałam przyklejonej na szybie naklejki PL. Ale prawdopodobnie szukali okazji do zarobienia dodatkowego grosza, bo jak powiedziałam, że nie zapłacę tego mandatu w wysokości 30 USD, to w końcu mnie puścili, ale dużo mnie to nerwów kosztowało.

[B]Klekotka[/B], buziaki od nas.

Link to comment
Share on other sites

To mam prośbę niech ktoś napisze w jednym poście co jest potrzebne do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej dla człowieka i psa. I co ułatwi to przekroczenie granicy, tak jak np. ta nieszczęsna naklejka.


Ps. Normalnie jak to wszystko czytam, to odechciewa mi się jechac na tę wystawę.

Link to comment
Share on other sites

jak wracalam z Rygi to na granicy łotewsko-litewskiej taki celnik tez przyczepil sie do naklejki. Ale twardo odpowiadalam ze po wejsciu do UE wystacza flaga na tablicy. W koncu dal sobie spokoj.
osobiscie proponuje na pierwsza wystawe zagraniczna wyjazd w ramach Unii. Nie ma problemow na granicach i innych atrakcji. Jak mieszkasz w Warszawie to polecalabym Litwe

Link to comment
Share on other sites

A ja po kilku dzikich wariacjach na granicach stwierdzam ze trzeba sie upierac przy swoim i tyle, na Ukrainskiej granicy celnik wprost powiedzial ze chce pieniadze albo nie przepusci nas.....NIC MU NIE DALAM !!! Po wyjsciu od niego poszlam do innych Polakow czekajacych w kolejce i tez im o tym powiedzialam i z tego co wiem poskutkowalo.

Link to comment
Share on other sites

Kochani,
te atrakcje na granicach bylego komunolandu to tylko efekt braku naszych reakcji na zachowania celnikow glownie polskich. Brak jest tez reakcji oficjalnej ZKwP na cos takiego. Ponadto nigdzie nie mozna znalezc kompletnej informacji o dokumentach niezbednych przy przekarczaniu granic dla podroznych, a nie mowiac o psach. To wszystko winnismy dostac od naszego zwiazku kynologicznego, ktory winien byc zrodelm informacji na te tematy. My placimy jak te baranki skladki i co z tego mamy??? Nawet nie maja aktualnego zestawu informacji o zasadach championtow w roznych krajach, a o granicach? to nie ich sprawa twierdza. Na szczescie [COLOR=black][U]dorotal [/U][/COLOR]ma na swojej stronie takie informacje i naleza jej sie wielkie dzieki za to.:lol::lol::lol::lol::lol:
Tak samo zachowanie naszych sedziow na tej wystawie, tzn rezygnacja w ostatniej chwili i nie przyslanie zastepstwa, jest godne ubolewania, delikatnie mowiac. Ciekaw jestem jakby sie czuli polscy organizatorzy jakby rosjanie wycieli nam taki numer??

Mysle ze uczestnicy wyjazdow przez granice rosyjska, ukrainska i bialoruska, powinni napisac o swoich przeprawach granicznych co i jak.

Juz niedlugo bede mial swoja stronke www to bede zakladal taki dzial oraz kilka innych
Pozdrawiam
Limnolka

Link to comment
Share on other sites

[B]Klekotka[/B] dokladnie pamietam ten cyrk z lipca 2004 r.
Nerwowka niesamowita ,oplata wywozowa z sufitu ,dopiero po awanturze obnizono sume oplaty, xero ksiazeczek psich, ktore wczesniej chcieli zatrzymac ,(mowili, ze odbior przy wyjezdzie).
[quote]Natomiast we wrzesniu 2005 luz kosmiczny wielkie gały zrobiłam.Stępelek w paszporcie psa o dokumentu od słuzb celnych Rosji i wyjazd.
[/quote]
az nie chce mi sie wierzy, ze jaz tak sie ucywilizowali nasi przyjaciele.

[B]Klekatka[/B] wytlumacz mi, czy po stronie polskiej chodzilas od BARU do BARA w celu zakupienia ubezpieczenia OC.Ja nie bardzo kojaze tych Barow , a wybieram sie do Kaliningradu.

A drugie pytanie to jak wysylalas zgloszenie,no i na ile wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sluchajcie dogomaniacy!:lol: [/B]
Czy ktos w styczniu byl na wystawce i moze mi powiedziec jaka byla oplata wywozow psa.? A moze zadnej nie bylo?:crazyeye:

ponawiam pytanie:
[quote]Napisala Kliwia ;[B]Klekatka[/B] wytlumacz mi, czy po stronie polskiej chodzilas od BARU do BARA w celu zakupienia ubezpieczenia OC.Ja nie bardzo kojaze tych Barow , a wybieram sie do Kaliningradu.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='Kliwia'][B]Sluchajcie dogomaniacy!:lol: [/B]
Czy ktos w styczniu byl na wystawce i moze mi powiedziec jaka byla oplata wywozow psa.? A moze zadnej nie bylo?:crazyeye:

ponawiam pytanie
Cytat:
Napisala Kliwia ;[B]Klekatka[/B] wytlumacz mi, czy po stronie polskiej chodzilas od BARU do BARA w celu zakupienia ubezpieczenia OC.Ja nie bardzo kojaze tych Barow , a wybieram sie do Kaliningradu.
[/quote]

Wprawdzie nie byłam w styczniu, ale byłam na wystawie grudniowej. Żadnych pieniążków za wwiezienie/wywiezienie psów nie płaciłam. Kłopotów na granicy - zero. Gdy mówiłam, że jadę na wystawę, Rosjanie sami podpowiadali, żeby wracać zielonym pasem a nie stać w kolejce. W drodze powrotnej chcieli oglądać puchary i rozetki a nie paszporty:lol:, no i misiaczki moje budziły ogólną sensację.

Przed granicą są bary - takie z jedzonkiem. Tam można wykupić ubezpieczenie samochodu. Tylko najpierw trzeba się zorientować w cenach, bo jak widzę są bardzo różne. Ja płaciłam coś ok. 50 zł.

Link to comment
Share on other sites

Cena za OC zależy głównie od pojemności silnika, maja tam swoje tabele i według tego liczą. Im wiekszy silnik tym więcej trzeba zapłacić. My niestety mamy auto z silnikiem 3,8 i płaciliśmy prawie 200 zł.

Może podsumuję dla kogoś kto się wybiera.

Dla ludzi trzeba mieć wizę, za którą do obwodu kaliningradzkiego się nie płaci, czas wyrobienia wizy to 5 dni roboczych nie licząc dnia złożenia wniosku. Trzeba złożyc wniosek, paszport oraz aktualne zdjęcie. Wklejają tą wizę do paszportu. Koniecznie trzeba mieć rosyjskie OC na samochów, ceny różne od 50 do 200 zł. Trzeba też pamiętać o specjalnym dokumencie na samochód, wystawiaja go na granicy i KONIECZNIE trzeba go oddać przy wyjeździe bo inaczej podobno ścigają, że się sprzedało w nich samochód.

Dla psów podobno bywa różnie, w konsulacie twierdzili, że trzeba zaświadczenie od powiatowego weta jak dzwoniłam na granicę to twierdzili, ze wystarczy paszport. Na wszelki wypadek mieliśmy oba dokumenty + książeczkę zdrowia. Nie wystawiali zadnego swojego zaświadczenia i nie chcieli kasy za wwiezienie i wywiezienie psa.
Jak jest koleka to trzeba powiedzieć, że się jedzie z psami i puszczają wtedy bez kolejki.

Ewa

Link to comment
Share on other sites

Zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii mieć trzeba, bo to nie kraj Unii. Mogą sprawdzać albo nie, ale mieć trzeba.
A z tymi opłatami za ubezpieczenie to chyba jednak różnie w różnych miejscach jest, bo ja też nie jechałam małym samochodem i, jak pisałam, zapłaciłam o wiele mniej.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie : czy ktoś wie, kiedy są organizowanwe i które konkretnie wystawy dają za 1 CAC tytuł Championa Rosji? Słyszałam, że tak jest ale jak dotąd nie wyczytałam GDZIE. A mi chodzi o terminy i konretne wystawy? Podobnie w innych Państwach. I kto się gdzie wybiera, bo ja jakby co mam już 100 % transport - wyłącznie koszty przejazdu busem + małe co nieco za fatygę.Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...