Jump to content
Dogomania

Championat Rumunii


simbik

Recommended Posts

[QUOTE]A 2x res Cacib dla Championa daje Championat Rumunii ?[/QUOTE]

Nie. A dlaczego mialby dawac? Rumunski regulamin wystaw wyraznie precyzuje, ze do championatu dla championa potrzeba caciba (mozna tez sie wysilic i robic championat normalnie, ale nie o tym tu mowa).
Inna rzecz, ze im mozna wcisnac rozne bzdury, szczegolnie ze para zajmujaca sie drukowaniem dyplomow dla obcokrajowcow na wystawach do najwiekszych bystrzakow nie nalezy :diabloti: A rumunski ZK jest pazerny na pieniadze :cool3:

[QUOTE]Czy kto się orientuje czy res.CAC w Rumunii coś daje? Czy można go jakoś zamienić na CAC?[/QUOTE]

Nie zaglebialam sie w regulamin, ale wydaje mi sie, ze nic nie daje :( Nawet za championem Rumunii :( Zreszta w klasie championow Rumuni nie daja cacow, tylko tytul 'Invingator' , ktory nie ma rezerwy.
Ale generalnie nie rozdrabnialabym sie na robienie ichniego championatu cacami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Nie. A dlaczego mialby dawac? Rumunski regulamin wystaw wyraznie precyzuje, ze do championatu dla championa potrzeba caciba (mozna tez sie wysilic i robic championat normalnie, ale nie o tym tu mowa).
Inna rzecz, ze im mozna wcisnac rozne bzdury, szczegolnie ze para zajmujaca sie drukowaniem dyplomow dla obcokrajowcow na wystawach do najwiekszych bystrzakow nie nalezy :diabloti: A rumunski ZK jest pazerny na pieniadze :cool3:[/QUOTE]

Z tego co wiem kilka osób tak championat zrobiło :evil_lol:, ale rzeczywiście w regulaminie tego nie ma... tylko kwestia dogadania się z drukującymi championaty ;).


[quote name='BabyCakes']Nie zaglebialam sie w regulamin, ale wydaje mi sie, ze nic nie daje :( Nawet za championem Rumunii :( Zreszta w klasie championow Rumuni nie daja cacow, tylko tytul 'Invingator' , ktory nie ma rezerwy.
Ale generalnie nie rozdrabnialabym sie na robienie ichniego championatu cacami.[/QUOTE]

Ja nie dostałam u nich res.CAC tylko piszę artykuł o rumuńskich wystawach. Sama zawsze robiłam ichniejsze championaty na skróty. res.CAC na Rumunii jest jak najbardziej przyznawany bo widnieje nawet na karcie ocen w tabeli.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Sama zawsze robiłam ichniejsze championaty na skróty. res.CAC na Rumunii jest jak najbardziej przyznawany bo widnieje nawet na karcie ocen w tabeli.[/QUOTE]

Chodzilo mi o to, ze w kl. championow nie przyznaje sie CACow ani res.CACow, tylko tytul 'Invingator' (czyli 'zwyciezca', z reguly powinna tez byc nazwa miasta, w ktorym organizowana jest wystawa - np. Invingator Arad, Invingator Sibiu itp.), ktory nie ma rezerwy, a dla obcokrajowcow liczy sie tak samo, jak CAC. Oczywiscie i tu sa pomylki, na ktorejs wystawie chyba przyznali mi CAC w kl. championow, choc nie powinni, ale to u nich normalne :mad::mad:
Res.CAC (wlasciwie u nich rez. CAC albo r.CAC) w regulaminie pojawia sie tylko tam, gdzie wymienione sa tytuly i jest napisane, ze jego przyznanie zalezne jest od woli sedziego. I tyle :diabloti:

[QUOTE]Z tego co wiem kilka osób tak championat zrobiło , ale rzeczywiście w regulaminie tego nie ma... tylko kwestia dogadania się z drukującymi championaty[/QUOTE]

Wystarczy pokazac im te 20 euro i od razu mozna 'nagiac' regulamin :shake: Te dyplomy to jest ich kura znoszaca zlote jaja, robia na nich niezla kase :cool3:
W regulaminie nie ma tez nic na temat tego, ze 2xcacib dla championa = ch.ro i ch. ro. cum laudae, a i takie dyplomy ludzie przywoza :lol:

Link to comment
Share on other sites

zA 2xCACIB- z SATU MARE przywiozłyśmy Championat i Grand Championat Rumunii. Obydwa kosztowały PO 40 Euro.:diabloti: Tak, że 20 by CI nie pomogło.
Przy mnie próbował ktoś naginać regulamin za Res. Caciby chciał championat, ale mu nie dali!!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]zA 2xCACIB- z SATU MARE przywiozłyśmy Championat i Grand Championat Rumunii. Obydwa kosztowały PO 40 Euro. Tak, że 20 by CI nie pomogło.
Przy mnie próbował ktoś naginać regulamin za Res. Caciby chciał championat, ale mu nie dali!![/QUOTE]

A masz pokwitowanie zaplaty? Wyrobienie dyplomu kosztuje 20 euro lub 80 RON, wiec ktos tu sie mocno pomylil i nalezy Ci sie zwrot kasy!
Zgodnie z ichnim regulaminem wystaw tytul 'cum laudae' Ci sie nie nalezy :cool3:

[QUOTE]Z tego co wiem kilka osób tak championat zrobiło[/QUOTE]

Czy mozna to jakos potwierdzic? Bo nikt mi nie chce uwierzyc na slowo :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy na tej wystawie płacili po 40 Euro. Pisało to wielkimi literami przy biurze organizatora. Na TEJ wystawie( może na innej już nie?) za drugi Cacib był GRAND. Ostatnio ktoś pisał że na Dracula 2009 jeśli ktoś miał 2XCacib został MULTICHAMPIONEM Rumunii . Czy to prawda? nie wiem bo nie byłam, ale na forum birdecim tak napisano. Co wystawa to niespodzianka.:-o

Link to comment
Share on other sites

Nie dam sobie głowy urwać bo nie pamiętam, a pokwitowania nie znalazłam. Może też było po 20? W tym samym czasie wyrabiałam championat Macedonii ( 40 Euro) Bułgarii ( champ. 40, Grand 20, Bałkan 20 ) Może ktoś , kto był na wystawie w Satu Mare będzie pamiętał i się odezwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W Cluj jak zostalam poinformowana przez panie w sekretariacie nie bylo mozliwosci wyrobienia na miejscu Ch. - ogolnie Panie nie mialy pojecia o niczym. Kazaly mi papiery wyslac do Bukaresztu. No i ok, ale pytanie, czy ktos ma konto ichniejszego Zwiazku zeby im zaplacic ta kase?? Czy ktos juz tak wysylal??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2][LEFT]"oficjane" zasady przyznawania championatu:

Conditions for obtaining the title of R.Ch. (Excerpt from A.Ch.R. Show Regulations):[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1][LEFT]1. The title of “ROMANIAN CHAMPION” (R.Ch.) for the breeds without field trial may be awarded to the dog that has obtained at least 4 [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]C.A.C. titles[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1][LEFT]from at least three different judges in minimum 7 months. For the homologation of the R.Ch. title there shall be taken in consideration:[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]2 x C.A.C. obtained in C.A.C.I.B. or speciality shows[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1 x C.A.C. obtained in C.A.C., C.A.C.I.B. or speciality shows[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1 x C.A.C. obtained in Championship show[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1 x maximum grading* obtained in speciality show
* for the breeds for which there is no speciality club, this grading may be replaced with a C.A.C. title obtained in C.A.C.I.B. show.
2. The title of “ROMANIAN CHAMPION” for the breeds with compulsory field trial, may be awarded to the dog that has obtained at least three C.A.C.
titles from at least two different judges in minimum 7 months. For the homologation of the R.Ch. title there shall be taken into consideration:[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1x C.A.C. obtained in C.A.C.I.B. or speciality show[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1x C.A.C. obtained in C.A.C.,CACIB or speciality shows[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1 x C.A.C. obtained in Championship shows[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Symbol][SIZE=1][FONT=Symbol][SIZE=1][LEFT]• [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1]1 x maximum grading* obtained in speciality show
* for the breeds for which there is no speciality club, this grading may be replaced with a C.A.C. title obtained in C.A.C.I.B. show.
For obtaining the R.Ch. title, for the breeds with compulsory field trials in obtaining the C.A.C.I.B. title, there will also be attached the international
working certificate (FCI model).
3.The title “ROMANIAN CHAMPION” shall also be awarded to the dog that is already Champion of an F.C.I. member country and has obtained the
C.A.C.I.B. title in a show in Romania. Also, the title of “ROMANIAN CHAMPION” will be awarded to the dog that obtains the C.A.C.I.B. title in the
OPEN show annually organised within an international C.A.C.I.B. show.
4.The title of “ROMANIAN CHAMPION“ may be awarded to dogs that are already Champion of an F.C.I. member country with which A.Ch.R. has
signed special agreements. These agreements are an integral part of the present rules.
Necessary documents: request form, copy of the pedigree, copy of the international working certificate (for the breeds with compulsory field trial),
copies of judging reports, copy of the proof of payment of 20 Euro.[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]
w praktyce różnie bywa ;)
ale skoro twój psiak nie jest championem żadnego kraju fci, to i tak musisz pojechać, więc na poczatek wybierz sobie wystawy 2 x cacib w 1 weekend i jeśli uda ci się zdobyć 2 caciby lub nawet 2 bob, to zapytaj w sekretariacie, może wydadzą.
ja z moim kluskiem ch ro cum laudae czyli tzw. granda robiłam według zasad "oficjalnych", a w ub. roku suczce, którą wystawiałam dali ten tytuł za 1 wystawę i zdobycie cacib i bob.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...