Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla-Onki w chlewiku!


Rosa254

Recommended Posts

Witam!
Nie wiem czy to właściwy wątek ale przeglądając ogłoszenia znalazłam jedno,które mną wstrząsnęło.
Suka wraz ze szczeniętami w chlewiku w boksach dla świń!
"Właściciel" podaje imię ojca i dziadka szczeniąt-wiem z jakich hodowli oboje pochodzą i dlatego boli mnie to jeszcze bardziej!
Macie jakieś pomysły jak pomóc suczce i szczeniakom?Co robić?

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/6833/sukachlew1.jpg[/IMG]
[IMG]http://img204.imageshack.us/img204/2803/sukachlew.jpg[/IMG]
[IMG]http://img59.imageshack.us/img59/3259/szczeniakchlew.jpg[/IMG]
[IMG]http://img59.imageshack.us/img59/4615/szczenchlew1.jpg[/IMG]

Ogłoszenie:
[QUOTE]Damasławek Owczarki Niemieckie - szczenięta kródkowłose - suczki czystej rasy ojciec WIR z Kąkolewa po Fero Rychan kontakt: 0-609-756-100 Ostatnie trzy zdjęcia to ojciec[/QUOTE]

Link do ogłoszenia(jeśli niezgodny z reg.proszę o usunięcie):
[url]http://www.allegro.pl/item794826074_owczarek_niemiecki.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

SPrawa trudna, ale czasami ludzie tak robia, ze jak suka sie szczeni to przenosza ja z budy do garazu czy stodoly. Bo latwiej dogladac a czasami i cieplej. Ja wiem, ze to strasznie wyglada, ale kazdy kij ma dwa konce. Suka nie wyglada na zastraszona ani zaniedbana. A sloma na ktorej sa psy na zdjeciu tez nie wyglada na polroczna :oops:
Sama nie wiem. No ale sprawdzic mozna. Ktos musialby tam pojechac i najlepeij dowiedziec sie o papiery suki.

Link to comment
Share on other sites

[B]al-ka[/B] bardzo dziękuję!

Może dla niektórych może to nie wyglądać tragicznie ale nie sądzę,żeby suka z małymi została tam przeniesiona aby było jej cieplej itd.
Od pewnego czasu hodowla tuczników staje się nieopłacalna i tu zaczyna się coś co w USA stało się normą...Fermy?Nie wiem jak to nazwać...Zamiast wieprzków zaczyna się rozmnażać psy na wsiach,bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.Przeglądam ogłoszenia-co rusz kilka "reproduktorów" i miotów różnych ras-ta sama brama,to samo podwórko...często pies do zdjęcia przywiązany do drzwi obory.
Ja już nie wiem gdzie to zgłaszać...Linki do różnych ogłoszeń wysłałam do SdZ i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Na Owczarku[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member_profile.asp?PF=15265&FID=20"]Justyna&Tajfun[/URL] napisała:

qrwa mac!!!!!!!!!!!

Kto ma konto na [COLOR=blue][U]allegro[/U][/COLOR]??? Zgłaście naruszenie- ja już zgłosiłam, jak będzie nas więcej to może ściągną aukcje. W końcu szczeniaki rodowodu nie posiadaja- więc są kundelkami, czyli nie mogą być sprzedawane jako owczarki!!!

Pozatym trzeba zgłosić do TOZU

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziękujemy za informację i zainteresowanie sprawą. Ze zdjęć nie wynika, aby
dobrostan psów był zagrożony, natomiast utrzymywanie ich w zamknietym,
zadaszonym pomieszczeniu, na czystej słomie, napewno lepiej im służy, niż
gdyby szczenieta przebywały w kojcu na zewnątrz i przemarzały. Ze zdjęć
wynika, że psy sa utrzymywane w warunkach wiejskich i jest to prawie
komfort, w stosunku do tego, co zastają nasi inspektorzy podczas kontroli
psów na wsi polskiej.

Krajowy Inspektorat TOZ
[/B]

Taki mail dzisiaj otrzymałam.Nikt nic nie zrobi!:angryy: Nikt nie sprawdzi czy w boksach obok nie ma 10 innych ras ale w gorszych warunkach,bo zdjęcia nie były potrzebne...Nikt nie sprawdzi czy przez niewielkie świetliki dociera światło dzienne.
Wszystkie barbarzyństwa wychodzą przypadkiem bo nie ma żadnej kontroli nad rozmnażaczami...a tak niewiele trzeba...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Rosa ja nie usparawiedliwiam, ale niestety takie warunki na polskiej wsi to luksus!!!!! Wiem, ze to straszne ale niestety prawdziwe, a TOZ ma dosc duzo roboty jesli nie znajdziesz kogos kto tam pojedzie osobiscie i to sprawdzi a najlepiej zrobi jeszcze zdjecia to TOZ sie raczej nie ruszy.
Tak to wyglada. Niestety nie udaje sie uratowac wszystkich psow :(

Link to comment
Share on other sites

[B]graynew[/B] wiem i rozumiem ale naprawdę zgłosiłam gdzie się dało:do SdZ,SPdZ,TOZ,Emira...
Odezwał się tylko TOZ.Ja nic więcej zrobić nie mogę.Jestem osobą prywatną,nie mam mocy prawnej-nie mogę wejść do kogoś i przeprowadzić inspekcji...
I masz rację-nie da się uratować wszystkich...:-(

Link to comment
Share on other sites

Następne ogłoszenie...żal mi psa ale już chyba nie warto szukać pomocy w żadnych instytucjach...:shake:

[QUOTE]Mam do sprzedania sukę rasową owczarka niemieckiego.
Urodziła się 29.12.2006 r
Maśc czarna podpalana.
Chcę ją sprzedac, ponieważ zajmuję się handlem psami.
Kupiłam ją żeby sprzedawac szczeniaki. Niestety ta suka , choc miała 11 szczeniaków, nie umiała się nimi zajmowac.
Jest to ładna rasowa suka, która po odpowiedniej pielęgnacji nadaje się na wystawy- niestety ja nie mam na to czasu.
Kupiłam ją za 2500 zł, natomiast chcę sprzedac za 2100 zł

Na jednym boku jest trochę jakby powycierana i ma takie lekkie place- jest to efekt niedawnego porodu- trochę witamin i dojdzie do siebie
[/QUOTE]

Link do ogłoszenia:
[url=http://www.allegro.pl/item804900383_owczarek_niemiecki_rasowy.html]owczarek niemiecki-rasowy (804900383) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

Straszne to ogloszenie, ale przynajmniej ktos nie owija w bawelne i nie klamie. Z drugiej strony nalezalo by zapytac o papiery i zglosic hodowcy.
A co do osoby prywatnej i barku mocy prawnej to masz racje. MNie chodzilo tylko o to, ze osoba prywatna pod plaszczykiem checi zakupu moze tam wejsc i to zobaczyc a potem zglaszac.

Link to comment
Share on other sites

[B]graynew[/B] w ogłoszeniu jest wszystko:zdjęcia rodowodu z adresem hodowcy i obecnego właściciela z Krobi.Nadmienię,że z tej miejscowości jest pełno ogłoszeń pseudohodowców większości popularnych ras.

Chodzi mi oto,że tracę nadzieję...Zgłaszałam pseudohodowcę.który handlował 10 rasami-buldogi angielskie za 300zł!Skrzętnie utajniał swoje dane.
Potem zgłaszałam handel [U]szympansami[/U]-całkowicie nielegalny a także kapucynkami.
Za pośrednictwem Dogo został powiadomiony urząd celny i też nic.
To tak jakby walić głową w mur...

Link to comment
Share on other sites

Jezu az sie wierzyc nie chce. WIesz co powinnas to zebrac i wyslac do gazety. WTedy sie zrobi afera i moze cos zrobia.
Bo chyba nie ma innego wyjscia. NAsze media lubia takie sensacje.
Nam gosc kiedys powiedzial cos takiego na wykladach, ze nic nie ozywia tak wiadomosci jak swierzy trup. I to niestety prawda jak nie ma trupa to przecietny odbiorca po pol godzinie nie wie co ogladal. Mozesz sprawdzic na rodzinie. Ja tak zrobilam bo mi sie wierzyc nie chcialo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...