Jump to content
Dogomania

Hodowle: z BandyGrandy i Zebra - opinie


Daisyslawa

Recommended Posts

[quote name='Daisyslawa']Poproszę o opinie na temat tychże hodowli
Dziękuję[/QUOTE]

A czemu akurat o te się pytasz?z Bandy grandy pierwsze słyszę o niej,strona dosyć uboga...brak informacji nt prześwietleń w kierunku dysplazji i ewentualnych badań oczu..Psy nie podobają mi się wizualnie...suki wyglądają jak maszynki do robienia pieniędzy...Ale nie byłam tam i nie wiem,piszę swoje odczucia po odwiedzeniu tej strony...Co do Zebry...stronka zachęca do odwiedzenia hodowli osobiście...schludnie zrobiona,psiaki widać zadbane i ładne,nie widzę również informacji nt badań...Wszystkie hodowle którymi jesteś zainteresowana musisz odwiedzić i tak osobiście i wyciągnąć własne wnioski po rozmowie z hodowcą...zobaczyć obydwoje rodziców,zobaczyć jak mieszkają psiaki, ile w rzeczywistości mają psów...czy Hodowca odpowiada na każde Twoje pytanie z pewnością czy może coś kręci...w tych czasach trzeba być niestety czujnym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daisyslawa']Może się niejasno wysłowiłam.
[B]Wiem[/B] jak dobierać hodowlę.
Chcę jedynie poznać opinie osób, które te hodowle [B]znają.[/B][/QUOTE]

To ja Ci nie pomogę i nie wiem czy ktoś Ci tutaj pomoże...wybrałaś te hodowle bo są blisko Wrocławia...?Nie lepiej pojechać dalej a wybrać lepszą hodowlę?No ale to Twoja decyzja...odwiedź hodowle sama osobiście to się dowiesz jak jest naprawdę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']To ja Ci nie pomogę i nie wiem czy ktoś Ci tutaj pomoże...wybrałaś te hodowle bo są blisko Wrocławia...?Nie lepiej pojechać dalej a wybrać lepszą hodowlę?No ale to Twoja decyzja...odwiedź hodowle sama osobiście to się dowiesz jak jest naprawdę...[/QUOTE]

Zawsze tak pouczasz innych? Nie wiesz nic o mnie. Nie wiesz nawet czemu o te hodowle pytam.
Po prostu chcę wiedzieć coś na ich temat - nie ma pod tym ukrytego sensu. Szukam opinii. Nie znajdę ich - trudno.

Dla Twojej wiadomości. Są hodowle, które super wyglądaja i ze strony internetowej i na żywo, a potem się okazuje, że matka szczeniąt ma wynik HD-C.... Zatem to, że jakaś strona jest nieciekawa i nie znana w całej Polsce nie oznacza, że musi być zła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daisyslawa']Zawsze tak pouczasz innych? Nie wiesz nic o mnie. Nie wiesz nawet czemu o te hodowle pytam.
Po prostu chcę wiedzieć coś na ich temat - nie ma pod tym ukrytego sensu. Szukam opinii. Nie znajdę ich - trudno.

Dla Twojej wiadomości. Są hodowle, które super wyglądaja i ze strony internetowej i na żywo, a potem się okazuje, że matka szczeniąt ma wynik HD-C.... Zatem to, że jakaś strona jest nieciekawa i nie znana w całej Polsce nie oznacza, że musi być zła.[/QUOTE]
[I][B]ależ oczywiście, tylko wytłumacz mi jak po kupnie szczeniaka można się dowiedzieć , że suka ma HD-C?takie przypadki zgłasza się wtedy do ZK...


To nie wpadaj tutaj jak grom z jasnego nieba z jednym zdaniem "co sądzicie na temat tej i sramtej hodowli" tylko należy najpierw się przedstawić i napisać swoje zamiary wobec ewentualnie tej hodowli.Chyba, że się okaże że jesteś przedstawicielem jednej z nich i szukasz po forach jaka jest opinia na ich temat.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Bella jest z Bandy Grandy.
Ja hodowle bardzo sobie chwale... zarówno szczeniaki jak i dorosłe psy są BARDZO zadbane, mają stałą opiekę. Hodowca jest bardzo dobrym weterynarzem.
Psy mają stały kontakt z innymi zwierzętami i z dziećmi w bardzo różnym wieku. Byłam wielokrotnie zapraszana do hodowli, żeby pobawić się z moim 'maluchem', zawsze byłam miło witana, hodowcy udzielili mi odpowiedzi na każde moje pytanie. Gdy Bella trafiła już do mnie, dalej miałam kontakt z hodowczynią, która ciągle służyła radą. Mi osobiście hodowla bardzo się podoba i polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]ależ oczywiście, tylko wytłumacz mi jak po kupnie szczeniaka można się dowiedzieć , że suka ma HD-C?takie przypadki zgłasza się wtedy do ZK...


To nie wpadaj tutaj jak grom z jasnego nieba z jednym zdaniem "co sądzicie na temat tej i sramtej hodowli" tylko należy najpierw się przedstawić i napisać swoje zamiary wobec ewentualnie tej hodowli.Chyba, że się okaże że jesteś przedstawicielem jednej z nich i szukasz po forach jaka jest opinia na ich temat.[/B][/I][/QUOTE]

Własnie o to chodzi, że nie muszę mówić nic. Nie mam zamiaru robić z wątku na dogomanii pamiętnika WŁASNEGO życia, jak niektórzy...
Szukam opinii - [B]obiektywnie.[/B]
Na temat psów, szczeniaków, hodowców, miejsca w którym psy są hodowane. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje na ten temat może napisać: suki są grube, samce świetne, a pani hodowczyni jest miła, ale bywa złosliwa - przykład.

Nie znasz hodowli - nie odpowiadaj. Zadałam jasne pytanie a Ty umoralniasz. Nie pytałam: co zrobić, aby nie dać się oszukać. Zdaję sobie z pewnych rzeczy doskonale sprawę, szukam opinii na temat hodowli. Kapiszi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BellaLab']Bella jest z Bandy Grandy.
Ja hodowle bardzo sobie chwale... zarówno szczeniaki jak i dorosłe psy są BARDZO zadbane, mają stałą opiekę. Hodowca jest bardzo dobrym weterynarzem.
Psy mają stały kontakt z innymi zwierzętami i z dziećmi w bardzo różnym wieku. Byłam wielokrotnie zapraszana do hodowli, żeby pobawić się z moim 'maluchem', zawsze byłam miło witana, hodowcy udzielili mi odpowiedzi na każde moje pytanie. Gdy Bella trafiła już do mnie, dalej miałam kontakt z hodowczynią, która ciągle służyła radą. Mi osobiście hodowla bardzo się podoba i polecam :)[/QUOTE]

Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]ależ oczywiście, tylko wytłumacz mi jak po kupnie szczeniaka można się dowiedzieć , że suka ma HD-C?takie przypadki zgłasza się wtedy do ZK...[/QUOTE]

Kolejna nadinterpretacja. POTEM nie oznacza PO ZAKUPIE. Można zobaczyć piękną stronę, przyjechać do hodowli, obejrzeć psy, szczeniaki, gadać godzinami, a pod koniec wizyty, chcąc zobaczyć badania rodziców zdać sobie sprawę, że dlatego hodowczyni tak mydliła oczy wszystkim innym, aby nie wyszło przed zakupem na jaw, że jeden z rodziców ma wynik badania właśnie taki....

Reasumując: to, że hodowla nie ma strony, albo ma stronę brzydką, a wiadomości o kimś niewiele nie oznacza, że jest z góry skazana na ominięcie. Każda hodowla jakoś zaczynała i każda była kiedyś mało znana. I właśnie ta młodość hodowli i brak informacji na jej temat wpływają na zakładanie takich postów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...