Jump to content
Dogomania

Golden Retriever problem ze wstawaniem


uciu

Recommended Posts

Witam,

co może być przyczyną takiej sytuacji:

moja 3 letnia Goldenka bardzo ciężko wstaje po spaniu. Tzn nie umie się unieść na łapkach, a jak już się uniesie to na początku kuleje dopóki się nie rozchodzi. Czasem jest tak że wstanie na przednie łapki i ciągnie pupe po ziemi bo nie umie podnieść się na tylnych. Waga psa w normie.
Ostatnio było robione prześwietlenie stawów czy nie ma dysplazji ale zdjęcie było bardzo dobre i weterynarz powiedział, że stawy są w idealnej formie.

Dodam, że jak piesek się rozchodzi to nie ma z niczym problemu. W lato często pływa, a przez cały rok chętnie biega itp

Co innego może być problemem takich problemów ze wstawaniem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uciu']Witam,

co może być przyczyną takiej sytuacji:

moja 3 letnia Goldenka bardzo ciężko wstaje po spaniu. Tzn nie umie się unieść na łapkach, a jak już się uniesie to na początku kuleje dopóki się nie rozchodzi. Czasem jest tak że wstanie na przednie łapki i ciągnie pupe po ziemi bo nie umie podnieść się na tylnych. Waga psa w normie.
Ostatnio było robione prześwietlenie stawów czy nie ma dysplazji ale zdjęcie było bardzo dobre i weterynarz powiedział, że stawy są w idealnej formie.

Dodam, że jak piesek się rozchodzi to nie ma z niczym problemu. W lato często pływa, a przez cały rok chętnie biega itp

Co innego może być problemem takich problemów ze wstawaniem?[/quote]

To może być dysplazja. Idź jak najszybciej do weta!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']To może być dysplazja. Idź jak najszybciej do weta!!![/quote]

ale pisałem: "Ostatnio było robione prześwietlenie stawów czy nie ma dysplazji ale zdjęcie było bardzo dobre i weterynarz powiedział, że stawy są w idealnej formie."

czyli byłem już zrobiś prześwietlenie stawów i kręgosłupa i weterynarz powiedział że stawy są zdrowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']Na pewno to zdjęcie zostało dobrze odczytane?? Bo mi to niestety wygląda na dysplazję lub zwyrodnienie kręgosłupa.
[/quote]

Jutro podjadę do innego weterynarza ze zdjęciem i zobaczymy co on na to poradzi.

Może ktoś zna dobrego weterynarza z okolic Katowic? Zdjęcie robiłem na Giszowcu i tam było odczytywane. Jutro mam zamiar podjechać na Brynów [URL="http://www.lecznica-brynow.com/"]http://www.lecznica-brynow.com/[/URL]

Pozdrawiam i dziękuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donya']Może zdjęcie było źle zrobione. Mój poprzedni pies - sznaucer olbrzym - mał dysplazję a na starość doszło też zwyrodnienie kręgosłupa - i dokładnie takie same miał objawy.[/quote]

[COLOR=black][COLOR=black]Nie przerażaj mnie! Na zdjęcie umówiłem się specjalnie z właścicielem kliniki, bo nie chciałem by robił je ktoś niekompetentny. Zobaczę, co jutro powiedzą w drugiej lecznicy.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Podejrzewam, że może to reumatyzm, bo czasem objawy są silniejsze czasem słabsze. I zawsze to jest po tym jak sunia wstaje po dłuższym leżeniu/spaniu. Poza tym w lecie często kąpie się w rzece czy jeziorze, uwielbia też leżeć na płytkach czy teraz na śniegu podczas spaceru.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Objawy takie(w mniejszej skali) są od dłuższego czasu (może ze 2 lata) ale zazwyczaj to było tylko odwracanie się na pupie i wyglądało to że robi to z lenistwa tak też tłumaczył to weterynarz bo była już raz prześwietlana jak była młoda. Teraz to jednak wyrażanie się pogorszyło.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Od początku przez około 1,5roku dziennie dostawała też witaminy na kości (nie pamiętam teraz nazwy ale w takich metalowych puszkach - biały proszek do jedzenia).[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia miala takie problemy dwa razy - weterynarz powiedzial ze to cos jak odpowiednik ludzkich korzonkow - jest to na pewno dla psa bolesne tak jak i dla ludzi - dlatego bez leczenia sie nie obejdzie /zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbolowe niestety nazwy leku ci nie podam. Objawy byly identyczne jak opisujesz - problemy przy wstawaniu a potem juz jak sie "rozchodzila" to normalnie chodzila i biegala. Jednak przy okazji na zlecenie weta zrobilismy rtg kregoslupa i wyszly jakies zwyrodnienia no ale moja psinka ma 7,5 roku a twoja dopiero 3 wiec chyba za wczesnie na takie rzeczy? W kazdym badz razie zyczymy zdrowka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dyziolek']No i jak sie czuje twoja sunia?[/quote]

Witam,

[COLOR=black]byłem u specjalisty od ortopedii i nie dowiedziałem się zbyt wiele. Ze zdjęć wynikało, że dysplazji nie ma i kręgosłup jest zdrowy. Tak więc narazie przyczyna jest nieznana. Mamy Zuzię (bo tak się sunia nazywa) obserwować kiedy ma problemy ze wstawaniem, czy to samo od siebie czy może dzień wcześniej dużo spacerowała i biegała. Weterynarz zapisał 12 tabletek przeciw zapaleniowych Movalis 7,5mg oraz Arthroflex. Tabletki mam podawać poł/dzień a arthroflex przez pierwszy tydzień 1 łyżkę stołową a następnie przez 2 tygodnie 1 łyżeczkę i potem przerwa 3tyg - trochę dziwnie??? Mamy Zuzie też obserwować czy problemy występują podczas podawania tabletek. Dziś jest wyrażnie lepiej więc tabletki w jakimś stopniu działają![/COLOR]
[COLOR=black]Aha wet mówił też o „napięciu przedmiesiączkowym” => Zuzia jest przed cieczką i w tym czasie objawy mogą się nasilać.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

"Aha wet mówił też o „napięciu przedmiesiączkowym” => Zuzia jest przed cieczką i w tym czasie objawy mogą się nasilać."
Szczerze mowiąc dawno sie tak nie uśmiałam skąd u psa napięcie przedmiesiączkowe i co to ma wspólnego z problemami z wstawaniem i chodzeniem.
Movalis- Ten lek jest jest z tzw. grupy oksykamów (leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne). Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Podaje sie je czesto u psiakow, ktore maja problemy ze stawami. Ogólnie środki z tej grupy leków dość dobrze sprawdzają się w leczeniu tego typu schorzeń, lecz mają niestety swoje skutki uboczne - głównie chodzi o krwotoczne zapalenie żołądka i jelit. Dla tego należy stosować je z dużą ostrożnością , biorąc pod uwagę stan pacjenta i niezamierzone skutki ich działania.Zwykle przed podaniem tych lekow należy wykonać badania m.in. morfologie, mocznik kreatynine oraz próby wątrobowe należy również rozpatrzyć monitorowanie powyższych parametrów jeżeli kuracja ma być dłuższa. Wskazane jest również podawanie leków osłaniających błonę śluzową żołądka i wątrobę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']"Aha wet mówił też o „napięciu przedmiesiączkowym” => Zuzia jest przed cieczką i w tym czasie objawy mogą się nasilać."
Szczerze mowiąc dawno sie tak nie uśmiałam skąd u psa napięcie przedmiesiączkowe i co to ma wspólnego z problemami z wstawaniem i chodzeniem.[/quote]

z tym stresem przedmiesiączkowym to moje autorstwo by zobrazować o co wetowi chodziło (że przed cieczką objawy się mogą nasilać) :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']a czy wet badał jej stawy kolanowe?? Moja suka po dłuższym wysiłku miała problemy ze wstawaniem ... Czy twoja Panienka np nie utyka na tylnie łapy??[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Stawy kolanowe badał bardzo dokładnie. Wywijał łapkami na wszystkie strony. Uciskał też kręgosłup. Ogólnie cała wizyta trwała godzinę. Weterynarz pytał czy Zuzia nie staje bokiem na którejś łapce, czy którejś nie ciągnie, czy się nie potyka, czy nie utyka itp. Na każde z tych pytań była odpowiedź "nie".
Dodatkowo miała mierzoną temperaturę - było 39,5 czyli stan podgorączkowy, ale nie wiadomo czy to nie ze stresu, bo strasznie się trzęsła. Jak mierzyliśmy temp w domu to było 38.4 więc w normie. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']"Aha wet mówił też o „napięciu przedmiesiączkowym” => Zuzia jest przed cieczką i w tym czasie objawy mogą się nasilać."
Szczerze mowiąc dawno sie tak nie uśmiałam skąd u psa napięcie przedmiesiączkowe[/quote]
Beata, u mojej suki też jeden wet sugerował kiedyś napięcie przedcieczkowe... To była nasza ostatnia wizyta u tego pana :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...