Jump to content
Dogomania

Ciągle głodny (po kastracji)


Ewa&Duffel

Recommended Posts

Hej, postanowiłam się poradzić, bo juz nie wiem, co z tym robic.
Moj pies, obecnie 2-letni golden retriever, 6 miesiecy temu został wykastrowany. Przed zabiegiem był niejadkiem, suchą karmę jadł z wielką łaską, gotowane chętniej, ale w ogóle nie reagował na żarcie zbyt entuzjastycznie. Na spacerach zbierał śmieci tylko jako mały szczeniak, potem przestał. A po kastracji...Jestem załamana. Pies wciąga wszystko jak odkurzacz, nieważne,co to jest. Suchą karmę wręcz połyka, a nie gryzie. Gotowane wciąga w kilka sekund. Cały czas kręci się w kuchni i żebrze o jedzenie. Na spacerach praktycznie wszystko ląduje w jego pysku.
Można powiedzieć, że jedzenie stało się sensem jego życia...
Ja już nie wiem, co robic. Obecnie jest na karmie Royal Canin Obesity, bo musi zrzucic pare kg, przedtem byl na Bricie. Od czasu do czasu dostaje jakies dodatki (oczywiscie wtedy mniej karmy) typu jogurt naturalny, bialy ser, warzywa czy mieso gotowane. Niewazne, ile i co by zjadl, i tak jest glodny :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wątek troszku dawny, ale napiszę, co myślę. Wydaje mi się, że ma to związek z głodówką przedkastracyjną. Ale nie tylko. Czytałam, że kastracja powoduje wzmożenie apetytu u psa. W moim przypadku było identycznie. Pies po prostu nie chciał jeść. Męczyłam się ogromnie, żeby mu dogodzić. Był chudy i kościsty, a jeść nie chciał. Po kastracji wszystko się zmieniło. Dziś je pięknie! W międzyczasie przygarnęłam sunię, która wzbudziła w Chico poczucie konkurencji. To wszystko się skumulowało i dziś mam cudne psiaki na diecie BARF. Może spróbuj tej diety? Pies w końcu poczuje się naprawdę syty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...