Jump to content
Dogomania

ktora karma dla ONki?


Maciek15

Recommended Posts

witam mam 11 tygodniowa onke dlugowlosa i chcialbym jej kupic ktoras z tych suchych karm :

[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76131279[/url]
[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75276868[/url]
[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75294633[/url]
ktora z tych polecacie.
jedynie co to musze sie ograniczyc do 100zl na 15 kg:>
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje malego skarba:)
Tej pierwszej karmy nie znam, ale purina i arion to dobre karmy. Najlepiej kup na probe w sklepie mniejsze opakwanie i zobacz jak malej bedzie smakowac. Jesli bedzie ok kup duzy worek i obserwuj sunke. Jesli bedzie miala ladna blyszczaca siersc, a kupa nie bedzie luzna ani zbyt duza, znaczy ze ta karma odpowiada maluchowi.
A moze jakies fotki szkraba?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']purina i arion to dobre karmy[/quote]No, ja bym polemizowała... :roll: Purina Dog Chow jest mniej więcej jakości marketowej karmy Pedigree...
[color=blue][b]Purina Dog Chow Junior Large Breed[/b][/color]
Składniki:
Zboża (min 4 procent ryżu), mieso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min, 4 proc. kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5 proc. pulpy buraczanej), ekstrakty buiałek roślinnych, oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0,5 procent cykorii).
[size=2]Dane z [url=http://telepurina.pl/sklep/]tej strony[/url][/size]

Jednym słowem: syf. W składzie jest wymienionych 9 procent składników. A pozostałe 91 procent? Przy czym w tych wymienionych 9 procentach znajdują się "produkty pochodzenia zwierzęcego", a więc pióra, pazurki i tak dalej.
Obawiam sie, że pozostałe dwie karmy sa niewiele - o ile w ogóle - lepsze.
Mnie by było szkoda kasy.

[b]Maciek15[/b], skoro nie dysponujesz funduszami na lepszą karmę, to nie wydawaj pieniędzy na smieci, tylko po prostu suni gotuj. Zerknij do działu "Żywienie", znajdziesz tam wiele porad i podpowiedzi.

Wydaje mi się, że i o Arionie i o Cibau są topiki, poszukaj ich. Pamiętaj jednak, żeby nie kierowac się tylko opinią innych o karmie, ale osobiscie przeanalizować skład :wink:

Link to comment
Share on other sites

[b]Wydaje mi się, że i o Arionie i o Cibau są topiki, poszukaj ich. Pamiętaj jednak, żeby nie kierowac się tylko opinią innych o karmie, ale osobiscie przeanalizować skład [/b]

Niom jak narazie to psiunia je Pedigree Junior:| i gotowany ma ryz z kaszanka:P :D

A moj drugi stary piesek je juz 8 lat pedigree i zyje:> wiec jak purina jest zla i tamte chyba tez (chodz nie czytalem jeszcze o nich) to pozostane przy tanim pedigree;>

Link to comment
Share on other sites

Maciek, naprawde nie szkoda ci pieniędzy na Pedigree? :o Przecież jak spojrzeć na skład, to naprawde jest droga karma - "trociny" z odrobiną piór z kurczaka za tę cenę?! :o A czy psom służy... Tu tez bym polemizowała... Nie lepiej po prpstu kupić kurczaka, dodac ryż, warzywa (moga być surowe, byle drobno rozpaćkane), dorzucić jakiś preparat mineralno wapniowy... Micha, że palce lizać :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Maciek15']

Niom jak narazie to psiunia je Pedigree Junior:| i gotowany ma ryz z kaszanka:P :D

A moj drugi stary piesek je juz 8 lat pedigree i zyje:> wiec jak purina jest zla i tamte chyba tez (chodz nie czytalem jeszcze o nich) to pozostane przy tanim pedigree;>[/quote]uo mamuniu:crazyeye: .pedigree junior i ryz z kaszanka:scream7: .koszmarne jedzonko.wiesz ja pale.od wielu lat[wielu,wielu].palenie jest szkodliwe.a ja zyje.czy to dowod ze palenie jest ok?:confused: :shocked!:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martavantos']Gratuluje nowego psiaka> a poza tym siema jestem tu nowa i sama mam owczarka jak widac na banerku. Ale poza tym mam problem ma wnetrostwo obu stronne, obserwuj go dobrze .
Mój ma niewiele ponad trzy lata a bardzo czesto choruje pomimo tego ze o niego dbam;)[/quote]spytam sie za SaJo:razz: .czy twoj trzy letni wneter nie jest wysterylizowany:icon_roc: ?hmmm.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...