Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki, szukałam już. Ale poszperam jeszcze trochę.
Ale myślałam o jakimś takim spanielku niewystawowym, bo jak wyskoczę u fryzjera z takim ślicznym wystawianym cudem, to jeszcze szoku dozna, że ja z mojego kopciuszka chcę taką królewnę zrobic. ;)

A tak na marginesie, to już jedna fryzjerka mi powiedziała, że ona się nie podejmuje, bo mam za wysokie wymagania.
A pierwsze o co spytała, gdy weszłam, to: czy strzyżemy całą psinę maszynką? :crazyeye: :mad:
I ona jeszcze podobno kursy strzyzenia psów robi. :cool3: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ale myślałam o jakimś takim spanielku niewystawowym, bo jak wyskoczę u fryzjera z takim ślicznym wystawianym cudem, to jeszcze szoku dozna[/quote]spaniel to spaniel, chyba, ze chcesz go ogolić na łyso albo pół-łyso, ewentualnie na sznaucera :evil_lol:

[quote]A tak na marginesie, to już jedna fryzjerka mi powiedziała, że ona się nie podejmuje, bo mam za wysokie wymagania.
A pierwsze o co spytała, gdy weszłam, to: czy strzyżemy całą psinę maszynką? [/quote]Dobre. Są i tacy...

Link to comment
Share on other sites

może się spotkała z właścicielami spanieli którzy sobie życzą obcinać psa prawie na łyso maszynką . Znam spaniela ,który regularnie jest cały maszynką strzyżony i takich właścicieli jest więcej...Tylko nie wiem czemu taki ktoś brał spaniela a nie psa krótkowłosego:cool1:

Link to comment
Share on other sites

No to ona też pewnie jako profesjonalistka strzyże psy szorstkowłose zamiast trymowac, bo często się zdarza, że zwykły szary człowiek w ogóle nie słyszał o czymś takim jak trymowanie, a i ona też nie podpowie, bo przecież strzyżenie trwa krócej, a przy trymowaniu trzeba trochę się namęczyc. A na psa rezerwuje 2 godziny włacznie z kąpielą.
Jak mówiłam, że ma moją spanielkę wytrymowac tu i ówdzie to tak jakoś dziwnie na mnie patrzyła, :-o jakbym była pierwszą osobą u niej, która chce wytrymowac psa. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Akurat w przypadku spanieli łatwiejsze jest trymowanie niż strzyżenie na krótko maszynką > przynajmniej dla mnie;) .
Niektórzy chcą żeby ich spaniele były ostrzyżone maszynką ponieważ różnica między "przed" i "po" jest wyrażniejsza niż w przypadku trymowania. Niektórzy uważają, że ich pies będzie przez to mniej kłaczył> tych jest najgorzej skierować na prostą;) .

Mam zdjęcie ostrzyżonego spaniela maszynką ale nie wiem czy je tu wrzucić:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mam 3 miesięcznego szczeniaka sznaucera i wygląda już jak owieczka. Chciałabym go sama trymować. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, dlatego wiele poczytałam na ten temat i oglądałam wiele fotek. Nie wiem jednak czy głowę można także trymować czy strzyc i co zrobić z futerkiem na klatce piersiowej (zostawić czy ostrzyc). Mam trymer ręczny firmy Trixi (rzadki) - czy to wystarczy na początek? Jak poradzić sobie z głową i uszkami nie mając profesjonalnego sprzętu? Proszę o poradę (ewentualnie fotki).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Akurat w przypadku spanieli łatwiejsze jest trymowanie niż strzyżenie na krótko maszynką > przynajmniej dla mnie;) .
Niektórzy chcą żeby ich spaniele były ostrzyżone maszynką ponieważ różnica między "przed" i "po" jest wyrażniejsza niż w przypadku trymowania. Niektórzy uważają, że ich pies będzie przez to mniej kłaczył> tych jest najgorzej skierować na prostą;) .

Mam zdjęcie ostrzyżonego spaniela maszynką ale nie wiem czy je tu wrzucić:roll:[/quote]
możesz mi na maila wysłać to wkleję :) niufka[malpa]interia.pl ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mam 3 miesięcznego szczeniaka sznaucera i wygląda już jak owieczka. Chciałabym go sama trymować. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, dlatego wiele poczytałam na ten temat i oglądałam wiele fotek. Nie wiem jednak czy głowę można także trymować czy strzyc i co zrobić z futerkiem na klatce piersiowej (zostawić czy ostrzyc). Mam trymer ręczny firmy Trixi (rzadki) - czy to wystarczy na początek? Jak poradzić sobie z głową i uszkami nie mając profesjonalnego sprzętu? Proszę o poradę (ewentualnie fotki).[/quote]
Głowę możesz wyskubać, ale ona i tak nie będzie szorstka i tak. Niektórzy skubią, niektórzy nie. Za to front wszyscy (przynajmniej ci, których znam) golą maszynką. W tym miejscu skubanie boli i nie daje efektów.

A ten nieprofesjonalny sprzęt to jaki?

Link to comment
Share on other sites

Haniu, wrzuc, sama jestem ciekawa jak wygląda. :cool3:
Poza tym rozumiem, że własciciel tak sobie życzył i był niereformowalny, więc nie miałaś wyjścia, albo może psiak był tak zarośniety i skołtuniony, że też nie było innej rady.
Jak masz zdjęcie przed to też wrzuc.
A jak masz zdjęcia innych spanieli, takich nie strzyżonych w całości maszynką, to też wrzuc, byłabym wdzięczna. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Jednak nie umiem wstawiać zdjęc:placz:
Teraz musicie poczekać na erie aż je wrzuci.[/quote]

Wystarczy wgrac je np w tinypic albo gdzies jakos jesczez bylo na img czy cus:eviltong: i tutaj na taki zolty obrazek wkleic URL i jest :cool3: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Głowę możesz wyskubać, ale ona i tak nie będzie szorstka i tak. Niektórzy skubią, niektórzy nie. Za to front wszyscy (przynajmniej ci, których znam) golą maszynką. W tym miejscu skubanie boli i nie daje efektów.

A ten nieprofesjonalny sprzęt to jaki?[/quote]

Ten nieprofesjonalny sprzęt to nożyczki i maszynka do strzyżenia dla ludzi (ale nie wiem czy można taką strzyc psa).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasztanka']Ten nieprofesjonalny sprzęt to nożyczki i maszynka do strzyżenia dla ludzi (ale nie wiem czy można taką strzyc psa).[/quote]

Można;) tylko staraj się za dużo nie poprawiać maszynką w jednym miejscu , szczególnie jeśli masz bardzo "krótkie" ostrze bo możesz podrażnić skórę.
Wykąp psa w miejscach gdzie chcesz strzydz bo inaczej Twoja maszynka za długo nie pozyje;)

Link to comment
Share on other sites

:cool3: :cool3: Czekaj spruboje ci to wytlumaczyc xD
Wejdz tu [URL]http://www.imageshack.us/[/URL] pozniej nacisnoj na przegladaj znajdz ta fotke i na (host it) czekasz az sie zaladuje :cool3: i zjerzdzasz na sam dol i sa 3 tabelki i bierzesz kod do tej ostatniej o z tej (Direct link to image) i pozniej wchodzisz tu gdzie piszesz na dogomani i masz powyzej narzedzia i i jest B?.... i wkoncu 5 od prawej taki zolty obrazeczek z gora jak by i tam klikasz i wklejasz ten link i koniec :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ten nieprofesjonalny sprzęt to nożyczki i maszynka do strzyżenia dla ludzi (ale nie wiem czy można taką strzyc psa).[/quote]Wiesz... Móc można, ale może jej to ciężko iść z frontem. po prostu się zatnie i koniec zabawy.

No i jak mówi hania... daję jej 3 strzyżenia max - jeszcze zalezy jaka.

Chyba, że możesz do niej założyć ostrza od ostera na przykład :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...