Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='Cheritka']Ponieważ ja zupełnie sie nie znam na spanielach, ale mam dośc tej gadki
to pokażę Wam jak zrobiłam spanielka maszynką i nożyczkami oczywiscie :oops:
[/quote]
[B]Cheritka [/B]- całkiem dobrze wyszło. Grzbiet trymowałaś? Bo na fotce wygląda na wytrymowany:cool3:. Zrobiłabym tylko trochę inaczej uszy i coś tam Ci sie podziało przy stopkach ;). Do całości,jak na psa niewystawowego - nie ma się co czepiać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Cheritka']Ponieważ ja zupełnie sie nie znam na spanielach, ale mam dośc tej gadki
to pokażę Wam jak zrobiłam spanielka maszynką i nożyczkami oczywiscie :oops:
[url]http://images2.fotosik.pl/102/e4c56154a42a430b.jpg[/url]
[/quote]
Dla mnie pięknie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Uważm że ładnie wygląda:lol:, jednak dziewczyny nie musicie mnie już tak pałkom po głowie walić ja wiem że pewne psy się obcina maszynką inne nożyczkami a jeszcze inne trymuje, a nożyczkami tylko modelujemy i możecie mi wieżyć że tak robie chyba że właściciel zażyczy sobie inaczej lub nieda się inaczej tylko trzeba wygolić (jak jest filc)
ładnie ta robota tobie wyszła;)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://images2.fotosik.pl/102/e4c56154a42a430b.jpg[/URL]
Spanielek bardzo ładnie Ci wyszedł. :cool3: :loveu:

Inne psiaki również fajne, pudelków nie komentuje, bo wiadomo, że to Twoja specjalność i źle wyjść nie mogły. :evil_lol:

Tylko ten kudłaczek, zrobiony na teriera tak średnio mi się podoba, zarośnięty był taki milusi. :p :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']acz kolwiek nie wiem co to za problem czesac spaniela angielskiego, nie ma długiej sierści.. tak jak amerykanski.... takze w ogóle nie umie pojac jak mozna zrobic z takiego psa kolton... :roll:[/QUOTE]
Czesanie? Żaden problem. Sierść spaniela potrafi się bardzo szybko skołtunić, szczególnie na uszach. Skoszona trawa, listki, gałązki... Po jednej godzinie spacerowania masz potem 3 godziny wyciągania różnych niespodzianek z sierści. I to jest właśnie główny powód plątania się sierści, przynajmniej w moim przypadku, a jest to niestety nieuniknione, bo ciężko spacerować z psem tylko po betonie i osiedlowych trawnikach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka'][B]Cheritka [/B]- całkiem dobrze wyszło. Grzbiet trymowałaś? Bo na fotce wygląda na wytrymowany:cool3:. Zrobiłabym tylko trochę inaczej uszy i coś tam Ci sie podziało przy stopkach ;). Do całości,jak na psa niewystawowego - nie ma się co czepiać. :lol:[/quote]
Nie trymowałam, [URL]http://images2.fotosik.pl/102/e4c56154a42a430b.jpg[/URL]
tylko wyczesałam i przejechałam maszynką z długim ostrzem i z wlosem dlatego tylko troszkę przycięłam włos, a nie ogoliłam,
natomiast łapki miały być bardzo krótko obcięte aby nie wnosiła do domu błota :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cheritka']Nie trymowałam, [URL]http://images2.fotosik.pl/102/e4c56154a42a430b.jpg[/URL]
tylko wyczesałam i przejechałam maszynką z długim ostrzem i z wlosem dlatego tylko troszkę przycięłam włos, a nie ogoliłam,[/quote]
Z pożytkiem dla jakości włosa byłoby wytrymowanie trymerem Marsa...:cool3:
[quote name='Cheritka'] natomiast łapki miały być bardzo krótko obcięte aby nie wnosiła do domu błota :cool3:[/quote]
Miałam na myśli "wicherki" na stopach - ale to już są naprawdę szczegóły...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaJK']a ten kot parę stron wcześniej???[/quote]

Do kota nie mam większych zatrzeżeń.
Wiem jak truno jest obciąć skołtunionego kota >skołtuniony pies to przy kocie pikuś.
Wyrazy uznania dla Ladyyork, że wogóle podejmuje się "robić" koty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Z [U]pożytkiem dla jakości włosa byłoby wytrymowanie trymerem Marsa...:cool3:
[/U]
Miałam na myśli "wicherki" na stopach - ale to już są naprawdę szczegóły...[/quote]
a dlaczego akurat trymowanie ( trymerem Mars) sprzyja jakosci wlosa????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']a dlaczego akurat trymowanie ( trymerem Mars) sprzyja jakosci wlosa????[/quote]
Żeby nie było niedomówień - trymowanie Marsem nie przynosi takich ujemnych efektów,jakie przyniesie skrócenie włosa maszynką.I to to mi chodziło.

Jasne,że najlepiej byłoby skubać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wiemy że chodziło o to, że trymowanie nie niszczy włosa , a maszynka zmienia jego struktóre. Piesek którego strzygłam był już wcześniej strzyżony maszynkom bo włos miał prawie jak puch (chodzi że był miękki i się bardzo kołtunił) więc prawdopodobnie przez ścięcie miał inny włos, było by ciężko wytrymować , a zresztą miał kołtuny:angryy: na grzbiecie i właściciel kazał ciąć.
No cóż czasami bywa i tak:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monita']Ja też mam Marsy i jestem z nich zadowolona :razz:[SIZE=3][COLOR=navy][/quote][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=navy]A jakiś link do ...chciałabym je zobaczyć.[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=red][SIZE=3][COLOR=navy]Może być tu[/COLOR][/SIZE] [/COLOR][URL="http://www.free4web.pl/3/?100348"][COLOR=red]http://www.free4web.pl/3/?100348[/COLOR][/URL][SIZE=3][COLOR=blue]żeby nie zaśmiecać tematu .[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj miałąm szitsaka cały był jak filc do szycia płaszczy :angryy:, a pani mówi prosze go rozczesać, ja na to:crazyeye:że to jest niemożliwe. W sunie rosczesałąm go nożami przy samej skórze żeby obciąć dłuższą maszynkom, a pod brzuchem i nogi ściełam dosyć krótko nożyczkami , potem wykompaąłm i rozczesałam krótki włos na łapach i brzuchu ( szampon i odżywka mi w tym pomogły). Pani była zadowolona ,a mnie się nie podobał:shake:
No cóż nie rozumiem ludzi którzy nie czeszom piesków, po co w takim razie je brać jak się onie nie dba:-(

Link to comment
Share on other sites

jednak wsadze swoje trzy grosze...mam tylko pytanie do ladyyork dlaczego z uporem maniaka golisz w ten sposób psy, w jednakowy sposób. linia golenia pomiedzy zostawionymi długimi włosami na bokach , łapach i brzuszku jest moim zdaniem beznadziejna, czemu tak wysoko w połowie żeber??!!! na łokciach nic ścieniowanego , pies wygląda groteskowo, łyso , łyso i tu nagle pufy..wszystkie psy na to samo kopyto, przecież te przejscia można zdegarzowac i ścieniować aby to miało jakiś wygląd. i moim zdaniem zdecydowanie mniej na bokach, popatrz na psa od frontu , ja bym się zdziwiła bardzo na taki widok. pomijam sprawę trymowania golenia bo to fakt klient nasz pan i on decyduje co chce ale jak już golimy to chociaż z zachowaniem jakis proporcji .:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...