Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

A oto moja krótka relacja z wystawy.

Park w Myslęcinku przywitał nas przenikliwym zimnem:angryy:, niskim i stalowym w kolorze niebem, grożącym w każdej chwili deszczem… Ale nic to, myślimy, damy radę:lol:
I rzeczywiście, humory nam się poprawiły, gdy psy już wysikane (a tam naprawdę jest gdzie wysikiwać psy, piękne tereny…), ring już obczajony i zaczynamy powoli przenosić nasze tobołki pod ring.
Wzięliśmy ze sobą namiocik, parasolki, kurtki p/deszczowe no i ja 4 dodatkowe siaty, a w nich…. szampany, kotleciki mielone w wersji mini, rożki-pierożki, pomidorki, ogóreczki, smakoszki i dla psów i dla ludzi (czasami to było to samo, hahaha), stolik trymerski i jeszcze mnogo, mnogo innych rzeczy… Jakby nie patrzył - rzeczy ruchomych mieliśmy sporo.:evil_lol: Nie licząc psów:evil_lol:

Nasz bus już był w komplecie (Alicja z Su, Piotr z Lansem, ja z Dzezem, Serkiem, Rudą Ryśką, Erką, Żelką i Felką) , czekaliśmy na Zuzię z Ofikiem i jamnicze z Sajdi oraz Ewę z Adusią. To był nasz team na tę wystawę. Prawda, że niepowtarzalny…?:loveu:

Wystawa zaczęła się punktualnie od konk. hodowlanych. My w lekkim rozgardiaszu (to moja wina, wiem:oops::shake:….), ale w komplecie stawiliśmy się na ringu przygotowawczym, bez przygotowania, bez przećwiczenia układu, pomimo nalegań jamnicze. Wchodzimy. Fakt, brakowało nam ciut zgrania, ale o dziwo, humory nam dopisywały. Aby odreagowac stres gadaliśmy do siebie na ringu, nie za bardzo zwracając uwagę na to, co się dzieje wokół i – serio! – nie za bardzo wiedzieliśmy, czy mamy iśc na IV czy na I miejsce:evil_lol:, gdy wyczytano , że „grupa hodowlana basenji …… „. Lekka konsternacja:oops:, az dopiero ktoś z widowni krzyknął, że mamy I miejsce w konkurencji [COLOR=#ff0000][B]Najlepsza Hodowla Klubu 2012[/B][/COLOR]!!!!!!!!
Sędzia; Ewa Szeliga Szeremeta. Bardzo ciepło dziękujemy:)
Pokonalismy, nie wiedząc kiedy i jak, syberiany, samojedy, chowki, malamuty….
Piekny puchar i 15-kilogramowy worek karmy dla Asiaczków!!!!

A oto nasz skład do tej konkurencji:
[COLOR=#ff0000]RICH BOY Asiaczek FCI (Lans) z Piotrem
LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI (Erka) z jamnicze
OFI CHILD OF THE STARS Asiaczek FCI (Ofik) z Zuzią
RED ROSE Asiaczek FCI (Ruda Ryśka) ze mną
JAZZY BOY Psiaczek FCI (Dżezie) z Eweliną
=[B] I miejsce i Najlepsza Hodowla Klubu 2012!!!!!![/B][/COLOR]

Nastepną konkurencję - Najlepszy Reproduktor Klubu - przeżyliśmy w sposób bardziej świadomy. Zgłoszony do tej konkurencji był Kanibaru FROMAJE FRAIS czyli nasz dogomaniacki Serek:) , reprezentowany przez takie oto swoje dzieci:
[COLOR=#ff0000]Kanibaru FROMAJE FRAIS (Serek) z Zuzią
RED ROSE Asiaczek FCI (Ruda Ryśka) ze mną
RICH BOY Asiaczek FCI (Lans) z Piotrem
ADHARA Risum Tenatis FCI (Adusia) z Ewą
SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI (Su) z jamnicze
[B]= Najlepszy Reproduktor Klubu 2012!!!!![/B][/COLOR]

Podczas prezentacji wydawało mi się, że w tej odsłonie lepiej nam się idzie i prezentuje psy, ale tego, co nas spotkało – nie spodziewaliśmy się….
Pani sędzia Katarzyna FISZDON zdecydowała, że to Serek jest [COLOR=#ff0000][B]Najlepszym Reproduktorem Klubu 2012[/B][/COLOR] i znowu powędrowaliśmy (tym razem już w zwartym szyku) na I lokatę!!!!
I znowu piękny pucharek i 15-kilogramowy worek karmy był dla nas:)
Dziękujemy!!!

Następna konkurencja to Najlepsza Suka Hodowlana Klubu. Do tej konkurencji zgłosiłam FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI (Felka) wraz z jej potomstwem:
[COLOR=#ff0000]FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI (Felka) ze mną
JAZZY BOY Asiaczek FCI (Dżezik) z Eweliną
JELLY JOSHREEN Asiaczek FCI (Żelka) z Zuzią
LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI (Erka) z Ewą
LOVE IS ON MY SIDE Asiaczek FCI (Sajdi) z jamnicze[/COLOR]
= [COLOR=#ff0000][B]Vice Najlepsza Suka Hodowlana Klubu 2012!!!
[/B][/COLOR]
Sędzia: Mona.K. Selbach/.Norwegia

W tej konkurencji, wbrew powiedzeniu „Boh Trojcu liubit”, powędrowaliśmy _jak widać - na II lokatę.:multi: W nagrodę dostaliśmy piękną kolorową rozetę.
Tak więc FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI ma tytuł [COLOR=#ff0000][B]Vice Najlepsza Suka Hodowlana Klubu 2012 [/B][/COLOR]:loveu:


Nadal nakręceni, uśmiechnięci, na pewno oszołomieni nie mielismy nawet czasu na wymianę zdań, uścisków i kisków, bo szybko trzeba było szykować się na następnej konkurencji, czyli Najlepsza Para Hodowlana Klubu
Tutaj już nie poszło nam tak dobrze, niestety, znaleźliśmy się poza pudłem.:p:placz: Ale na pociechę można powiedzieć, ze przeszliśmy I selekcję:lol:. W tej konkurencji, prym wiodły duże i puchate.

Cdn.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich Asiaczków i przyjaciół :) Postanowiłem jedakowoż zarejestrować się na forum bo mam wrażenie, że jak mnie tutaj nie było to wiele istotnych informacji mi uciekało. Pozdrawiam ciepło :) P

Edited by Lansik
Link to comment
Share on other sites

Cz. II.
O godz. 10.45 skończyły się konkurencje hodowlane a już o 11-tej zaczęła się ocena na ringach.
Było trochę czasu, aby ochłonąć, ale nie za dużo:evil_lol:, bo trzeba było poćwiczyć i z Su i z Ryśką i z Lansem… Chociaż z Lansem to raczej ćwiczył Piotr, ja skupiłam się na Su i Ryśce:lol:. Dla Su to była II wystawa w życiu, natomiast dla Ryśki – pierwsza…

Jako pierwszy z naszej grupy na ring wchodzi Lans. Ma w konkurencji innego trikolora, ale ..…. sędzia plasuje Lansa na I lokacie + CWC!!!! To dodaje mi skrzydeł….
Zaraz po Lansie, na ring wchodzi Serek, który, jako jedyny w tej klasie, również zdobywa CWC i I lokatę.
No i czas na klasę championów. Na ring wchodzą 4 psy: 2 rude, nasz pręgusek Ofik:loveu: i czarno-biały. Ale i tutaj dajemy radę! Dżez, prezentowany przez Ewelinę, płynie po ringu i pięknie się prezentuje w Jej rękach. Wierzę, że oboje są w stanie pokonać konkurencję! I tak też się dzieje:multi:. Sędzia z Norwegii lokuje Dżezika na I lokacie, a ja…. ja jestem w niebie!!!! :loveu::multi:Tytuł Zwyc. Klubu 2011 został obroniony!!! Jak sobie szybciutko obliczyłam, to już 5 tytuł Zwyc. Klubu w łapkach Dżezowych (2007,2009,2010,2011,2012).

[I]Edit[/I]: napomniana:oops: przez Lansika, uzupelniam tekst o porównanie o Najlepszego Psa w Rasie:)
Do porównania o tytuł Zwycięzca (psy) wchodza 3 psy z klas pośredniej (Lans), otwartej (Serek), championów (Dżez). I - co warte podkreślenia - te wszystkie psy są ...... "moje";) To znaczy: Lans reklamuje mój przydomek hodowlany, Dżez - takoż. A Serek mieszka sobie u mnie w hodowli. Fajne uczucie, gdy na ring wchodzą piękne, reprezentacyjne samce.... wszystkie moje:multi::loveu: (pisze w skrócie;))


Czas na suczki.
Zaczynamy od klasy młodzieży, czyli od Adusi z hod. Risum Tenatis FCI i mojej Su. Obie trikolorki mają w konkurencji rudą sukę, która wygląda jak ostrzyżona lub w samym środku wymiany włosa:crazyeye: ([I]o, tempora! O, mores...[/I]); bez koloru, przełamana, i taka właśnie podoba się sędzi na tyle, że zajmuje I miejsce. Ja z Su na II lokacie, a Adusia na IIII.
Su – tradycyjnie brykała, ale jak Księżniczka zachciała – potrafiła się ładnie pokazać Zarówno Su, jak i Adusia, otrzymały oceny doskonałe.:multi: Dobrze mi się prezentowało Su, czyli godziny spędzona na ćwiczeniach dały efekt:loveu:

No i klasa pośrednia i debiutująca na wystawie – Ruda Ryśka:loveu:.
Tradycyjnie pokazała osiołki, ale stójka była już OK. Ryśka była trochę zdezorientowana, nie było jej właściciela, a mnie wcześniej widziała tylko raz. Na pewno było to dla niej przeżycie a dla mnie następne doświadczenie. Ale już teraz wiem, że Ryśka pokaże się jeszcze nie raz na ringach.

Klasa otwarta – Sajdi.
Tutaj, podobnie jak w klasie młodzieży, nie rozumiem werdyktu sędzi:cool1:….. Sajdi ląduje na II lokacie, a wygrywa…. hm….

Klasa championów.
Moja Erka w konkurencji plasuje się na 3 lokacie. Obie suki przede mną w umaszczeniu rudo-białym.

No i czas na ostatnia klasę – weteranów.
Na ringu 2 suki (tri i słabo pręgowana). Jedna prawie 11 lat, druga prawie 14. Różnica niby nieduża, ale na ringu widać było zdecydowanie lepszą kondycję mojej Felki i to chyba zdecydowało o tym, że Felka wylądowała na I lokacie i po porównaniu z samcem (prawie 9 lat) - utrzymała tytuł Najlepszy Weteran w Rasie z poprzedniego roku!!!!

No i najważniejsze dla nas porównanie, czyli porównanie o BOB’ka…..
Na ring wchodzą najlepszy junior (rudo-biały samczyk), najlepszy pies (Dżez):loveu: najlepsza suka ( zdecydowanie nie była moja faworytką:evil_lol:) i weteranka Felka:loveu:.
Sędzia nie waha się i wskazuje na Dżeza jako Zwycięzcę Rasy!!!!!!!!!! Juhuuuuuuuuuuu…..
Cdn.
Pzdr.

Edited by Asiaczek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lansik']Witam serdecznie wszystkich Asiaczków i przyjaciół :) Postanowiłem jedakowoż zarejestrować się na forum bo mam wrażenie, że jak mnie tutaj nie było to wiele istotnych informacji mi uciekało. Pozdrawiam ciepło :) P[/QUOTE]
Witaj!
Nawet nie wiesz, jaka frajde zrobiłeś wielu osobom swoim pojawieniem się tutaj:)

[quote name='Cienka']No zwłaszcza kiedy nagle w Gdańsku ktoś napada mówiąc, że poznał człowieka po psie :)[/QUOTE]
To bylo dobre!
Ale to bylo w Sopocie;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Witaj!
Nawet nie wiesz, jaka frajde zrobiłeś wielu osobom swoim pojawieniem się tutaj:)


To bylo dobre!
Ale to bylo w Sopocie;)

Pzdr.[/QUOTE]

Bardzo się cieszę :) i przyznaję, że min dzięki incydentowi w Sopocie postanowiłem wybrać taki a nie inny nick :) nie będzie konsternacji, nie będzie zagadek :) pogodziłem się już z tym że pies jest bardzie popularny ode mnie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon6.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lansik']Bardzo się cieszę :) i przyznaję, że min dzięki incydentowi w Sopocie postanowiłem wybrać taki a nie inny nick :) nie będzie konsternacji, nie będzie zagadek :) pogodziłem się już z tym że pies jest bardzie popularny ode mnie [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/icons/icon6.png[/IMG][/QUOTE]
Taka prawda:)

[quote name='Lansik']Pominęłaś jeden bardzo fajny moment, kiedy 3 psy stanęły w konkurencji o najlepszego psa :)[/QUOTE]
Fakt, troche poszłam na skróty...
Zaraz uzupełnię.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Cz. III.
Konkurencje finałowe.

Jako pierwsza do boju stanęła Najlepsza Weteranka w Rasie, czyli babka-Felka:loveu:.
Pobiegła z Ewelina, bo moje kolano odmówiło posłuszeństwa:placz: i nie byłam w stanie biegać. Pobiegła tak pięknie, że…. Felka stanęła na III lokacie!!!!
Jakoś mnie to nie dziwi, że i z Felką Ewelina była w stanie się dogadać i cudnie ja zaprezentować:multi:.

Następna konkurencja to BIS Sekcji VI – Psy pierwotne.
Do tej konkurencji stają zwycięzcy konkretnych, przypisanych do tej Sekcji, ras, czyli:
Kanaan dog
Pies Faraona
Xoloitzquintle (Nagi Meksykańczyk) (w 3 wielkościach)
Nagi Peruwiańczyk ( w 3 wielkościach)
Basenji
Na tej wystawie, do wymienionej wyżej konkurencji stanęły 3 psy: Pies Faraona, Basenji, Nagi Peruwiańczyk.
Wygrał Dżez!!!!!!!
(hm….. następny pucharek do kompletu)

I BEST IN SHOW!!!
Czyli prezentacja najpiękniejszych psów (zwycięzców Sekcji, a tych Sekcji jest 8).
I znowu Ewelina z Dżezem. Piękna para, piękna prezentacja.. Cóż ja mogę dodać…?
Tylko tyle, że Dżez z Eweliną wylądowali na III lokacie!!!!! Jupiiiii!!!!!!!!!

Na koniec powinnam wspomnieć, że podczas wyboru lokat, Ten na górze dał znak, że chyba nie zgadza się z werdyktem, bo takie pioruny zaczęły walić, że zrobiło się naprawdę jasno. No a potem zaczął lac deszcz….

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Cz. II.
O godz. 10.45 skończyły się konkurencje hodowlane a już o 11-tej zaczęła się ocena na ringach.
Było trochę czasu, aby ochłonąć, ale nie za dużo:evil_lol:, bo trzeba było poćwiczyć i z Su i z Ryśką i z Lansem… Chociaż z Lansem to raczej ćwiczył Piotr, ja skupiłam się na Su i Ryśce:lol:. Dla Su to była II wystawa w życiu, natomiast dla Ryśki – pierwsza…

Jako pierwszy z naszej grupy na ring wchodzi Lans. Ma w konkurencji innego trikolora, ale ..…. sędzia plasuje Lansa na I lokacie + CWC!!!! To dodaje mi skrzydeł….
Zaraz po Lansie, na ring wchodzi Serek, który, jako jedyny w tej klasie, również zdobywa CWC i I lokatę.
No i czas na klasę championów. Na ring wchodzą 4 psy: 2 rude, nasz pręgusek Ofik:loveu: i czarno-biały. Ale i tutaj dajemy radę! Dżez, prezentowany przez Ewelinę, płynie po ringu i pięknie się prezentuje w Jej rękach. Wierzę, że oboje są w stanie pokonać konkurencję! I tak też się dzieje:multi:. Sędzia z Norwegii lokuje Dżezika na I lokacie, a ja…. ja jestem w niebie!!!! :loveu::multi:Tytuł Zwyc. Klubu 2011 został obroniony!!! Jak sobie szybciutko obliczyłam, to już 5 tytuł Zwyc. Klubu w łapkach Dżezowych (2007,2009,2010,2011,2012).

[I]Edit[/I]: napomniana:oops: przez Lansika, uzupelniam tekst o porównanie o BOB'ka:)
Do porównania o tytuł Zwycięzca (psy) wchodza 3 psy z klas pośredniej (Lans), otwartej (Serek), championów (Dżez). I - co warte podkreślenia - te wszystkie psy są ...... "moje";) To znaczy: Lans reklamuje mój przydomek hodowlany, Dżez - takoż. A Serek mieszka sobie u mnie w hodowli. Fajne uczucie, gdy na ring wchodzą piękne, reprezentacyjne samce.... wszystkie moje:multi::loveu: (pisze w skrócie;))


Czas na suczki.
Zaczynamy od klasy młodzieży, czyli od Adusi z hod. Risum Tenatis FCI i mojej Su. Obie trikolorki mają w konkurencji rudą sukę, która wygląda jak ostrzyżona lub w samym środku wymiany włosa:crazyeye: ([I]o, tempora! O, mores...[/I]); bez koloru, przełamana, i taka właśnie podoba się sędzi na tyle, że zajmuje I miejsce. Ja z Su na II lokacie, a Adusia na IIII.
Su – tradycyjnie brykała, ale jak Księżniczka zachciała – potrafiła się ładnie pokazać Zarówno Su, jak i Adusia, otrzymały oceny doskonałe.:multi: Dobrze mi się prezentowało Su, czyli godziny spędzona na ćwiczeniach dały efekt:loveu:

No i klasa pośrednia i debiutująca na wystawie – Ruda Ryśka:loveu:.
Tradycyjnie pokazała osiołki, ale stójka była już OK. Ryśka była trochę zdezorientowana, nie było jej właściciela, a mnie wcześniej widziała tylko raz. Na pewno było to dla niej przeżycie a dla mnie następne doświadczenie. Ale już teraz wiem, że Ryśka pokaże się jeszcze nie raz na ringach.

Klasa otwarta – Sajdi.
Tutaj, podobnie jak w klasie młodzieży, nie rozumiem werdyktu sędzi:cool1:….. Sajdi ląduje na II lokacie, a wygrywa…. hm….

Klasa championów.
Moja Erka w konkurencji plasuje się na 3 lokacie. Obie suki przede mną w umaszczeniu rudo-białym.

No i czas na ostatnia klasę – weteranów.
Na ringu 2 suki (tri i słabo pręgowana). Jedna prawie 11 lat, druga prawie 14. Różnica niby nieduża, ale na ringu widać było zdecydowanie lepszą kondycję mojej Felki i to chyba zdecydowało o tym, że Felka wylądowała na I lokacie i po porównaniu z samcem (prawie 9 lat) - utrzymała tytuł Najlepszy Weteran w Rasie z poprzedniego roku!!!!

No i najważniejsze dla nas porównanie, czyli porównanie o BOB’ka…..
Na ring wchodzą najlepszy junior (rudo-biały samczyk), najlepszy pies (Dżez):loveu: najlepsza suka ( zdecydowanie nie była moja faworytką:evil_lol:) i weteranka Felka:loveu:.
Sędzia nie waha się i wskazuje na Dżeza jako Zwycięzcę Rasy!!!!!!!!!! Juhuuuuuuuuuuu…..
Cdn.
Pzdr.[/QUOTE]

[COLOR=#0000cd]
Dziekuje za Edit bo uważam, że jest to fakt godny podkreślenia :smile: Te 3 psy w porównaniu o najlepszego psa w rasie na wystawie klubowej pokazują jak sie kaszle albo inaczej jak się bawią Asiaczk[/COLOR]i[COLOR=#0000cd] i znaczy że to nie przypadek [/COLOR]:smile:
Pzdr Lansik zadowolony.................... :)

Edited by Lansik
Link to comment
Share on other sites

Na razie wstawię samych chłopaków. Suki - jutro + konkurencje.

RICH BOY Asiaczek FCI aka Lans
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz017-3.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz030-2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz029-4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz104a.jpg[/IMG]

Cdn.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Cd. Klubowa, 22.09.2012
Nadal Lans, ale w towarzystwie swojego konkurenta:
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz036-2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz023-2.jpg[/IMG]


Kanibaru FROMAJE FRAIS aka Serek.
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz042-2.jpg[/IMG]

Cdn.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Cd. Klubowa, 22.09.2012.
JAZZY BOY Asiaczek FCI aka Dżezik
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz091-4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz066a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz078-2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz092-4.jpg[/IMG]


Tak pozujemy, a co!
Nie mamy nic do ukrycia;)
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/ZmianarozmiaruObraz099-4.jpg[/IMG]

Cdn.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...